25 Вересня, 2018 0 2628 Переглядів

Слово про мрію і свободу – нотатки всеукраїнського Дня подяки

«Про цей день я так давно мріяв! – схвильовано поділився 80-річний Григорій Гаврилович, член однієї з київських церков. – Мріяв, щоб ім’я Христа проповідувалося на Хрещатику. Дякую Богу, що дожив до цього дня, хоч багато труднощів пройшов… Сльози радості на очах».

Під час богослужіння присутніх повели в молитві очільники українських Церков, члени Ради євангельських протестантських Церков України (РЄПЦУ) та Української міжцерковної ради (УМР).  Вони разом з усіма дякували Богу за здоров᾽я, за врожай, за волю, за освіту…

Перший заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, дякуючи за сім’ю, зауважив, що родина – найкраще середовище для людського щастя: «Дякую, Господи, що Ти дав чоловікам правильне розуміння їхньої ролі у сім’ї як священиків, захисників і тих, хто піклується про добробут, – звучало у молитві. – Дякую, що наші дружини відтворюють правильну і добру атмосферу в наших сім’ях. Дякую за прекрасних, розумних талановитих дітей…»

«Я вельми вдячний Богу за свободу в нашій державі, за те, що ми можемо вдруге проводити це свято в самому центрі країни, – сказав, розпочинаючи проповідь, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. – Ми віримо, що це наближає нас до дати офіційного визнання Дня подяки Богу на державному рівні».

Михайло Степанович проповідував на основі двох текстів зі Слова Божого – Псалма 102 та Першого послання до солунян (5:18), які закликають дякувати Господу. «Наша подяка свідчить, що Бог живий, бо мертвим не дякують. Вона є свідченням нашої віри в те, що Ісус Христос воскрес. Подяка – це виконання Його волі».

Старший єпископ нагадав, що, згідно з Біблією, невдячність – одна з ознак зіпсутості людського серця. А найвища міра благословення – наша глибоко усвідомлена й сердечна хвала Господу.

Три хліби, які дав нам Господь

Господь, багатий на добродійства, дав людині три хліби, за які ми маємо Йому дякувати. «Перший – хліб насущний, який купуємо у крамницях, – пояснює Михайло Паночко. – Українська земля народжує прекрасні врожаї. Можливо, ви не знаєте, що 40% хліба в Ізраїлі завозиться з України. За підрахунками спеціалістів наша земля може годувати до мільярда людей на планеті, якщо підійти до справи з мудрістю і страхом Божим…

Другий хліб, який ще більше необхідний людині, бо насичує її душу, – Боже Слово. На сьогодні Українське біблійне товариство (це чудо в Україні) надрукувало і розповсюдило маже 10 мільйонів примірників Біблії, – підкреслив Михайло Паночко. – Історія вчить: країни, які прийняли Слово і повірили, процвітають. Простий приклад: 1948 рік, розділили Корею на дві частини, у Південну Корею принесли Біблію, у Північну – ідеї марксизму-ленінізму. Маємо разючі результати, які хіба що сліпий не бачить і глухий не чує.

«Що люди їдять, такими вони і є. Дорогі мої, нас довгі роки годували неправдою, лицемірством і брехливими ідеями. Але Ісус у шостому розділі Євангелія від Івана каже: «Я – хліб життя. Хто до Мене приходить, не голодуватиме він». Це і є той третій, надважливий для життя хліб! Я хотів би, щоби вся Україна скуштувала оцього безсмертного Хліба, який сказав: «Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити», – підкреслив промовець.

Завершили ранкове служіння глави Церков традиційною для Свята подяки молитвою вдячності за Біблію, за хліб і за воду.

 Podyaka Fest

Денна програма Всеукраїнського Дня подяки, що пройшла під назвою Podyaka Fest, порадувала великою кількістю заходів для дорослих та дітей.

У тематичних наметах на Хрещатику можна було ознайомитися з основними напрямками діяльності євангельських Церков України. Дитяча зона, як і торік, пропонувала численні програми для  малюків та школярів. Багато глядачів зібрало шоу скейтбордистів зі США, а також байкер-шоу. На малій сцені, розташованій ближче до майдану Незалежності (головна сцена була розташована, як і торік, навпроти ЦУМу), протягом дня проводилися різноманітні конкурси, музичні номери, виступи творчих колективів для дітей. Ще відбувся фестиваль вуличної їжі. У різних куточках Хрещатика були облаштовані цікаві фотозони і зони відпочинку.

«Християни мають об’єднатися»

По обіді у приміщенні Київської міської адміністрації відбулася прес-конференція за участю старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка, голови  ВСЦ ЄХБ Валерія Антонюка, Секретаря РНБО Олександра Турчинова, народного депутата Павла Унгуряна. На зустріч з журналістами прийшли і гості – Стівен Болдвін, відомий голівудський актор, та Нік Голл, мотиваційний спікер зі США, які потім взяли участь у вечірній програмі свята.

Один з закликів, який прозвучав, – об’єднатися у спільний громадський рух Церков і громадських організацій України. Коментуючи цю ідею, Михайло Паночко зазначив: «Ми маємо дякувати Богові за можливість утворювати сьогодні спільноти, погляди яких звернені не на людину, не на лідера чи якусь політичну партію, а на Ісуса Христа і Його волю».

 Гала-концерт подяки

Заключна євангелізаційна програма, так само, як і ранішнє служіння, транслювалася у прямому ефірі. Об’єднаний музичний гурт прославлення за участю найкращих християнських виконавців прославляв Бога.

До українців звернулися гості – зірка Голівуду, християнин Стівен Болдвін, який свідчив про своє покаяння та примирення з Господом, і мотиваційний спікер Нік Голл. Щиро вітав українців Мартін Сміт, відомий британський співак, екс-соліст британського музичного гурту Delirious.

На жаль, не зміг прибути на свято Менні Пакьяо – перший і єдиний боксер у світі, що став абсолютним чемпіоном у восьми вагових категоріях. Менні прислав з Філіппін відеопривітання, в якому висловив радість з приводу відзначення Всеукраїнського Дня подяки та пообіцяв відвідати Україну наступного разу.

 Замість післямови

Християни сьогодні по-різному дякують Богу: хтось звик віддавати хвалу в тихій молитві, а хтось – у сучасному гучному прославленні. Та головне – усіх нас об’єднує одне бажання: щоб Україна воскресла для Христа, стала великою і заможною християнською країною. А ще – щоб збувалися мрії наших попередників, віруючих людей, які колись, у темну добу історії, молили Бога про час свободи та про мудрість правильно використати цей час.

Ірина Столяр, www.chve.org.ua 

Попередня Всеукраїнський День подяки - історична довідка
Наступна У Києві відбулася звітно-виборна конференція Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини

У Києві презентували книгу про невинно ув’язнених довічників, на захист яких виступили правозахисники та церкви

10 лютого в Українському кризовому медіацентрі презентували книгу «Довічне ув’язнення:

Освіта

Школа «Ковчег спасіння» дала путівку в служіння ще 28 місіонерам

У киъвській церкві «Ковчег» 22 грудня було багатолюдно, і переважно

Новини

Молодь Київських церков провела спільний вікенд за містом

9-11 липня молодь десяти київських церков провела GoKyivFest 2021. Захід