Лютий 10, 2022 0 681 Переглядів

У Києві презентували книгу про невинно ув’язнених довічників, на захист яких виступили правозахисники та церкви

10 лютого в Українському кризовому медіацентрі презентували книгу «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» і результати анонімного опитування засуджених довічно.

«Правова справедливість є моральним обов’язком державної влади – вищим від будь-яких інших її намірів та устремлінь. Жертви свавілля та несправедливості зазнали та продовжують зазнавати суттєвої кривди та потребують особливої уваги і негайної допомоги.

Ми тут, щоб говорити на захист тих, хто  був засуджений ще у час дії радянського кримінально-процесуального кодексу 1961 року, коли вирок виносили на основі  «зізнання», що нерідко вибивалось тортурами. Такі люди в Україні  досі відбувають довічне покарання», – каже Юрій Кулакевич директор Департаменту зовнішніх зав’язків УЦХВЄ, який разом о. Костянтином Пантелеєм, керівником Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України (УГКЦ), під час презентації  представляли позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Директор Департаменту зовнішніх зав’язків УЦХВЄ Юрій Кулакевич

ВРЦіРО виступила на підтримку ініціативи Харківської правозахисної групи, яка вже не перший рік  торує  стежку до  встановлення справедливості.  Директор групи, відомий правозахисник Євген Захаров заявляє, що в Україні відсутні правові можливості перегляду справи, навіть якщо докази провини дуже сумнівні: «У книзі наводиться кілька таких прикладів. Є уривки з інтерв’ю із засудженими довічно», – каже правозахисник.

Книга включає матеріали рішення Європейського суду з прав людини «Пєтухов проти України (№ 2)». В документі зазначається про відсутність реальної можливості умовно-дострокового звільнення для осіб, довічно позбавлених волі, що є порушенням статті 3 Конвенції та системною проблемою в Україні. Видання містить цілий ряд проблемних питань українського правосуддя.

Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров

Підчас пресконференції координатор програм ХПГ Андрій Діденко оприлюднив результати анонімного опитування серед довічників у шести установах виконання покарань. Серед 599 опитаних засуджених (це майже третина всіх українських довічників), більшість були засуджені за КПК в редакції 1961 року, третина вважають себе невинуватими. 439 опитаних стверджують, що під час слідства до них застосовувалися катування.

***

Детальніше про долі таких людей, можна прочитати на сайті «Боротьба за життя. Історії свавільно засуджених» https://stories.khpg.org/ , створеному Харківською правозахисної групи.

Керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей

Автори сайту та нової книги сподіваються, що завдяки їх зусиллям в Україні вдасться створити прецедент, коли невинно засуджені люди зможуть вийти на свободу.

Для довідки. Книгу «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» опубліковано видавництвом «Права людини» за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні.

Авторський колектив: Андрій Діденко, Ганна Овдієнко, Вадим Човган, упорядник Євген Захаров.

За додатковою інформацією можна звертатися до Андрія Діденка: 093 985 25 74.

Попередня Біблія переклад Івана Хоменка
Наступна (Не)заміжжя – благословення чи прокляття?

Вам також може сподобатися

Новини

Уряд посилив карантин, але церкви залишаться відкритими

Кабінет Міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив більш суворі обмеження