15 Квітня, 2023 0 380 Переглядів

«Я хочу лікувати душі, навіть якщо не скажуть «дякую» – у Хмельницькому відбулася конференція душеопікунів

Департамент душеопікунства УЦХВЄ спільно з відділом освіти Хмельницького обласного об’єднання 3 квітня провів навчальну конференцію для душеопікунів. Головний спікер, проректор Полтавської богословської семінарії, радник консула України в США Ігор Скрипніченко ознайомив присутніх із видами травм та основними принципами, як правильно проходити шлях відновлення разом із людиною, котра пережила військову травму.

 У світі з моменту гріхопадіння панує зло і люди часто не вміють або не можуть уникнути його наслідків. Тому тема душевних та психологічних травм залишається актуальною завжди.

Шукаючи зцілення, люди звертаються до психологів, хтось шукає поради в рабинів, мудреців, вчителів. Однак у більшості випадків постраждалі українці, на жаль, не мають поряд людей, які вміють працювати з душевною травмою і не беруть за це гроші. Водночас християни, які зацікавлені у зціленні ближнього, бо цьому навчає нас Ісус, готові допомагати безкорисно.

«Сьогодні у нас, християн, конкуренції фактично немає, бо здебільшого людям немає куди йти по допомогу. Упевнений, що наша країна розцвіте, коли голос євангельський через душеопікунство буде чутний поза межами церкви!» – зауважив Ігор Скрипніченко.

Методики психології, що базуються на підвалинах Євангелія, стають дієвим інструментом у зціленні людських душ. Вони вже показали свою ефективність у роботі з травмованими військовими та цивільними людьми, які постраждали під час воєнних дій.

Більшість із нас бачить і знає лише малий відсоток того жаху, який коїться на фронті, в окупованих та деокупованих містах і селах. Фізична війна закінчиться, але боротьба за життя людей (жертв насилля, дітей, які втратили батьків, свідків страшних подій) продовжиться.

Психологічна або душевна травма й справді часом є страшнішою за фізичну, бо її не видно. Інколи травмована людина замикається в собі та починає вдавати, що все добре, але як тільки з’являється певний подразник (тригер) або важка ситуація, симптоми проявляються знову, і їх наслідки можуть бути катастрофічними.

«Сьогодні люди потребують лікарів, тих, хто зможе допомогти та буде зацікавлений ними!» – наголосив спікер. За його словами, навчання душеопікунів, що проводить сьогодні церква, сприяє зрощенню так званих «публічних мудреців», якими завжди були активні християни.

«Наше бажання бути лікарями душ починається з думки про те, кому і як у своєму оточенні я можу допомогти. А також із розуміння, що зміни на краще у нашій країні починаються з нас самих», – пояснює  Ігор Скрипніченко.

Автор: Катерина Марчук

Попередня Активна позиція та стабільність у служінні - як місіонерська точка на Львівщині стала церквою, що впливає на життя міста
Наступна «Бог не залишає! Він благословляє»: майже 2700 дітей з Херсону та Чорнобаївки отримали пасхальні подарунки від Рівненщини

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

До Київського міського об’єднання УЦХВЄ приєдналась ще одна церква «Шлях Христа»

14 травня 2023 до Київського міського об’єднання УЦХВЄ офіційно приєдналась

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: березень 2016

  Перший весняний місяць у робочому календарі старшого єпископа Михайла Паночка відзначився поїздками по регіонах України. Звітні конференції, навчальні семінари, зустрічі як із главами інших конфесій, посадовцями, так і з простими членами церкви – частина щоденної роботи. Далі інформація про деякі з подій березня.

Новини братерства

Глави українських церков прибули до Брюсселю для діалогу про європерспективи України

БРЮССЕЛЬ.  Опівдні 30 вересня 2013 року делегація глав і представників Церков і релігійних організацій України прибула до Брюсселю.