Листопад 27, 2018 0 1259 Переглядів

ІРС пояснює наслідки воєнного стану для свободи віросповідання в Україні     

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану не може обмежуватися конституційне право на свободу світогляду та віросповідання, передбачене статтею 35 Конституції України.

Про це зазначено в Указі Президента України від 26 листопада 2018 року № 393 «Про введення воєнного стану в Україні», який того ж дня затвердила Верховна Рада, прийнявши Закон № 9338, повідомляє Інститут релігійної свободи.

«Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність», – гарантує стаття 35 Конституції України.

Водночас, важливо звернути увагу на те, що реалізація права на свободу віросповідання часто пов’язана з іншими конституційними правами і свободами. Зокрема, згаданий Указ Президента України на період воєнного стану дозволяє у разі потреби тимчасово обмежувати конституційне право громадян на мирні зібрання, під яке підпадають вуличні релігійні заходи чи процесії. Крім цього, релігійні діячі та віруючі можуть зазнати обмежень у праві на свободу пересування, що може стосуватися місіонерської чи іншої діяльності на території, де введено воєнний стан.

Воєнний стан запроваджено строком на 30 діб – з 14 години 00 хвилин 26 листопада  до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року. Однак згідно рішення Верховної Ради воєнний стан поширюватиметься не на всю територію України, а вводиться лише в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Слід зауважити, що право на свободу світогляду та віросповідання згідно ч. 2 статті 64 Конституції України знаходиться у переліку тих конституційних прав і свобод, які можуть зазнавати окремих обмежень в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень. Однак Указ Президента України про запровадження воєнного стану не згадує про можливість обмеження релігійної свободи.

При цьому стаття 4 Міжнародного пакту ООН про громадянські і політичні права визначає, що держави-учасниці мають забезпечувати право на свободу думки, совісті і релігії навіть під час надзвичайного становища в державі, при якому життя нації перебуває під загрозою і про наявність якого офіційно оголошується.

Нагадаємо, що воєнний стан було введено у зв’язку із черговим актом збройної агресії з боку Росії, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів ВМС Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Росії в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Росії, на тлі російської окупації Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей України.

irs.in.ua

Попередня Віталій Бондарчук, церква «Фавор», м. Київ
Наступна Віталій Бєлов, церква ХВЄ м. Червоноград Львівської обл., 2017р.

Вам також може сподобатися

Новини

Долучайтеся до всеукраїнського переписування Біблії

У рамках відзначення Року Божого Слова Українське Біблійне Товариство запрошує

Новини
Новини

Михайло Паночко надіслав співчуття родині Петра Саєнка та церкві Slavic Christian Center

На 73 році життя 10 грудня перейшов до небесних осель