Навчання вчителів та молитва в онлайн – як служіння дітям і підліткам адаптувалося до карантину
Річна звітна конференція працівників Департаменту служіння дітям та підліткам УЦХВЄ відбулася 4-5 грудня. Зустріч пройшла під гаслом «Церква Божа будується!» в онлайн-режимі на платформі ZOOM.
У перший день ведуча конференції, директор Департаменту Лариса Мурах надала слово для звіту обласним координаторам дитячого служіння. Після чого учасники ділилися новинами служіння.
Ілля Войтоловський із Чернівців розповів про молитовну групу в ZOOM. Доєднатися до молитви за розвиток служіння дітям і підліткам можна щопонеділка. Відповідальність за цей напрямок брат Ілля взяв ще весною, коли сам перехворів на COVID-19. Тоді він по-особливому відчув потребу в молитві й тепер вірно несе це молитовне служіння, яке є всеукраїнським. Так, наприклад, в перший понеділок місяця за розвиток служіння дітям і підліткам моляться служителі у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Кіровоградській областях, наступного тижня – за інших п’ять-шість областей і т.д.
Ольга Бурдило з Івано-Франківщини заохотила до спільного творення сторінки Департаменту в соцмережі Інстаграм. Галина Риба-Ганусин з Львівщини разом зі своїм чоловіком Андрієм поділилися методикою організації та проведення клубів для дітей і підлітків.
Даниїл Качуляк розповів про розробку платформи для онлайн-навчання нових працівників служіння. Проєкт вже майже на фінішній прямій, тому є ймовірність, що з січня-лютого наступного року він запрацює і всі охочі вчителі недільних шкіл зможуть пройти онлайн-курси.
В свою чергу Оксана Кучинська з Хмельниччини поділилася цікавими методами роботи з батьками. Як завдяки цьому налагоджується співпраця і контакт вчителя з дитиною, що сприяє розвитку довіри до вчителя як дитини, так і з боку батьків.
Наголос на важливості дії Духа Святого на уроках в недільній школі зробив Руслан Хафізов. «Ми повинні говорити з дітьми, про останній час, про його виклики і про те, як їм на них реагувати, де шукати істини і правди», – порадив брат Руслан.
Закінчилася зустріч першого дня щирою спільною молитвою.
Негода наступного суботнього дня нікому не стала на заваді, оскільки конференція знову відбувалася в режимі онлайн. Цього разу думками ділилася Діна Прокопчук, співробітниця дослідницького інституту та консалтингової компанії з питань лідерства, на тему «Лідерство серед підлітків». Діна дала характеристику сучасних підлітків, в якій підкреслила, що вони самі шукають відповіді на питання, які постають перед ними, а також самостійно намагаються знайти своє місце під сонцем.
На сьогодні в Україні є багато можливостей послужити для підлітків. Зокрема це можна зробити на домашніх групах з вивчення Біблії, в клубах для підлітків, таборах, під час конференцій, спортивних, музичних занять, євангелізаційних проєктів. Викладач навіть порекомендувала створити християнські академії для підлітків.
На основі досліджень та соцопитувань Діна Прокопчук дала наступні поради для координаторів підліткового служіння:
– мати чітке бачення церкви;
– дотримуватися взаємодії церковних служінь: дитячого, підліткового, молодіжного;
– дбати про особистий духовний ріст;
– дбати про мікроклімат в команді;
– розвивати взаємовідносини з батьками.
«…але будь зразком, у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості!» (1 Тим.4:12).
Також спікер навела декілька прикладів, як різні люди в підлітковому віці вплинули на світ. Зокрема вона згадала про Анну Марі Франк, яка загинула у віці 15 років, встигнувши залишити після себе «Сховище. Щоденник у листах», який перекладений 78 мовами і розійшовся по світу мільйонним тиражем. Про Луї Брайля, який в дитячому віці втратив зір через травму ока, він придумав шрифт Брайля, яким користуються незрячі всього світу. Також Діна навела приклади з життя сучасних підлітків, які вразили весь світ.
Формуючи в підлітках лідерство, варто звернути увагу на взаємодію таких чинників, як духовне формування, навчання, відповідальність, особистий приклад, дружні взаємовідносини, індивідуальна діяльність.
Насамкінець Діна Прокопчук закликала всіх учасників конференції жити так, щоб люди, дивлячись на нас, могли завжди в нас бачити Христа! Також актуальною в підсумку були слова Карла Густава Юнга: «Якщо ви обдарована людина, це не означає, що ви щось отримали. Це означає, що ви можете щось віддати».
Після викладу учасники конференції (а їх було близько п’ятдесяти) ділилися тим, що проговорив Бог до їхніх сердець під час цієї зустрічі. І хоча конференція відбувалася онлайн (не вистачало дружніх обіймів, теплого потиску рук), все ж таки кожен мав можливість вкотре отримати підтвердження того, що всі разом ми робимо працю на ниві Божій. Хай допоможе Господь кожному служителю дітям і підліткам в щоденному житті пам’ятати про прохання нашого Небесного Батька: «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям!» (Кол. 3:23).
Оксана Гудзь
Вам також може сподобатися
Рада Церков наполягає на запроваджені безпольотної зони над Україною
Зважаючи на це, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає
24 серпня у Софійському соборі Володимир Зеленський молився про мир разом із Радою церков
Урочистий захід з нагоди Дня Незалежності «Молитва за Україну» відбувся
У КБІ розпочали навчання звукооператорів церковного служіння, охочі можуть приєднатися до групи на наступній сесії у квітні
У зв‘язку з дефіцитом кваліфікованих звукооператорів церковного служіння, у Київському