Вересень 30, 2019 0 1160 Переглядів

«Доброчесність суддів треба закладати з дитячих років» – Михайло  Паночко

Представники ВРЦіРО та Громадської ради доброчесності виступили за оновлення судової системи в Україні про що  заявили  під час Круглого столу в Укрінформі 26 вересня 2019 р.

 Учасники говорили про вплив інституцій  громадянського суспільства на процес становлення справедливості в Україні, ефективність судової реформи та критерії суддівської доброчесності. Як не прикро, довелося констатувати брак справедливості у нашій країні та те, що необхідне повне оновлення судової системи, щоб виправити це.

«Сьогодні стоїть питання про довіру до судової системи. І відновити цю довіру є головним завданням, в тому числі Громадської ради доброчесності, яка вже третій рік бере участь в доборі суддів, допомагаючи Вищій кваліфікаційній комісії суддів», – повідомив член Громадської ради доброчесності Олег Яким’як. Він  презентував спільну резолюцію Ради доброчесності та Ради Церков.

Проте,  що  в України немає цивілізованого європейського майбутнього без встановлення чесного правосуддя, сказав  Заступник представник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря).

Представник УГКЦ о. Олекса Петрів нагадав, що Рада Церков кілька років тому вже звертала увагу на цю проблематику у Зверненні щодо становлення справедливості в Україні. Він наголосив, що судова влада може забезпечити справедливість лише, якщо буде діяти на засадах верховенства права та тільки будучи незалежною як від президента, парламенту чи уряду, так і від органів прокуратури.

Старший єпископ  УЦХВЄ Михайло Паночко запропонував почати із першооснов, на яких  будується справедлива система в будь-якій країні: «Доброчесність суддів треба закладати з дитячих років. У наших школах цього не вчать, предмет «християнська етика» пробивається з трудом, навіть є пропозиції його заборонити… Якщо з дитинства у характері закладається недобре, то підрісши, потрапивши у вуз, майбутній фахівець розуміє, що стати судією – це можливість мати гарні гроші, і ви з нього не зробите доброчесного суддю, бо його нутро не підготовлене для цього. Моя пропозиція, щоби моральна складова стояла на порядку денному як базова складова суспільства» –  запропонував Михайло Паночко.

У тексті Резолюції зазначається, що особливе занепокоєння у громадськості викликає те,  що пори застереження громадськості, судді, у доброчесності яких є неспростовні сумніви, залишаються на посадах.

«Якщо ми хочемо бути державою в принципі, у нас має бути справедливий суд», – зазначив координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков. За його словами, лише доброчесні судді, які у своїй роботі і повсякденному житті керуються незалежністю, неупередженістю, чесністю та непідкупністю, дотримуються етичних норм і здатні забезпечувати верховенства права.

Виступ Михайла Паночка із 40 хв.

Попередня Пам'ятайтe наставників ваших: до небесних осель пeрeйшов пастор Кліновський Анатолій Іванович
Наступна Пам’ятайтe наставників ваших: щирі співчуття родині єпископа Віктора Боришкевича

Вам також може сподобатися

Журнали

Вийшов друком журнал «Благовісник», №3,2018

Вийшов друком черговий номер журналу «Благовісник». Його Тема: Сила слова:

Освіта

Місіонерська школа «Глобальне партнерство» продовжує набір студентів на новий навчальний рік

Школа міжнародного місіонерства «Глобальне партнерство» при Київському обласному об’єднанні УЦХВЄ

Соціальне служіння

Тюремні капелани розглянули можливості душпастирської опіки службовців системи виконання покарань

Українська міжконфесійна християнська місія «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», яка об’єднує капеланів із більшості християнських конфесій України, 25-26 лютого здійснила виїзне засідання на Львівщину