Квітень 28, 2015 4 1723 Переглядів

Михайло Паночко взяв участь Лондонській консультації щодо гуманітарної кризи на Донбасі

     У Лондоні (Великобританія) 28 квітня 2015 року відбулися міжнародні консультації центральною темою яких була гуманітарна криза і релігійні переслідувань на Донбасі.

     Церковні лідери, науковці та експерти з України, Росії, Великобританії, США та країн ЄС провели зустріч в резиденції архієпископа Кентерберійського за сприяння BMS World Mission (Великобританія) і Mission Eurasia (США).

     Як передає ІРС, в ході чотирьох сесій обговорювалися проблеми зростаючої гуманітарної кризи на землях, окупованих проросійськими сепаратистами при військовій підтримці Росії. Промовці досліджували різні аспекти, пов’язані з конфліктом: наприклад, поняття «Руського світу», яке використовується деякими ідеологами як рушійна сила нинішньої кризи на Донбасі, а також реакцію християн на загрозу правам людини в умовах воєнного протистояння.

     Зустріч передбачала живу, відкриту дискусію. Учасники виступили із закликом до примирення між служителями церков Росії та України на принципах християнської єдності. Що і задекларували у спільній резолюції. Цим документом учасники засудили застосування «насильства і агресії проросійських сепаратистів», переслідування віруючих церков, які не відносяться до Московського патріархату.

     «Не може бути миру там, де є брехня, – підкреслив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. – Примирення починається тоді, коли вже загасили вогонь. Поки танки, солдати і брехня намагаються захопити територію України, не може бути ніякого примирення… Подіє в Україні – це потужний стукіт у двері Європи».

     Архієпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря) наголосив, що немає ніякої громадянської війни в Україні, а є «агресор і жертва». Він висловив переконання, що Росія веде «священну війну під гаслами «Руського світу» проти так званих безбожників і загниваючого Заходу».

     На думку керівника Інституту релігійної свободи Олександра Зайця, «необхідно задіяти неурядові механізми моніторингу релігійної ситуації в Криму та на Донбасі з метою об’єктивного інформування громадськості та міжнародних структур про реальну ситуацію з релігійними правами на цих територіях для надання політичної, фінансової та іншої підтримки ініціативам, спрямованим на захист прав віруючих та запобігання релігійним переслідуванням».

     Віце-президент Асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков вважає, що «події в Україні є не тільки приводом для занепокоєння, але й сильним викликом для християнської солідарності, ухилитися від якого означало б зрадити євангельським принципам. Солідарність з потерпілими, захист релігійної свободи та відновлення миру – це і потреби, і можливості для участі”.

     Під час підписання резолюції Глобальний посол місії BMS єпископ Девід Коффі, взявшись за руки з російським єпископом Юрієм Сипко (екс-голова союзу ЕХБ Росії) та старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночко, помолились за мир в Україні кожен своєю рідною мовою. Символізм такої молитви в тому, що учасники зустрічі сподіваються приносити плоди солідарності, справедливості та примирення.

     Як повідомляв ІРС, у вересні 2014 року в Осло пройшли консультації представників релігійних організацій України та Росії з метою вироблення об’єктивного погляду на події в Україні та надання допомоги постраждалим від військових дій.

Попередня МЗС України налагоджує співпрацю з релігійними організаціями
Наступна Що робити, коли не знаєш, що…?

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: листопад 2016

     Щотижня у діловому щоденнику Михайла Паночка – десятки зустрічей та по декілька служінь. Особливо насиченими бувають відрядження закордон та в регіони України. До вашої уваги розповідь про деякі з них.

Новини братерства

Понад 70 сімей військових побували на різдвяному святі у селищі Солоному на Дніпропетровщині

У період різдвяно-новорічних свят місцева церква «Благодать» смт Солоне на

Новини братерства

Капелани Київщини та волонтери з Миколаївщини отримали автомобілі для служіння

За сприяння старшого єпископа Михайла Паночка волинський благодійний фонд «Доброта» закупив авто