Вересень 27, 2022 0 629 Переглядів

Як будувати інформаційну стратегію церкви та відповідати на виклики сучасності, вчилися учасники медіа-ретриту на Київщині

Три дні, з 23 по 25 вересня, на базі “Територія змін” тривав навчальний інтенсив для служителів інформаційного служіння обласних об’єднань УЦХВЄ.

Учасники з п’ятнадцяти областей вчилися будувати інформаційну стратегію своїх церков і правильно відповідати на виклики сучасної інформаційної доби. Практикувалися в редагуванні новин, вивчали нюанси фото та відеозйомки, специфіку соцмереж і сайтів, а також мали гарний час для відпочинку й спілкування.
Безпрецедентна можливість та…
У перший день говорили про речі стратегічні. Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ, нагадав, що представляючи Церкву в медіапросторі, ми впливаємо на авторитет місцевих громад, збільшуючи їхній вплив на суспільство.
“Сьогодні Церква робить надзвичайно багато: тільки громади нашого братерства зібрали та доставили постраждалим людям близько 20 тисяч тонн допомоги (лишень уявіть – це понад 1000 фур!) Ще приблизно стільки ж, нами доставлено гуманітарної допомоги, що надійшла з закордону. А скільки будинків відремонтовано, скільки збудовано нових…” – говорить Анатолій Козачок.
За його словами, згадані добрі справи самі собою мають вплив на суспільство, однак, коли вони супроводжуються належною інформаційною підтримкою, цей сприятливий вплив помножується в рази.

…філософія сучасності

Про основні ідеї постмодернізму, як панівної безбожної ідеології сучасного світу, говорив Ярослав Лукасик, засновник-директор Відкритої Християнської Академії.
“Важливо, щоб ми, люди, які ідуть в ідеологічний простір, у сферу слова, могли орієнтуватися на мапі ідей сучасного світу. Інакше будемо підмануті. Інтернет – це просто геніальна штука для того, щоб маніпулювати людьми” – підкреслив служитель.
Він познайомив присутніх з історією та принципами постмодернізму, що базується на ідеї смерті Бога, висвітленої Фрідріхом Ніцше. А також познайомив із філософських терміном “вікно можливостей”. Мова про час, коли стомлений хаосом постмодерну світ раптом знову запрагне Істини. І ми, як Церква, мусимо бути до нього готовими.

Війна на інформаційному фронті

Як побудувати комунікаційну стратегію церков на місцях так, щоб достукатись до багатьох людей, говорила комунікаційниця фонду “Спасемо Україну” Софія Федченко.
“Триває боротьба за увагу людей. Добрі справи церков – це важіль впливу. Однак багато людей живуть в інформаційних бульбашках, і якщо в цьому їх колі не присутнє слово Бог і поняття “мода на добрі справи”, то до цих людей дуже складно достукатися”, – констатує факт Софія Федченко.
Щоб досягти цієї мети, християни мають стати відомими, стати авторитетними, лідерами думок у суспільстві. Саме для цього і треба комунікаційна стратегія.
Перший крок – це мета, якої ми хочемо досягнути завдяки комунікації. Наступний – вивчення аудиторії та побудова аудиторних сіток, що допоможе визначити в який час та якими каналами (телебачення, інтернет тощо) краще подавати інформацію для тієї або іншої аудиторії.
Це також робота із подоланням стереотипів як зовнішніх (ви – сектанти, у вас виманюють гроші), так і внутрішніх (добрі справи люблять тишу). Важливим кроком є вихід з інформацією про діяльність Церкви на авторитетні світські інформаційні платформи – сайти, соцмережі, блоги.
Експертка поділилася основними принципами побудови контент-плану згідно з можливостями наявної команди та поставленою метою.

Як привернути увагу людей?
Продовжив тему, як достукатись до пересічних українців Микола Кулеба, ексуповноважений Президента України з прав дитини (2014-2021), засновник фонду Save Ukraine.
“Ідіть і проповідуйте царство” – це питання комунікації. Так вибудуйте свою комунікацію, щоб люди могли пізнавати Господа і слідувати Йому”, – закликав він учасників медіа-ретриту.
Спікер поділився результатами свіжого дослідження про те, що найбільше турбує людей. У цьому рейтингу, де в першому рядку стоїть питання “чи будуть у мене кошти на проживання?”, питання про духовні цінності не увійшло навіть у десятку потреб.
“Люди думають, що церква вирішує тільки духовні проблеми, і при цьому не знають, що причина багатьох проблем – у духовній сфері” – пояснює Микола Кулеба.
Він запропонував ряд практичних ідей, які місцева церква може легко втілити, такі, наприклад, як курси фінансової грамотності. Чи не змінить це ставлення пересічних людей до церкви в нинішній час безгрошів’я?

Пишіть, знімайте, творіть!
Другий та третій день ретриту був насичений практичними для медійників речами. Редактор сайту chve.org.ua Ірина Боровкова викладала на тему «Новини – легко й упевнено!», а учасники виконували практичне завдання із редагування текстів. Фотограф і відеограф Андрій Ющак посвятив у основи та розкрив деякі секрети фото- і відеознімання для церковних медіаресурсів.
Головний редактор журналу “Благовісник” Юрій Вавринюк викладав на тему: “Про що писати у християнських ЗМІ?” Він торкнувся питання вибору теми, специфічних термінів та типових помилок.
Ще одна спікерка ретриту Ірина Наумець розкрила для учасників 5 лайфхаків роботи з медіа. Тему “SMM для церкви” – викладав Тимофій Ващишин. Директор Департаменту освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк відкрив “медіакухню” проєкту “Хроніки війни”, а християнська блогерка Марічка Галюк розповіла про секрети створення успішного Інстаграм-каналу.

Крім того, учасники заходу взяли учать у цікавій панельній дискусії, склали комунікаційну стратегію проєкту, та мали гарний час для відпочинку.
Підсумовуючи результати медіа-ретриту, хочеться згадати побажання організатора, директора Департаменту зовнішніх та міжнародних зв’язків УЦХВЄ Юрія Кулакевича: “Творіть персон! Творіть контент!»
Регулярно висвітлюючи добрі діла церкви, людей, в чиї руки та вуста вкладають послання, медійники мають можливість творити персон – лідерів думок, за якими підуть інші люди. Якщо сьогодні легковажити часом, світські медіа знову затягнуть в ефір інших “героїв”, зовсім не тих, хто сьогодні, у важкий для країни час, ризикуючи життям, рятує опалених війною співвітчизників.

Попередня Місіонерська церква у селі Старий Чорторийськ на Волині святкувала відкриття Дому молитви
Наступна Олександр Озеруга продовжить служіння старшого пресвітера у церквах Київщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

ЗВЕРНЕННЯ Українських Церков і релігійних організацій з приводу іноземної агресії

  Дорогі брати і сестри!  У цей важкий час, коли військові підрозділи Російської Федерації, порушуючи міжнародні та двосторонні угоди, увійшли на суверенну територію України,  ми найперше закликаємо всіх вас…

Новини братерства

Молодіжний з’їзд ЦХВЄУ – у розпалі, молодь, ще прибуває, кількість спікерів радує

Найочікуваніша подія року у християнському молодіжному середовищі – XIX Всеукраїнський з’їзд молоді ЦХВЄУ розпочав свою роботу і набирає обертів.

Новини братерства

Конференція Європейської П’ятидесятницької Спільноти: «Наші серця разом з вами і ваше страждання є і нашим стражданням»

Учасники щорічної конференції Pentecostal European Fellowship, що відбулося 5-7 березня 2014 року в Ганновері надіслали звернення…