Листопад 18, 2018 0 2366 Переглядів

«Біжіть так, щоб отримати нагороду» – з такою темою пройшла обласна молодіжна конференція у Полтаві

17 листопада 2018 року у Полтаві на базі церкви ХВЄ «Нове життя» пройшла обласна молодіжна конференція. Біля двохсот молодих людей з’їхались з усієї Полтавщини, щоб отримати духовне зміцнення у вірі та почути актуальне слово від Бога. Зауважу, що тут були присутні також гості із Сумщини, Рівненщини та Волині.

Керівник молодіжного відділу УЦХВЄ у Полтавській області Вадим Корольчук підвів усіх до молитви. Опісля був блок прославлення, звучали пісні «Прихожу к Тебе с хвалою», «Велики и чудны дела Твои» та інші. Михайло Мухарь та Олег Ремінець закликали до щирого прославлення Господа та гарячої молитви. Під час цієї молитви прозвучало пророче слово, в якому Господь повідомив, що це в Його планах було провести цю конференцію, а також запевнив про Свою присутність на цьому місці.

«Я бажаю збагачувати та споряджати насліддя Своє, давати силу, щоб перемогти цей світ… На кого сьогодні направлений твій погляд? Що вабить тебе?.. І світ проходить, і пожадливість його, але Слово Моє перебуває повік. Я бажаю сьогодні говорити до твого серця» – лунали слова до молодого покоління.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся старший пресвітер УЦХВЄ у Полтавській області Михайло Роман. Він озвучив тему конференції та її основне гасло. «Біжіть так, щоб отримати» – «Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви!» (1Кор.9:24). Було акцентовано увагу на тому, що ці слова сказані в контексті про нетлінні, вічні цінності. На жаль, багато людей біжать за цінностями матеріальними. Багатство, влада, слава, що походить від Бога – ось речі, за якими нам пропонує бігти Писання. Мотивом же до участі в цьому непростому змаганні є любов до Ісуса – Він свою дистанцію пробіг до кінця, попри труднощі, страждання, терновий вінок та мученицьку смерть.

Хор церкви ХВЄ «Нове життя» виконав відомий гімн «Soli Deo Gloria» – Слава належить тільки Богові!

«Життя без компромісів» або «Утриматись, аби отримати» – такий семінар підготував для присутніх доктор богослов’я, учитель Андрій Ходорчук. Як відомо, хто біжить, той від багатьох речей утримується. Під словом «бігти» варто розуміти життя. Отож, ап. Павло звертається до коринтян із закликом так вести своє життя, щоб вкінці отримати нагороду від Господа. Якщо говорити про умови для бігу, то з часом тут відбулись суттєві зміни: наші батьки, наприклад, бігли, коли в них забирали, ми ж біжимо, коли нам пропонують. В подібних умовах свій біг здійснювали Даниїл та його троє товаришів. І хоч на них вавилонською системою чинився тиск, а цар намагався перевиховувати їх шляхом зміни їхнього світогляду («навчав їх книг та мови халдеїв»),  способу життя («призначив їм щоденну поживу, з царської їжі та з вина, що сам його пив») та забрати у них власну ідентифікацію (присвоївши нові імена, в яких замість згадки про Бога Ізраїлю, згадувались боги Вавилону). Ці четверо юнаків змогли прожити життя без компромісів. На основі першого розділу книги Даниїла можна виокремити вісім кроків, які допомогли їм це зробити, а також які доведеться пройти усім, хто стане в боротьбу з компромісами.

  1. Сміливість – вони рішуче заявили могутній системі, що не оскверняться, хоч розуміли усі небезпеки такого рішення.
  2. Життя з встановленими високими стандартами – вони не лише відмовились від їжі, що була заборонена їхнім законом, але й від вина, що хоч і не було їм заборонено, але могло привести до гріха. Замість життя «на грані», вони обрали життя «по далі від грані».
  3. Поки Даниїл беріг себе, Бог працював з його оточенням – «дав Бог Даниїлові ласку та милість перед начальником євнухів». Через рішення відмовитись від компромісу, ми можемо мати неприємності у роботі, крах кар’єри чи загрозу життю, але Бог в цей час працюватиме з оточуючими.
  4. Ворог посилав спокуси декілька разів – Даниїлу доводилось відстоювати своє рішення перед начальником євнухів, а також перед Амелсаром та іншими вельможами.
  5. Готовність до випробувань – Даниїл погодився на десятиденні випробування.
  6. Власне необхідність пройти самі випробування, після яких ми завжди стаємо кращими. «А по десяти днях їхній вигляд виявився кращим, і вони були здоровіші на тілі, аніж усі ті юнаки, що їли царську їжу».
  7. Бог нагороджує людину, яка пройшла випробування і залишилась вірною – цар «знайшов їх удесятеро мудрішими від усіх чарівників та заклиначів, що були в усьому його царстві» – чи не є ця десятикратна мудрість нагородою за десятиденні випробування?.
  8. Людину, яка не піддалася на компроміси починають цінувати – Даниїл був у владі при п’ятьох різних царях.

Микола Кулакевич на закінчення першої частини конференції звершив молитву та закликав охочих до покаяння. Опісля розпочались заняття по секціях.

Андрій Ходорчук говорив на тему «Християни в епоху Google». У 21 ст. Церква зіштовхнулася із масою нового для себе, чого абсолютно не було у попередників. Одним із таких явищ є інтернет. Які виклики він приніс для Церкви? Що обмежив, а що дозволив? Куди це все приведе світ? А головне, як же нам навчитися жити в епоху Google? Про цей йшлося у даній секцій семінару.

Микола Кулакевич, відповідальний за відділ благовістя у Харківській області, підготував семінар на тему «Передумови успішного служіння».

Перед початком він зауважив наступне: «Кожен бажає бути успішним! Та варто розуміти, що успіх має передумови. Фактично, успіх являється наслідком виконання правильних дій. Коли ми бачимо когось на вершині, чи задумуємось про час підготовки та підйому? На даному семінарі хочеться більше вникнути у шлях, і тим самим зробити ціль ближче».

Керуючий відділом молоді Сумщини, пастор Ярослав Ярошенко говорив про те, «Як бути кращим, ніж ти думаєш?». У своїй передмові він задав декілька запитань: «Як бути кращим? Пройти курс самовдосконалення? Відвідати лекції з особистого розвитку? Закінчити суворовське училище? Може краще вдягатись, чи гарно говорити? Все значно простіше!».

Сергій Мурза, пастор церкви «Хліб життя» м. Полтава, викладав лекцію на тему «Як добігти до кінця та отримати нагороду?». «Сьогоднішня статистика говорить, що тільки один з десяти віруючих доходить до кінця свого життя, залишаючись вірним своєму покликанню, вірним своєї дружині чи чоловіку, і, найголовніше, вірним Богу. Не так важливо який у тебе був початок в християнському життю, не на стільки важливо чи ти спотикався на дорозі, чи може навіть падав лицем у бруд. Найважливіше те, як ти дійдеш до кінця. На цьому семінарі ми говорили саме про ті принципи і інструменти, як дійти до кінця. І не просто дійти, але щоб отримати нагороду», – під кінець повідомив спікер даної секції.

Старший пресвітер УЦХВЄ у Полтавській області Михайло Роман розкрив тему «Як вибрати професію?». «В наш час існує понад 40000 професій. Перед кожною молодою людиною стоїть питання, яку ж саме спеціальність мені обрати? Чи є Божа воля на те, щоб пов’язати своє життя з тією чи іншою діяльністю? Чи личить християнам будь-яка професія? На даному семінарі ми разом знайшли відповіді зі Слова Божого на дані питання», – підсумував Михайло Степанович.

Після обіду розпочалось живе спілкування у форматі ток-шоу.

«Кожного разу, організовуючи конференцію, є бажання послужити молоді. Ми прагнемо зробити все для того, аби захід був корисним та цікавим. Особливістю даної конференції було те, що молоді служили люди, які є активними в служінні Богу. Давались відповіді на актуальні питання нашого часу; пропонувались секції за різними направленнями, щоб максимально наблизити їх до практичної діяльності молоді; була створена атмосфера живого спілкування, можливість висловити свої думки чи поставити запитання», – розповів Вадим Корольчук.

Молодіжний з’їзд закінчився. Приблизно двісті молодих осіб продовжать далі свій шлях, свою життєву дорогу. Ми знаємо, що перед ними неодмінно будуть різні труднощі, випробування, спокуси, великі можливості та компроміси… Але ми не знаємо, якою буде їхня реакція на ці випробування. Від нас заховано те, скільки саме людей із сьогодні присутніх в результаті пробіжать так, що отримають нагороду від Господа Ісуса Христа. Як хтось зауважив, ми відповідаємо за зерно, яке сіємо, але ми не відповідаємо за грунт, на який це зерно падає. Ми не знаємо, який саме врожай воно принесе і чи принесе взагалі… Сподіваємось, що обласна молодіжна конференція послужить благословенням для багатьох молодих людей – майбутніх служителів, проповідників, хористів, пророків, вчителів недільних шкіл, матерів та батьків. Адже сам Господь говорив до їхніх сердець, збагачуючи та споряджаючи насліддя Своє для переможного щасливого життя.

Олександр Геніш

Попередня Свідчення місіонерки з Дніпропетровщини Марії Мокієнко про служіння на Шрі-Ланці
Наступна Борис Вишинський, м. Червоноград

Вам також може сподобатися

Новини

У Києві урочисто відкрили нову студію Radio M

25 вересня у Києві на Печерську відкрили нову студію RadioM.

ХРИСТИЯНСЬКА ПОЕЗІЯ і ПРОЗА

Благальне (До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020 р.)

До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020

Новини

Понад 15 000 людей пройшли вулицями Києва урочистою Ходою на захист сімейних цінностей

Четверта Всеукраїнська хода на захист дітей та сімей, що проходить