16 Січня, 2018 0 1355 Переглядів

Набули чинності законодавчі зміни, спрямовані на протидію домашньому насильству

Набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII.

12 січня також набувають чинності норми про додаткові обставини, що обтяжують покарання за злочини щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Прийняття Закону, на переконання Уряду, дозволить імплементувати міжнародні стандарти протидії насильству, забезпечити комплексний підхід до запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок, профілактику насильства та розширить коло осіб, які підпадають під дію чинного законодавства.

Закон № 2229-VIII запроваджує додаткові заходи, спрямовані на створення запобіжних і захисних механізмів боротьби з усіма формами насильства за ознакою статі: домашнє насильство, сексуальне насильство, переслідування, сексуальні домагання, примусові шлюби, каліцтва жіночих геніталій, примусові аборти, примусова стерилізація. Цими змінами буде забезпечено відповідність законодавства України сучасним європейським стандартам у цій сфері.

Також передбачається вдосконалення роботи служб підтримки потерпілих від насильства, зокрема державних телефонних «гарячих ліній», та збору впорядкованих за категоріями відповідних статистичних даних.

З 11 січня 2019 року набуде чинності решта змін, які передбачає інший прийнятий Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 6 грудня 2017 року № 2227-VIII.

Зазначені законодавчі зміни дозволяють практично реалізувати основні положення Стамбульської Конвенції (ратифікація якої, окрім згаданих позитивних положень, внесла би в українське законодавство таке поняття як «гендер» – право чоловіка або жінки на самовизначення стосовно статево-рольової поведінки, таким чином інтегрувала би поняття «секс-меншин» у правове поле України – прим. www.chve.org.ua).

Варто зауважити, що під час прийняття цих законів парламентарі врахували позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Напередодні голосування ВРЦіРО звернулася до керівництва Верховної Ради та парламентських фракцій з проханням прийняти законопроекти № 4952 та № 5294, спрямовані на протидію домашньому насильству, у доопрацьованій редакції, яка виключає суперечливу термінологію.

 

Попередня БІБЛІЯ ВІДКРИЄТЬСЯ ТИМ, ХТО ВІДКРИВ СВОЄ СЕРЦЕ ІСУСУ ХРИСТУ!
Наступна У церквах ХВЄ тривають звітно-виборні конференції: на Рівненщині та Житомирщині обрано нових старших пресвітерів

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини

ДОЛУЧАЙМОСЯ ДО МОЛИТВИ ПРО БІЛОРУСЬ!

Ми отримали звернення євангельських священнослужителів Білорусі про молитовну допомогу: «Дорогие

Новини

Служителі різних регіонів України об’єднали зусилля навколо проекту «Допоможемо вижити»

      14 лютого на базі церкви «Філадельфія» пройшла зустріч регіональних керівників

Новини

Шведська газета «Світ сьогодні» опублікувала фоторепортаж про  Святе водне хрещення у Києві

25 липня у відомій шведській газеті «Світ сьогодні» вийшов першополосний