Лютий 2, 2017 0 1963 Переглядів

Полковник збройних сил вручив єпископу Ростиславу Мураху відзнаку міністра оборони «Медаль за сприяння Збройним силам України»

     До Головного офісу ЦХВЄУ полковник Василь Світак прийшов без попередження. Тож працівники канцелярії змушені були відкликати єпископа Ростислава Мураха із лекції, яку він саме викладав у Київському біблійному інституті (обидві установи знаходяться під одним дахом). Причина поважна – вручення державної нагороди!

     «Не тільки я, усі церкви роблять… є люди, які більше роблять», – скромно коментує Ростислав Миколайович, але щиро дякує полковнику і просить передати подяку за відзнаку міністру оборони Степану Полтораку.

     За які саме заслуги старший пресвітер Хмельницького обласного об’єднання ЦХВЄУ Ростислав Мурах був удостоєний медалі ми запитали у самого полковника.

1350_gol

    «Дякуючи церквам Хмельницької області і особисто Ростиславу Миколайовичу, значна допомога була доставлена на передову бійцям ще на початку антитерористичної операції у 2014 році. Тоді, коли у цьому була особливо гостра потреба, – розповідає Василь Світак. – Це медикаменти кровоспинної дії, продукти харчування, побутова техніка. Зокрема закупили пральні машини для військових, різноманітне приладдя та інструменти для ремонту техніки».

     За словами полковника, хмельницькі брати на чолі із Ростиславом Мурахом не раз возили матеріальну допомогу у зону АТО – в Гранітне, Покровське та інші «гарячі» населені пункти. І могли переконатися, що вона потрапляє за адресою.

     «Сам Ростислав Миколайович, коли бував у зоні АТО, проводив духовне спілкування з військовослужбовцями. Знаю що декому ці розмови допомогли просто вижити, бо люди там бувають на межі відчаю», – додає Василь Васильович.

     Нещодавно, доставляючи допомогу на Донеччину, хмельничани навідали дитячий садочок у селі Покровському, де окрім солодких різдвяних подарунків вручили колективу і дітям канцелярське приладдя, одяг, дитячу літературу. Керівництво дитсадка не знало як і дякувати, вони буди щасливі бо не очікували таких гостей. Волонтери, які приїжджають до села, здебільшого опікуються бійцями військової частини, а от місцеве населення часто залишається поза увагою. Тому, як розповів полковник, самі військові нерідко допомагають чим можуть цивільним.

     Особовому складу підрозділу інженерних військ, де служив полковник Василь Світак (він проходив службу в Центральному управлінні інженерних військ Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ, а зараз буде очільником навчального закладу в Кам’янці-Подільському, де готуватиме військових інженерів) було роздано Біблії та Нові Заповіти. У них вклали інформацію з координатами служителів помісних церков на Хмельниччині, тому солдати і сьогодні можуть подзвонити, отримати духовну пораду, попросити про молитву. Кожен вечір у підрозділі моляться «Отче наш».

     Як у свою чергу зазначив Ростислав Мурах, Василь Васильович не раз був свідком Божої милості: «Він розповідав нам, як одного разу приїхавши на місце дислокації, їм сказали: «Ваш підрозділ розташується ось тут». Василь Васильович, певно відчувши щось у своєму дусі, сказав, що там дислокуватись не можна і розмістив підрозділ трохи далі. А на ранок, о четвертій годині, те місце, де вони мали спати, сепаратисти накрили «Градами». Отаке от провидіння Боже!» – підкреслює єпископ.

     Було й таке, що прямо на полковника їхав ворожий танк, залишилось зробити тільки вистріл, але Василь Васильович (хоч подумки вже попрощався з рідними) помолився до Господа про спасіння. І танк, який був уже на відстані 30 метрів, різко звернув і поїхав у іншому напрямку. Таких випадків військові можуть розповісти немало. Багато з них вірять у силу молитви і Слова Божого. І той факт, що єпископи та інші служителі церков ХВЄ отримують державні нагороди говорить вже сам за себе. 

1350_1

Попередня Питання християнської моралі у новый школі
Наступна Глави конфесій молилися за мир та єдність християн в Україні

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Всеукраїнський піст і молитва відбудуться 12 і 13 квітня 2012 року

Церква християн віри євангельської України оголосила всеукраїнський піст і молитву, що відбудеться  12 і 13 квітня 2012 року. Така ініціатива була запропонована старшим єпископом Михайлом Паночком під час щорічної звітної конференції ЦХВЄУ, що проходила 28-29 березня поблизу Києва.  Присутні на конференції близько 400 делегатів одноголосно підтримали цю ініціативу.

Новини братерства

Про НАЦІОНАЛЬНИЙ ПІСТ І МОЛИТВУ ЗА МИР В УКРАЇНІ

Між небом та землею лунає заклик стати у виломі за нашу землю «І шукав Я між ними чоловіка, що поставив би загороду, і став би в виломі перед Моїм обличчям за цей Край, щоб Я не знищив його, та Я не знайшов!» (Єзекіїль 22:30).

Новини братерства

Визначився переможець Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна, ним став Олексій Декань з Харкова

    Журі Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна, до складу якого входять троє українських християнських письменників – Юрій Вавринюк, Надійка Гербіш та Богдан Галюк, визначилося з переможцем