Які помилки ми допускаємо, коли служимо дітям?
На таку тему 25 лютого у церкві «Відродження» м. Березне на Рівненщині відбувся семінар для вчителів недільної школи та служителів, які працюють з підлітками. Спікер – Анатолій Кибукевич.
Анатолій звернув увагу слухачів на декілька важливих аспектів служіння дітям та підліткам. Перш за все – це велика відповідальність.
На його думку, найчастішою помилкою є те, що вчителя НШ часто ставлять акцент на яскравому викладі уроку, а не на відносинах з дітьми. Діти дуже чутливі й відчувають те, з яким настроєм ви прийшли на заняття. На жаль, вчителі не завжди щирі з ними.
«Ми не часто говоримо з ними як друзі, але скоріше офіційно – як вчитель. Моя порада: розкажіть дітям історії своїх поразок, покаяння перед Богом. Станьте ближчими до них і діти стануть ближчими до вас» – радить спікер.
Друга наша помилка – неналежна підготовка вчителя до уроку. Непідготовлений вчитель не проведе урок «по благодаті». Треба надіятися на Бога, але самому готуватися. «Приготовлений кінь на день бою, але перемога від Господа» (Прип. 21:31). Хто має готувати коня? Я! Я маю читати книжки, нотувати, аналізувати, але мого старання недостатньо. Бог дасть свою благодать, коли побачить наше старання.
Ще одна помилка – відсутність бажання зростати та розвиватися. У Писанні сказано: «А Ісус зростав мудрістю, і віком і благодаттю у Бога і людей» (Лк. 2:52). Анатолій Кибукевич радить розвивати свій потенціал. Не зупинятися на якомусь одному рівні, а шукати нових знань. Зростати самому та допомагати ще й іншим. Будувати мости з дітьми, й з тими, хто служить поряд.
«Євангеліє навчає нас: «Нехай підперезані будуть вам стегна, а світла ручні позасвічувані». Якби не було важко – не здавайтеся. Ви досягнете поставлених цілей, бо з вами Господь. Перешкодою до успіху може бути впертість, непослух, лінь. А послух, смирення, наполегливість – ось шлях до успіху! Томас Едісон казав: «Багато людей не уявляють, як близько вони підібралися до успіху в той момент, коли остаточно опустили руки». Будьте впевнені й не вагайтеся. Нехай будуть поруч з вами ті, хто підтримає, підбадьорить і помолиться з вами. Будьте богобійні та старанні. В Христі шукайте допомогу, бо у Нього ресурс невичерпний», – з такими словами до учасників семінару звернувся єпископ Олександр Коток.
Тетяна ПАСЬКО.
Вам також може сподобатися
У Запоріжжі церква допомагає людям, які виїхали з сіл, де йдуть бойові дії
Кожного тижня волонтери п’ятидесятницьких церков Запоріжжя розвозять допомогу не тільки
«Клініка доброго серця», де Ісус лікує дитячі душі – про табір на Закарпатті
У смт Чинадієво Закарпатської обл. у помісній церкві ХВЄ 25–28
Старшим пресвітером Львівського об’єднання УЦХВЄ на черговий термін обрано єпископа Володимира Якиміва
10 лютого у Львові відбулася звітно-виборча конференція Львівського обласного об’єднання




