Листопад 18, 2020 0 544 Переглядів

Протестантські церкви закликали уряд скасувати дискримінаційні обмеження карантину вихідного дня

Про це йшлося на зустрічі керівників протестантських церков, яка відбулася 17 листопада на запрошення міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Учасники зустрічі (частина скористалися платформою Zoom) обговорили з міністром та головою Державної служби з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан ряд найактуальніших тем життя суспільства та релігійної спільноти зокрема.

Одною з головних були пропозиції церков щодо впорядкування карантину вихідного дня. Міністру передано лист від РЄПЦУ з проханням забезпечити можливість безперервного функціонування культових споруд та приміщень за умови їх наповненості не більше ніж 50% від передбачених стаціонарних місць для сидіння.

«Виконуючи вимоги санітарного режиму та поділивши громади на потоки, ми можемо подавати якісну підтримку вірянам», – наголосив старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

Інша пропозиція полягала в тому, щоб релігійні заходи у приміщеннях без стаціонарних сидінь та на відкритому повітрі обмежувати не конкретною кількістю осіб, а вимогою дотримання безпечної фізичної дистанції щонайменше у 1,5 метри між присутніми.

Глави церков висловили переконання, що ефективна душпастирська опіка громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19.

Учасники зустрічі обговорили також труднощі при реєстрації релігійних громад та системне блокування розмитнення гуманітарних вантажів. «Неповага до соціальної діяльності церкви, кидає тінь на владу, люди обурюються, що з боку чиновників відсутнє розуміння позиції та можливостей церкви», – підкреслив Михайло Паночко. Він також висловив позицію церков щодо загроз гендерної ідеології.

Крім того, представники РЄПЦУ у розмові з міністром підняли питання зміни тарифів на газ для релігійних організацій та намітили формати можливої взаємодії для вирішення означених та інших проблемних питань.

Попередня ДОЛУЧАЙМОСЯ ДО МОЛИТВИ ПРО БІЛОРУСЬ!
Наступна У Києві церква та будівельні компанії зібрали подарунки для онкохворих дітей

Вам також може сподобатися

Новини

Маніфест ВРЦіРО на захист прав дітей і сімей

Кожна людина має право на гідне життя в люблячій сім’ї.

Новини

Форум сім’ї в Києві зібрав 700 учасників

Близько 700 небайдужих українців з різних областей зібрались 14 березня

Новини

ІРС виступив із заявою проти спекуляцій на темі COVID-19 з боку деяких чиновників,  які говорять  про масове порушення церквами вимог карантину

ЗАЯВА Інституту релігійної свободи про неприпустимість розпалювання ворожнечі в суспільстві