Листопад 18, 2020 0 490 Переглядів

Протестантські церкви закликали уряд скасувати дискримінаційні обмеження карантину вихідного дня

Про це йшлося на зустрічі керівників протестантських церков, яка відбулася 17 листопада на запрошення міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Учасники зустрічі (частина скористалися платформою Zoom) обговорили з міністром та головою Державної служби з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан ряд найактуальніших тем життя суспільства та релігійної спільноти зокрема.

Одною з головних були пропозиції церков щодо впорядкування карантину вихідного дня. Міністру передано лист від РЄПЦУ з проханням забезпечити можливість безперервного функціонування культових споруд та приміщень за умови їх наповненості не більше ніж 50% від передбачених стаціонарних місць для сидіння.

«Виконуючи вимоги санітарного режиму та поділивши громади на потоки, ми можемо подавати якісну підтримку вірянам», – наголосив старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

Інша пропозиція полягала в тому, щоб релігійні заходи у приміщеннях без стаціонарних сидінь та на відкритому повітрі обмежувати не конкретною кількістю осіб, а вимогою дотримання безпечної фізичної дистанції щонайменше у 1,5 метри між присутніми.

Глави церков висловили переконання, що ефективна душпастирська опіка громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19.

Учасники зустрічі обговорили також труднощі при реєстрації релігійних громад та системне блокування розмитнення гуманітарних вантажів. «Неповага до соціальної діяльності церкви, кидає тінь на владу, люди обурюються, що з боку чиновників відсутнє розуміння позиції та можливостей церкви», – підкреслив Михайло Паночко. Він також висловив позицію церков щодо загроз гендерної ідеології.

Крім того, представники РЄПЦУ у розмові з міністром підняли питання зміни тарифів на газ для релігійних організацій та намітили формати можливої взаємодії для вирішення означених та інших проблемних питань.

Попередня ДОЛУЧАЙМОСЯ ДО МОЛИТВИ ПРО БІЛОРУСЬ!
Наступна У Києві церква та будівельні компанії зібрали подарунки для онкохворих дітей

Вам також може сподобатися

Новини

Пам’ятайтe наставників ваших: щирі співчуття родині єпископа Віктора Боришкевича

2 жовтня християнську спільноту України сколихнула звістка – раптово відійшов

Новини

Роман Полікровський буде одним зі спікерів на Глобальному лідерському саміті 2021

9-10 грудня у Києві пройде Глобальний лідерський саміт (ГЛС). Щорічна

Новини

Київська церква «Альфа» провела благодійну акцію для підопічних служби пробації

З 17 липня по 6 серпня церква провела спільну благодійну акцію для людей, що знаходяться під наглядом Департаменту пробації. 9 волонтерських команд зі служителів київської церкви «Альфа» та працівників пробації, відвідали 60 підопічних служби у Києві та області.