Липень 12, 2018 1 1263 Переглядів

РЄПЦУ опублікувала заяву з приводу побиття поліцією учасників мирної демонстрації на захист сімейних цінностей

У заяві від 6 липня  2018 р. № 215 Рада євангельських протестантських церков України (РЄПЦУ) засудила пропаганду сексуальної розбещеності серед дітей під час «Маршу рівності» 17 червня 2018 року. А також висловила обурення щодо  побиття поліцією учасників мирної демонстрації на захист сімейних цінностей.

«У той час, коли чинний Закон України «Про основи національної безпеки України» до загроз національним інтересам і національній безпеці України відносить «прояви моральної та духовної деградації суспільства, загострення демографічної кризи та неефективність державної політики щодо підтримки сім’ї», в центрі Української столиці організовуються маніфестації, такі як «Марш рівності», які не вирішують, а посилюють зазначені загрози» – йдеться у заяві, повний текст якої дивіться нижче.

Виступаючи на захист десятків громадян, які постраждали 17 червня 2018 року від надмірного застосування сили, свавільних дій поліції РЄПЦУ закликала   правоохоронні органи України провести розслідування протиправних дій поліції.  Також забезпечити об’єктивне та своєчасне розслідування заяв потерпілих громадян, та притягнути винних посадових осіб до відповідальності.

ЗАЯВА
Ради євангельських протестантських церков України з приводу пропаганди сексуальної розбещеності серед дітей під час «Маршу рівності» 17 червня 2018 року та побиття поліцією учасників мирної демонстрації на захист сімейних цінностей

Розуміючи важливість забезпечення прав кожної людини і рівності всіх громадян перед законом, Рада євангельських протестантських церков України заявляє про неприпустимість проведення подібних публічних маніфестацій із залученням до них малолітніх дітей та з використанням інших пропагандистських прийомів, таких як карнавали трансгендерів і привселюдні заклики до безвідповідальних сексуальних стосунків, що спрямовані не на захист прав учасників маршу, а на популяризацію сексуальної розбещеності серед дітей, молоді та інших мимовільних свідків цих акцій.

У той час, коли чинний Закон України «Про основи національної безпеки України» до загроз національним інтересам і національній безпеці України відносить «прояви моральної та духовної деградації суспільства, загострення демографічної кризи та неефективність державної політики щодо підтримки сім’ї», в центрі Української столиці організовуються маніфестації, такі як «Марш рівності», які не вирішують, а посилюють зазначені загрози.

Нав’язливий і пропагандистський формат проведення «Маршу рівності», обраний організаторами протягом останніх двох років, та участь у ньому великої кількості іноземців провокують українське суспільство на демонстрації та мирні протести, які цього разу поліція розігнала з непропорційним застосуванням сили.
Наголошуємо на неприпустимості продовження практики надмірного використання сили співробітниками Національної поліції України, безпідставного примусу та розгону ними мирних демонстрацій на захист сімейних цінностей, що мало місце 17 червня 2018 року, зокрема, на перехресті вулиці Володимирської та бульвару Шевченка у Києві.

Ще у недавньому минулому подібне непропорційне застосування сили, зневага до людської гідності з боку співробітників правоохоронних органів, які розганяли Євромайдан, спричинили Революцію Гідності як прояв суспільного осуду, несприйняття авторитарних методів та протидія спробам установленню «поліцейської держави» в Україні.
Українська держава не повинна повторювати ці сумні сторінки історії, вдаючись знов до приховування протиправних дій окремих поліцейських, які 17 червня розбивали голови мирних протестуючих кийками, заливали їх сльозогінним газом, били ногами, влаштовували «коридори» ганьби, проводили незаконні обшуки особистих речей. Такі дії підривають довіру суспільства до Національної поліції України.

Слід відзначити, що того дня співробітники поліції силою розігнали та вчинили насилля не лише до представників націоналістичних організацій, які вишикувалися на пішохідному переході вулиці Володимирської, а також і інших громадян – віруючих різних конфесій, активістів просімейних організацій та людей доброї волі, які мирно проводили демонстрацію на узбіччі, біля пам’ятника Михайлу Грушевському, та не несли і не проявляли жодної загрози для учасників Маршу рівності. Таким чином, у діях поліції вбачається порушення права громадян на демонстрацію, яке також гарантується статтею 39 Конституції України та статтею 11 Європейської Конвенції з прав людини, – в тій самій мірі, як і право на «Марш рівності».

Це дає привід стверджувати про дискримінацію з боку поліції тих громадян, які відстоюють сімейні цінності на противагу учасникам «Маршу рівності» з протилежними поглядами. Однак, Українська держава та її правоохоронні органи повинні не лише декларувати, а гарантувати рівне ставлення та рівний захист громадян, навіть якщо їхні погляди відмінні та навіть в умовах одночасного проведення різних за змістом мирних маніфестацій, забезпечуючи таким чином право на демонстрацію без жодної дискримінації та упередженості.

Більш того, зворотній негативний ефект у ставленні громадян до «Маршу рівності» спричинили вжиті поліцією безпрецедентні заходи безпеки, які ще з вечора попереднього дня – задовго до початку даної акції – обмежили права громадян на вільне пересування містом, на можливість користування громадським транспортом, унеможливили доступ деяким киянам до власних домівок у центральній частині міста та позбавили віруючих городян можливості відвідати недільні богослужіння, блокуючи доступ до храмів і молитовних будинків у районі проведення маршу.

Враховуючи високий суспільний резонанс, зібрані свідчення десятків громадян, які постраждали 17 червня 2018 року від надмірного застосування сили, свавільних дій поліції по відношенню до мирних жителів Києва та учасників просімейної демонстрації до і під час «Маршу рівності», Рада євангельських протестантських церков України звертається до правоохоронних органів України з закликом:

    – провести розслідування протиправних дій поліції по відношенню до учасників демонстрацій на захист сімейних цінностей;

   – забезпечити об’єктивне та своєчасне розслідування заяв потерпілих громадян, які поскаржилися на вище зазначені незаконні дії поліції;

   – притягнути винних посадових осіб до дисциплінарної та іншої встановленої законом відповідальності.

З глибокою повагою,
члени Ради євангельських протестантських церков України

Василь Райчинець, Головуючий у Раді євангельських протестантських церков України, Старший єпископ Української вільної церкви християн євангельської віри

Валерій Антонюк, Голова Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн-баптистів

Михайло Паночко, Старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської

Станіслав Носов, Президент Української Уніонної конференції церкви адвентистів сьомого дня

Сергій Дебелинський, Голова Братства Незалежних Церков і Місій Євангельських Християн-Баптистів України

В’ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви

Віктор Танцюра, Голова Правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України

Анатолій Гаврилюк, Старший єпископ Центру незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія)

Пилип Савочка, Старший пастор Об’єднання Церков християн віри євангельської «Спасіння»

Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви

Анатолій Калюжний, Голова Собору незалежних Євангельських Церков України

Попередня На Софійській площі відбувся марафон із безперервного читання Біблії
Наступна Учасники Малинфесту закликали владу зупинити масовий виїзд молодих людей за кордон, викорінивши причини цього явища

Вам також може сподобатися

Новини

Місіонерська школа «Глобальне партнерство» продовжує набір студентів на новий навчальний рік

Школа міжнародного місіонерства «Глобальне партнерство» при Київському обласному об’єднанні УЦХВЄ

Новини

Михайлу Степановичу Паночку – 70! Щиро вітаємо!

Сьогодні дякуємо Творцеві за чудовий дар життя, подарований родині Паночко

Зовнішні та міжнародні зв’язки

Нам треба більше свідоцтв від сучасних героїв віри, щоб надихнути Церкву до ревного заступництва – інтерв’ю з приводу

Наближається 1 листопада – Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву. Про проблемні зони, нові виклики та вплив карантину на свободу віросповідання говрить Юрій Кулакевич, член П’ятидесятницької комісії по релігійній свободі від Східної Європи.