Лютий 21, 2023 1 722 Переглядів

Віряни рівненських церков взялися відбудовувати село на Херсонщині, від якого лишилася лише назва

90 волонтерів з п’ятидесятницьких церков Рокитнівського та Сарненського районів на Рівненщині працюють на відбудові села Олександрівка Херсонської області.

Село Олександрівка, що розташоване на березі Дніпро-Бузького лиману, було звільнене у листопаді. Після деокупації туди відкрили дорогу, і те, що побачили й місцеві, і проїжджі, вразило кожного. Це один із найбільш зруйнованих населених пунктів не лише в Станіславській громаді, а й по всій території правобережної Херсонщини.

Населення Олександрівки до війни складало трохи більше ніж 2 тисячі осіб.

«Сьогодні життя у вщент зруйнованому селі неможливе. Лиш декілька сімей продовжують тут якось жити, але більшості повертатися немає куди. Олександрівка перетворилася на привид, і мабуть, це надовго…» Ці слова прозвучали в одному з інтерв’ю з очевидцями записаному ще декілька місяців тому.

У селі, принаймні на центральній вулиці та навколишніх, де сягає око, немає жодного вцілілого будинку, різною мірою постраждала кожна садиба. Переважно руйнування дуже значні, відновлювати такі будинки вкрай складно. Лиш декілька хат «вистояли» під обстрілами, втративши вікна та зазнавши незначних пошкоджень. Господарі закрили вікна плівкою, як могли, залатали дірки, і тепер лиш дим з коминів свідчить, що життя там триває.

20 лютого декілька автобусів з добровольцями з Рівненщини вирушили на схід України, щоб почати відбудову зруйнованого села. Поїхали не з пустими руками, а попередньо зібрали кілька фур з дровами та будівельними матеріалами. На місці організували польову кухню та завезли  продукти для військових і мешканців навколишніх сіл.

Координує  цю гуманітарну експедицію єпископ Володимир Бричка.  «Не перестаю дивуватись тому, з якою щирістю молоді брати Рівненщини щоразу відгукуються, щоб взяти участь у відбудові постраждалих  населених  пунктів. І цього, чи не найбільш зруйнованого села України», – каже Володимир Дмитрович.

Нині лише початок відновлювальних робіт, а результати праці вірян з Рівненщини вже можемо спостерігати (див. фото).

Олександр Геніш.

Попередня Понад сім тисяч тонн гуманітарної допомоги передали постраждалим людям чернівецькі церкви
Наступна «Жіноче служіння під час війни стало іншим» - Мирослава Денисюк

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Сила і порядність – одежа її, і весело дивиться вона у майбутнє»

20 січня відбулося звітне засідання комітету жіночого віділу Церкви ХВЄ України. Проходило воно в Ірпіні у домі Маргарити Федорчук. Три місяці тому Бог покликав чоловіка сестри Рити у Свої чудові оселі, але його дім і надалі відчинений для дітей Божих.

Новини братерства

“Каміння кричатиме” або як можна виконати Велике Доручення?

Вже майже два тижні поспіль жителі та гості Дніпропетровська можуть побачити незвичні біл-борди біля автовокзалу.

Новини братерства

Візит до серця Азії: старший єпископ ЦХВЄУ відвідав Узбекистан

11-17 січня старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко здійснив робочий візит до Узбекистану. Він відвідав церкви у Ташкенті та Бухарі, провів ряд зустрічей з керівниками церков і державних установ.