У Селецькій церкві дякували Бога за врожай та 90-літній ювілей
У далекому 1923 році звістку Євангелія у село першим приніс Максим Павлович Кузін, який під час Першої світової потрапив у полон до Німеччини і там почув Боже Слово від місіонерів, які приходили в табори звіщати про Христа. Разом зі своїм сином він почав звіщати односельцям святе Євангеліє: ходив по домівках, а то й просто проповідував на вулицях. Люди слухали, почали збиратися по хатах. А вже наступного року відбулося перше водне хрещення: разом із людьми із сусіднього села Колки і хутора Заслуччя хрестилося 38 віруючих.
До приходу радянської влади (1939 р.), життя в церкві вирувало. Та «Совєти» заборонили навчати дітей, а молодь відтоді могла служити лише в хорі. Та йшли роки, кінець 50-х став для церкви часом великих духовних благословень, коли благодать Духа Святого рясно виливалася на спрагнені серця. Бог хранив Свою церкву, поки знову не попустив випробування: у темні шістдесяті віруючі стали особливо потерпати від переслідувань влади, світ їх вважав немов би за сміття. Влада забрала молитовний будинок під сільський клуб. Потім приміщення зовсім розібрали і перевезли на інше місце, а там побудували житловий будинок. Община вимушена була знову збиратися по хатах. Крім того, ворог атакував і через єресі, лженауки. Великого розколу і немиру приніс у церкву сумнозвісний Іван Мурашко. Але, незважаючи ні на що, церква встояла. Коли на рубежі 90-х років прийшла свобода віросповідання молодь церкви включилася в справу євангелізації. У той же період збудувала дім молитви в якому церква знаходиться до сьогодні.
Про ці та інші історичні віхи життя громади розповів служитель церкви Олексій Наумець. З вітальними словами та побажаннями з Божого Слова зверталися до місцевої церкви служителі церков району, області, сусідньої Білорусі. Щиро прославляв Бога місцевий хор. До подячної молитви вірян закликав старший пресвітер області Віктор Боришкевич, а заключну проповідь сказав старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він говори тему віри і довіру Богові. Закінчилося святкування теплим спілкуванням за святковим обідом, під час якого прославляли Бога дітки недільної школи, молодь та всі бажаючі брати та сестри.
***
Сьогодні в церкві ХВЄ с Селець понад 200 членів. Є гарний хор, яким майже 20 років керує диригент Павло Велінець. Кожної неділі чотирьом групам діток Недільної школи викладається здібними вчителями Божа наука. На служіння до села часто приїжджають віруючі з навколишніх сіл та міст.
Вам також може сподобатися
На Дніпропетровщині побільшало богословів
У Біблійному коледжі «Світло Євангелія» та «Львівській Богословській семінарії» міста Дніпропетровськ 29 червня відбувся випуск. Після кількох років наполегливої праці майже три десятка студентів нарешті отримали дипломи бакалаврів та магістрів.
Старшим пресвітером Хмельницького обласного об’єднання УЦХВЄ знову обрано Ростислава Мураха
У суботу 11 лютого у м. Хмельницькому, в Домі молитви
На Вінниччині старшим пресвітером обрано на черговий термін Василя Любчака
3 березня відбулася звітно-виборна конференція Вінницького обласного об’єднання УЦХВЄ. Лунали