Квітень 10, 2015 0 2501 Переглядів

Щоденник старшого єпископа: березень 2015 року

     Продовжуючи рубрику «Щоденник старшого єпископа», нагадаємо, що далеко  не усі робочі поїздки або зустрічі Михайла Паночка ми в змозі освітити на сайті. До вашої уваги деякі події березня, які на наш погляд, заслуговують окремого висвітлення.

     4-6 березня в Амстердамі (Нідерланди) відбувся перший Саміт для лідерів Європейської п’ятидесятницької спільноти (PEF) «I15». Михайло Паночко мав виступ на одній із секцій саміту.

     14 березня старший єпископ взяв участь річній звітній конференції Київського обласного об’єднання ЦХВЄУ.

 1069_4    18 березня відбулася зустріч членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з представниками  делегації Всесвітньої Ради Церков. Метою якої було налагодити співпрацю між обома міжконфесійними організаціями. Під час спілкування глави українських церков намагалися донести до представників Всесвітньої Ради Церков інформацію про реальний стан справ в Україні, однак наштовхнулися на нерозуміння. Гості виявили свою заангажованість на користь УПЦ МП, що яскраво засвідчило комюніке, яке оприлюднили після зустрічі.
    «Нас дуже здивувала така позиція представників Всесвітньої Ради Церков, – зазначив після зустрічі Михайло Паночко. –  Питання в тому, як має реагувати на це розмите та упереджене комюніке світова християнська спільнота?»  На думку старшого єпископа християн віри євангельської ВРЦіРО мало би критично відреагувати на появу такого документу.

1058_gol     20 березня Михайло Паночко провів робочу зустріч із лідером партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлією Тимошенко. Політик була приємно здивована інформацією про соціальну роботу, яку сьогодні проводить Церква християн віри євангельської України. Зокрема, Михайло Степанович повідомив, що за час АТО  церкви відправили на Схід тисячі тон продуктів, одягу, будівельних матеріалів та медикаментів. Близько двох сотень волонтерів із громад переважно Західної України допомогли відбудовувати Слов’янськ. Зокрема віруючі поновили близько 110 будинків та побудували чотири будинки для людей, які втратили житло. Загальна ж фінансова допомога церков жителям Донецької  та Луганської областей  перевищила 11 млн. гривень.
    «Ми і надалі готові  допомагати людям, які потрапили у біду. Думаю, що коли війна затихне, віруючі ще більше включаться у благодійницьку роботу», –  зазначив Михайло Паночко.
    Старший єпископ наголосив на ще одному актуальному питанні сьогодення: нині навіть церква стикається з кричущими фактами корупції, що процвітає  в Україні ще з більшою силою, ніж це було раніше. Зокрема бюрократичні перепони систематично виникають  при розмитненні гуманітарної допомоги  від церков з-за кордону. Михайло Паночко констатував, що корупція роз’їдає країну зсередини і є найбільшою загрозою для незалежності України.
    На завершення розмови Юлія Тимошенко висловила бажання співпрацювати із Церквою у різних напрямках її служіння та разом зі старшим єпископом здійснила молитву про Божу допомогу Україні.

1069_3     21 березня у селі Малі Цепцевичі, що на Рівненщині, відбувся молодіжний семінар, на який зібралося близько двохсот юнаків та дівчат. Михайло Паночко говорив на тему: «Як молоді зберігати в чистоті свою дорогу?» (Пс.118:9). Наголос головний спікер зробив на тому, на скільки важливо ще в юності закласти правильну основу для здорового християнського життя. Адже саме у цьому і полягає секрет особистого щастя і добробуту віруючої людини.
    «У сучасному світі на молодих людей чатує агресивна нечистота, яка втягує у гріх і породжує хвороби, каліцтво, збочення, трагедії у особистому та суспільному житті, – зазначив старший  єпископ – Тільки Боже Слово у серці збереже людину від пануючого тління».

1069_2     22 березня Михайло Паночко продовжив свій візит на Рівненщину. Недільного дня у молитовному домі с. Малі Цепцевичі (пресвітер Антон Гамза) зібралося близько тисячі братів та сестер – це найбільша в Україні сільська церква ЦХВЄУ. У своїй проповіді старший єпископ наголосив на тому, що служитель має звіщати людям усю волю Божу, не концентруючись тільки на окремих сторонах життя християнина. Потім була молитва за потреби як духовні, так і фізичні.

1069_1     Після обіду 22 березня Михайло Паночко відвідав зібрання у сусідньому селі Тріскині (пресвітер Микола Валько), де проповідував на тему: «Пильнуймо про мир і святість». «Святість є нашою «візою» в Небо, – зазначив єпископ. – А статус святих ми отримуємо через нашу віру в Ісуса Христа». Закінчилося зібрання інформаційною частиною та гарячою молитвою.

     26 березня під час чергової звітної конференції Церкви християн віри євангельської України, що відбулася у домі молитви церкви «Благодать» (с. Софіївська Борщагівка) Михайло Паночко прозвітував про роботу що велася церквами об’єднання за рік.

Попередня ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Наступна Не про воскресіння

Вам також може сподобатися

Поїздки

Михайло Паночко відвідав церкви у Мелітополі, Токмаку та Бердянську

   Ще на початку року у свій робочий план старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко вніс запис, щоб  відвідати деякі невеликі церкви, в яких раніше не бував.  Так, після проведення ХХ ювілейної  конференції жіночого служіння, що проходила у червні в Запорізької області, він відвідав помісні церкви у містах Мелітополі, Токмаку та  Бердянську цієї ж області.

Поїздки

Візит до серця Азії: старший єпископ ЦХВЄУ відвідав Узбекистан

11-17 січня старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко здійснив робочий візит до Узбекистану. Він відвідав церкви у Ташкенті та Бухарі, провів ряд зустрічей з керівниками церков і державних установ.

Поїздки

Сім днів у Іспанії

Михайло Паночко проповідував на семінарах та під час вуличної євангелізації у сквері Мадрида, де збираються українські заробітчани. Цього року поїздка до Королівства Іспанія тривала з 10 по 17 квітня.