Листопад 8, 2012 0 946 Переглядів

«Скандинавська дитяча місія»: 20 років в Україні

26 жовтня 2012 року у залі обласного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки бракувало вільного місця, адже президент благодійного фонду «Скандинавська дитяча місія» Бо Валенберг (почесний консул України у Швеції), та директор Волинського представництва місії Людмила Лонюк запросили розділити радість свого свята друзів та співпрацівників.

«Коли Господь 20 років тому покликав мене в Україну, щоб допомагати дітям Чорнобиля, я думав, що це одноразова поїздка, – зазначив Бо Валенберг. – Та Бог мав на увазі щось більше. Через 20 років ми стали однією з найбільших гуманітарних організацій, перевозячи 500 тонн гуманітарної допомоги щорічно і розподіляючи її приблизно на 300 000 людей. Але я ніколи не забуду, Хто послав мене. Це – наш Господь! Тому сьогодні ми хочемо віддати славу і подяку Йому. Для мене Ісус – найпочесніший гість на цьому святі».

Свято прикрасили своїм виступом численні дитячі колективи, співаки та музиканти.

«З невеличким, але вагомим ювілеєм» керівництво місії вітали заступник голови та керівник апарату Волинської ОДА Станіслав Ющик, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Лобач, заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська.

«Коли приїхав в Україну, я залежав від моїх українських братів і сестер, які мені дуже допомагали. І я вважаю, що наша місія певною мірою унікальна, тому що ми співпрацюємо з церквами усіх деномінацій. І всі церкви відкриті, щоб допомагати. Це було дуже важливо для успіху нашої організації» – розповів президент місії, надаючи слово керівникам церковних об’єднань.

До привітань долучилися єпископ Степан Веремчук, старший пресвітер ЦХВЄ Волині, єпископ Михайло Близнюк. Заступник старшого єпископа ЦХВЄ України Микола Синюк передав привітання від комітету єпископів ЦХВЄУ і особисто від Михайла Паночка. Як директор місії «Голос надії» він подякував за плідну співпрацю і зазначив: «Шлях довжиною у 20 років можна було пройти лише з Ісусом у серці. Сподіваюся, що наступні 20 років будуть настільки ж успішними».

Найоригінальніший подарунок – величезну подушку у вигляді логотипу місії (біла постать Ісуса Христа на фоні червоного серця) вручив ювілярам Олександр Рудинець, єпископ Духовного Управління Християнських Церков «Царство Боже» в Україні: «Я знаю, що не так все просто було у вас в історії… Часом люди плачуть – то плачуть у подушку. Хай ваших сліз не бачить ніхто – тільки Ісус».

Щоправда, наступні гості свята, даруючи булаву, зазначили: «На тій подушці йому не буде коли відпочивати. Є булава – має керувати!» Так вітали керівників місії представники Волинської обласної дитячої лікарні, дитячого санаторію с. Дачне.

Вражаючою була подяка від молодої дівчини, за здоров’я і життя якої місія боролася понад 8 років. Шведське телебачення навіть зняло фільм про непростий шлях дівчинки із величезною пухлиною на обличчі. Бо Валенберг так прокоментував цю історію: «Чудово бачити здорових діток і дуже хотілося б, щоб усі вони були здоровими. Та на жаль впродовж цих 20 років я бачив багатьох хворих дітей. Ми не могли допомогти всім, але дуже боролися! Ніколи не забуду, як я вперше побачив Іру. Коли повертався у Швецію, молився: Боже, дай мені врятувати її життя!»

Приїхали привітати своїх колег Микола Крикота з дружиною, директор оздоровчого табору у с. Дубечне (побудованого у співпраці з місією), де щоліта оздоровлюються та пізнають Ісуса Христа понад 1200 дітей.

Теплі слова висловили представники керівництва Луцької митниці, соціальної служби, управління МНС, місць позбавлення волі, з якими співпрацює місія і представники шведського посольства.

«Минулої зими мені зателефонувала Людмила і сказала, що в Україні люди потерпають від великих морозів, – розповів Бо Валенберг. – МНС розмістило на вулицях намети, де люди могли б обігрітися. Та проблема була в тому, що ці намети були уже дуже старими. Шведська армія відгукнулася на цю потребу і ми змогли привезти нові намети. Отож наш найновіший партнер по співпраці – Міністерство надзвичайних ситуацій»

Президент щиро подякував усім партнерам, спонсорам та працівникам місії: «В такий день багато подяк. І я зі скромністю приймаю ці подяки. Але розумію, що я лише обличчя організації. Сьогодні серед нас є група із близько 50 людей, які є частиною місії – зі Швеції, Норвегії, Фінляндії, Німеччини, Шрі-Ланки. Вони приїхали спеціально на ювілей. Ці люди інвестували свій час і кошти у діяльність місії. Я без вас нічого не вартий!»

Особливо подякував Бо Валенберг українському персоналу в обличчі Людмили Лонюк: «Для того, щоб збудувати довіру потрібно 20 років, і всього 5 секунд, щоб її зруйнувати. Ти завжди вкладала серце у свою роботу. Ти справжній Господній слуга, якого Він послав у нашу місію».

При закінченні президент також віддав подяку своїй родині, яка допомагала йому у служінні: «Найбільший спонсор нашої місії, який віддав найбільше, що можна віддати – свого чоловіка, тобто мене – це моя дружина і мої діти. Я виїжджав від родини 173 рази і для неї це було важко. Моя донька сьогодні доросла, але раніше, коли бачила, що я пакую валізи, завжди плакала. І якось вона вдала, що дуже хвора (їй було 4 роки). І я запитую: «Чи ти справді хвора?» – «Ні!» – «А чому ж кажеш, що ти захворіла?» – «Тому що мій тато тільки хворих діток любить!» Але ви знаєте, як я вас усіх люблю!»

Насамкінець Бо Валенберг звернувся до усіх присутніх із завершальним словом: «Ми віддаємо усю славу тільки Господу. Я завжди кажу: не дякуйте мені, дякуйте Тому, Хто мене послав. Без Ісуса ми є ніщо. Наш символ – Ісус з відкритими обіймами. Він кличе усіх. Автор цього логотипу мій брат, який був звільнений Богом від наркотиків. Він сказав: Ісус – не на хресті, Він – у моєму серці!

Я вірю, що все найкраще попереду. Наша «Скандинавська дитяча місія» продовжує свою роботу. Ми будемо рухатися вперед. Ми хочемо виховати нове покоління – вільне від корупції. Бо корупція – це те, що заважає вашій країні рости. Звичайно, неможливо змінити тих, хто корумпований. Але ми хочемо змінити менталітет підростаючого покоління – для того, щоб у вас було гарне, яскраве майбутнє. Ця країна має все – прекрасних людей, гарну природу, природні ресурси. Я вірю, що коли будемо святкувати 30-річчя або 40-річчя місії, тоді ми скажемо: наша допомога більше не потрібна! Цього ми прагнемо!»

Дмитро Довбуш


Попередня Єпископ Паночко: ветування цього законопроекту є єдиним можливим рішенням, здатним не допустити загострення міжцерковних конфліктів та збурення релігійної спільноти
Наступна На Львівщині відбулося посвячення ще одного Дому молитви

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В Полицях святкували 90 річницю Церкви

30 вересня 2012року церква християн віри євангельської села Полиці Володимирецького району на Рівненщині  святкувала 90 річницю Церкви і Свято Подяки.

Новини братерства

Перша «Школа Реформації» спорядила служителів церков засобами для роботи із навчальними закладами, владою та ЗМІ (ВІДЕО)

  В рамках заходів руху R500 вперше в Україні відбулася Школа Реформації. Більше двохсот лідерів із протестантських церков різних регіонів України зібралися…

Новини братерства

Рада Церков закликає до грунтовних досліджень трагедій голодомору та голокосту в Україні

Всі злочини нацизму і сталінізму проти людяності не мають права на виправдання, а будь-які спроби такого виправдання є наругою над пам’яттю мільйонів загиблих та постраждалих від злочинних дій цих тоталітарних режимів.