Лютий 25, 2023 2 223 Переглядів

«Дізнатись про Бога найкраще рідною мовою» – перекладач жестової мови Ігор Заболоцький

У кожній мові – свої нюанси. Аби служити людям з порушеннями слуху потрібно вивчити жестову мову, але щоб служити якісно, потрібно розвиватися і вдосконалюватися. Саме тому у м. Ковелі на базі церкви «Благовістя» було проведено курси підвищення кваліфікації для перекладачів жестової мови Волинської області.

Присутніми на зустрічі були  65 перекладачів та 6 осіб з порушеннями слуху. Навчання вели  Анна Федорук, Сергій Юрчик, Асія Пономарева – люди з порушеннями слуху.  А також досвідченні перекладачі відповідальна за служіння у Східному регіоні Клавдія Кузьменко та практикуюча перекладачка жестової мови Катерина Михалюк.

Традиційно, зустріч розпочали з молитви та слів підбадьорення від очільника відділу Павла Смаля. Потім повторювали дактиль, цифри та один розділ теоретичного матеріалу. Дуже цікавими та корисними були завдання з реверсного перекладу. Глухі брати та сестри розповідали історію жестами, а перекладачі намагалися зрозуміти та перекласти на усну українську мову.

Як пояснив Ігор Заболоцький, один із заступників директора Департаменту, такий вид роботи (реверсний переклад) є надзвичайно корисним, адже існує так звана калькована жестова мова і жестова мова, якою глухі спілкуються між собою. Перекладачі часто користуються калькованою жестовою мовою. Люди ж з порушеннями слуху розуміють її, але краще сприймають, коли до них говорять «глуховською» жестовою. А опанувати її перекладач може завдяки спілкуванню та реверсному перекладу.

Також, Ігор розповів, що курси підвищення кваліфікації планували провести уже давніше, проте не мали змоги зібрати людей. Цього ж разу запросили не лише практикуючих перекладачів, а й тих, хто раніше вивчав жести та тих, хто був залученим до служіння, але тимчасово вибув. Приїхали, з певних причин, не всі. Однак, присутні погодилися аби проводити такі зустрічі один раз у місяць.

Оксана Сухарина.

Попередня Як вийти із пригнічення та жити далі розмірковували сестри на Харківщині  
Наступна У Києві пройдуть курси з гомілетики

Вам також може сподобатися

Жіноче служіння

ХЕРСОНЩИНА: Чисте серце  і  вуста – те, що робить служіння сестер плідним

 В селищі Чаплинка, що на Херсонщині, на базі церкви «Святого

Новини братерства

У церкві села Павлиш на Кіровоградщині відзначили служіння пам’яті та вдячності

Будівля Дому молитви п’ятидесятницької церкви в селі Павлиш була придбана