Травень 29, 2020 0 1497 Переглядів

Напередодні  Міжнародного дня захисту дітей  УЦХВЄ виступила із зверненням  щодо проблеми сурогатного материнства

 

ЗВЕРНЕННЯ

Української Церкви Християн Віри Євангельської

щодо проблеми сурогатного материнства

Зважаючи на суспільну дискусію, спричинену оприлюдненим відеозаписом з десятками немовлят в київському готелі, підготовлених для відправки за кордон, хочемо подати наш голос на захист гідності кожної дитини.

Ми вважаємо, що сурогатне материнство порушує права матері та дитини, адже  в результаті руйнується зв’язок між дитиною та матір’ю, яка її виносила та народила. Переважно сурогатне материнство в Україні є комерційним – прибутковим бізнесом, який перетворює матір в експлуатований об’єкт, а її дитину – в живий товар! По суті таке комерційне сурогатне материнство – це торгівля людьми в Україні в ХХІ столітті!

Шкода, що такий ганебний бізнес порушує міжнародне та європейське законодавство, як наприклад Хартію основоположних прав Європейського Союзу ст. 1 і 3, (2000 р.), Конвенцію про права дитини ст. 7 і 3 (1989 р.) та Протокол щодо торгівлі дітьми ст. 2 (2000), Конвенція щодо ліквідації всіх форм дискримінації жінок ст.6 (1979). Більше того, така ганебна практика представляє Україну країною жорстоких матеріалістів, які заради наживи кидають дитину на поневіряння по світу.

Ми підтримуємо звернення інших українських Церков та позицію Уповноваженого Президента України з прав дітей Миколи Кулеби щодо необхідності законодавчого врегулювання проблематики сурогатного материнства, щоб нарешті припинити цинічний «експорт» за кордон народжених в Україні дітей.

Вважаємо за необхідне у терміновому порядку прийняти закон про заборону сурогатного материнства у будь-якій формі, незалежно альтруїстичного чи комерційного, щоб кожна народжена дитина гарантовано отримала належний рівень догляду, повагу до гідності та захист її життя від моменту зачаття.

Закликаємо священнослужителів усіх церков та батьків, вихователів і вчителів, державних службовців і громадських діячів популяризувати цінність життя кожної дитини як Божий дар, даний подружжю, та його цінність для майбутнього української нації.

Від імені Комітету УЦХВЄ

Старший єпископ Михайло Паночко

29 травня 2020 р.

Попередня У Чернівцях церква вдруге передала лікарні кисневий концентратор для допомоги хворим на COVID-19
Наступна 7 червня пройде всеукраїнський міжконфесійний телемарафон «Україна за сім'ю» - приєднуйтесь!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Міжнародний фестиваль надії стартує у церкві «Голгофа»

23 листопада о 17.00 у Львові, у приміщенні церкви «Голгофа» (вул. Скрипника, 8), відбудеться перше богослужіння в рамках Міжнародного фестивалю надії – 2014.

Новини братерства

На засіданні Комітету ЦХВЄУ говорили про нові підходи у будівництві, освіті, благовісті

26 вересня відбулося засідання Комітету ЦХВЄУ. Обласні єпископи та керівники відділів зібралися разом, щоб проаналізувати поточні внутрішні справи та міжконфесійну ситуацію. 

Новини братерства

Полку місіонерів прибуло

23 серпня відбувся випуск другої Міжнародної місіонерської школи, що проходила на базі Київського Біблійного інституту. Школа діє за програмою місії «Світло для народів», у співпраці з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.