Березень 7, 2013 0 1309 Переглядів

Глави українських церков у Брюсселі

У штаб-кватритирі Європаламенту в столиці Бельгії 6 березня 2013 року приймали делегацію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Як передає Інститут релігійної свободи, метою поїздки стало налагодження дружніх стосунків України з європейським співтовариством, а також презентація позитивного досвіду України у сфері міжконфесійного порозуміння та співробітництва. Високопосадовці ЄС обговорили із українським духовенством коло проблем із якими стикається сьогодні церква в Україні та розглянули  шляхи утвердження в суспільстві свободи віросповідання.
     Зокрема, під час  зустрічі із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефаном Фюле глави українських конфесій наголошували на важливості утвердження моральних цінностей у суспільстві заради наступних поколінь і заявили про усвідомлення своєї відповідальності щодо цього перед Богом.  Таке усвідомлення обумовлює відповідну публічну позицію церков у діалозі з владою та громадянами в Україні.  
     Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив свою повагу представникам делегації та зазначив, що український досвід міжрелігійного порозуміння є по-своєму унікальним. Це приклад не тільки для об’єднаної Європи, але й для усього глобалізованого світу. Однією з тем обговорення стала демографічна криза в Європі.
     До складу делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій увійшли архієпископ Вірменської Апостольської Церкви Григоріс Буніатян (головуючий у ВРЦіРО); предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет (Денисенко); глава УГКЦ, Архієпископ Святослав (Шевчук); головний рабин України Яків Дов Блайх: голова ВС об’єднань ЕХБ В’ячеслав Нестерук; старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко; старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун; старший пресвітер Союзу вільних церков ХЄВУ Василь Райчинець; архієпископ Римо-Католицької Церкви в Україні Петро Мальчук; заступник єпископа Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Андрій Гамбург; протодиякон УПЦ Ростислав Воробій; голова Духовного управління мусульман України; Шейх Ахмед Тамім; перший заступник Генерального секретаря Українського Біблійного Товариства Анатолій Райчинець; архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря); радник Головного рабина м. Києва Геннадій Білорицький; пастор Церкви ХВЕУ Анатолій Козачок; митр.протоієрей УГКЦ Олекса Петрів;голова правління Інституту релігійної свободи (м. Київ) Олександр Заєць.
     У зустрічах глав і повноважних представників конфесій з посадовцями європейських структур також взяв участь представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, інші працівники Представництва.
     За матеріалами www.irs.in.ua

Попередня Не втомлюйтеся робити добро!
Наступна ОСТОРОЖНО - ЖАДНОСТЬ!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Відкрито набір до Міжнародної місіонерської школи

   З 2 червня по 22 серпня 2014 на базі Київського Біблійного інституту місія «Світло для народів» (Швеція) проведе Місіонерську школу. Це вже втретє молоді служителі Церкви християн віри євангельської України та…

Новини братерства

У Коростенській Семінарії практичного богослів’я відкрито набір до Школи сімейного консультування

Тема сім’ї, як ніколи, актуальна у сучасному світі. Люди, які приходять у Церкву зі світу, та й віруючі подружні пари, нерідко переживають складні сімейні кризи…

Новини братерства

Комітет ЦХВЄУ оголосив молитву і піст з 29 червня по 1 липня про Божий захист для віруючих та юридичне впорядкування ситуації в Росії

    Учасники засідання Комітету ЦХВЄУ з глибокою стурбованістю сприйняли інформацію про законодавчі зміни щодо місіонерської діяльності у Російській Федерації.