Травень 23, 2014 2 2485 Переглядів

Старшим єпископом ЦХВЄУ знову обрано Михайла Паночка, у структурі регіональних об’єднань – деякі зміни

     Делегати звітно-виборного з’їзду Церкви християн віри євангельської України, що відбувся 20-22 травня у Рівному, переважною більшістю голосів обрали старшим єпископом Михайла Паночка. Це вже п’ятий термін його керування братерством.

     Дякуючи пасторам та єпископам за довіру, Михайло Степанович сказав: «Яким буде наступний період служіння не знаю, але з Божою допомогою планую служити Божому народу вірою і правдою, відкрито, прозоро, без лицемірства і духовної політика. Мої мрії – не про мільйони грошей, а про мільйони спасенних душ, про те, щоб дух єдності пронизував усі церкви».

     Посаду першого заступника посів єпископ Микола Синюк, який ніс це служіння раніше. Він теж щиро подякував представникам усіх областей за довіру та висловив надію на подальшу підтримку і співпрацю.

     Деякі зміни відбулися у процесі обрання заступників старшого єпископа. Рішенням з’їзду одне із п’яти регіональних об’єднань церков, а саме Північно-західний регіон, було розділено на два – Північний (Рівненська та Житомирська обл.) і Західний (Волинська і Львівська обл.), а Вінницьке обласне об’єднання, яке входило у цей регіон, було долучено до Південно-західного. Рішення розформувати Північно-західний регіон було продиктовано масштабами служіння – на території згаданих областей зосереджено більш як половина церковних громад братерства. Відтак  з’їзд затвердив шість заступників старшого єпископа, які курують  шість регіональних об’єднань, зокрема це єпископи:

     – Юрій Веремій, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Івано-Франківської області, заступник старшого єпископа у Південно-західному регіоні (Івано-Франківська, Закарпатська, Тернопільська, Хмельницька та Вінницька області);

     –  Віктор Боришкевич, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Рівненської області, заступник старшого єпископа у Північному регіоні (Рівненська та Житомирська області);

     – Михайло Близнюк, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Волинської області, заступник старшого єпископа у Західному регіоні (Волинська і Львівська області);

     – Олександр Бабійчук, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Херсонської області, заступник старшого єпископа у Південному регіоні (Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Херсонська області, АР Крим);

     – Микола Синюк, перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ, відповідальний у центральному регіоні (Київська, Черкаська, Чернігівська, Сумська області та м. Київ);

     – Михайло Мокієнко, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Дніпропетровської області, заступник старшого єпископа у Східному регіоні (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Полтавська, Харківська області).

892_20     Відбулася й зміна скарбника. Старійшина церкви Іван Андрійович Хрипта завідував фінансами братерства останні 8 років. Делегати з’їзду підтримали його пропозицію і переважною більшістю голосів затвердили на посаді скарбника кандидатуру єпископа Петра Карпова, старшого пресвітера об’єднання церков ХВЄ Чернівецької області. Раніше Петро Іванович очолював ревізійну комісію братерства. У свою чергу головою ревізійної комісії з’їзд обрав Анатолія Козачка, старшого пресвітера церков м. Києва.

     Також було затверджено керівників відділів та Правління ЦХВЄУ. Обрано троє почесних членів Правління – це старійшини братерства: голова ради старійшин, єпископ Василь Михайлович Боєчко, єпископ Іван Андрійович Хрипта та єпископ Степан Васильович Веремчук.

     Під час з’їзду делегати вислухали інформацію про події на Сході та Півдні України, якою поділились старший пресвітер Донеччини Анатолій Безкровний та Луганщини Ростислав Величко. Старший пресвітер Криму, єпископ Павло Федорук повідомив про стан справ на півострові та заявив про рішення кримських церков віри євангельської, попри усілякі політичні перипетії, залишитись у складі ЦХВЄУ.

     ХVII з’їзд церков ХВЄ України відвідали численні гості з-за кордону: США, Великобританії, Швеції, Фінляндії, Польщі, Румунії, Іспанії, Литви, Білорусі, Молдови та інших країн. Служили словом представники міжнародних організацій, зокрема д-р Арто Хамалайнен, голова П’ятидесятницької Європейської Спільноти (PEF), Ніколай Гриб президент Міжнародної асамблеї християн віри євангельської та ін.

     Наприкінці служителі-делегати церков мали нагоду поставити запитання, що їх цікавлять, та отримати відповіді на них і поради старшого єпископа братерства.   

Попередня Розпочав роботу ХVII з’їзд ЦХВЄУ
Наступна Михайло Паночко: «Країна і народ, які моляться до Бога, стоять на дорозі до успіху!»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Дитяча євангелізація: служителі діляться свідоцтвами про Божі діла влітку 2016 р.

«Наша команда намагалась охопити якомога більше регіонів України, щоб якомога більше дітей та їх батьків могли почути благу звістку Ісуса Христа. І з Божою допомогою…»

Новини братерства

ЦХВЄУ побажала новому Президенту України мудрості і мужності

  Від імені Церкви християн віри євангельської України страший єпископ Михайло Паночко привітав Петра Порошенка із перемогою у виборах та обранням на посаду Президента України.

Новини братерства

” На небі будуть лише преображені люди” – навчав молодь в Чернівцях єпископ Михайло Паночко

2 вересня 2012 року у Чернівцях пройшла обласна молодіжна конференція, учасниками якої була християнська молодь з багатьох церков ХВЄ Буковини.