Квітень 5, 2021 0 486 Переглядів

Релігійні діячі разом із фахівцями США обговорили хід вакцинації проти COVID-19

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела нараду зі співробітниками Центру США з контролю та профілактики захворювань, які надають сприяння Україні у протидії пандемії коронавірусу COVID-19.

Обговорення відбулося в онлайн-форматі 1 квітня 2021 року. Головуючий у ВРЦіРО Глава УКГЦ Блаженніший Святослав розповів, як українські церкви та релігійні організації дотримаються карантинних норм та надають гуманітарну допомогу для потребуючих. Він нагадав про позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка заявила, що «імунізація – це перевірений більше ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я». А також додав, що релігійні діячі особистим прикладом публічного щеплення засвідчують, що вакцинація населення є ефективним засобом протидії пандемії COVID-19 та збереження життя багатьох людей. Тим самим спростував міф про те, що церкви нібито противляться вакцинації.

Представник ПЦУ о. Сергій Дмитрієв, виконавчий секретар Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння, зауважив що з метою протидії поширенню коронавірусу церкви змінили форму і традиції здійснення Богослужінь і Причастя, з метою убезпечити віруючих від зараження.

Священник зазначив про успішну та тривалу співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ у подоланні епідемії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та вірусних гепатитів, яка розпочалася ще багато років тому. Він висловив готовність до співпраці, зокрема у сфері здійснення інформаційної та адвокаційної кампанії. За словами о. Сергія Дмитрієва, Православна Церква вважає важливим, щоб одними з перших отримали доступ до вакцинації священнослужителі, особливо медичні капелани, адже вони безпосередньо майже щодня спілкуються із хворими пацієнтами.

Єпископ РКЦ Віталій Кривицький відзначив, що спільнота Римсько-Католицької Церкви підтримує важливість турботи про здоров’я священнослужителів, які постійно надають душпастирську опіку людям, у тому числі хворим. При цьому він вказав на проблему недостатності, фактично відсутності, безкоштовних тестів на COVID-19, особливо в невеликих населених пунктах.

Об’єднання іудейських релігійних організацій України також готове вжити додаткових заходів у боротьбі з пандемією коронавірусу. За словами юридичного радника Головного рабина м. Києва та України Геннадія Білорицького, іудейська спільнота, за необхідністю, готова виділити приміщення для здійснення вакцинації. Також він зазначив про важливість забезпечення українських громадян різними видами вакцини.

У нараді також взяли участь представники євангельських протестантських церков України, а також Ігор Кузін, Заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За матеріалами irs.in.ua

Попередня «Якщо Бог – добрий, чому світ наповнений стражданнями?»
Наступна «Блаженні, хто помирають в Господі» - щирі співчуття пастору Богдану Левицькому та родині

Вам також може сподобатися

Новини

На Софійській площі відбувся марафон із безперервного читання Біблії

5-8 липня на Софійській площі м. Києва відбувся цілодобовий марафон

Новини

«Якщо є плани, то є й майбутнє» – нотатки робочої наради Департаменту жіночого служіння

«Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового» (Галатів

Соціальне служіння

Перший Молитовний сніданок Державної кримінально-виконавчої служби України відбувся у Києві

На молитовний сніданок 23 листопада зібралися представники Всеукраїнської Ради Церков