Червень 4, 2020 0 650 Переглядів

Всеукраїнська Рада Церков обговорила з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем  налагодження взаємодії

Старший єпископ  УЦХВЄ Михайло Паночко виступив під час зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій і прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, яка відбулася у вівторок, 2 червня 2020 року, в Клубі Кабінету Міністрів.

Зокрема старший єпископ запропонував налагодити постійну взаємодію керівників Уряду і релігійної спільноти у форматі співпраці Ради Церков із профільними міністерствами. Ця пропозиція знайшла  загальну  підтримку.

Михайло Паночко  також зауважив, що системної комунікації потребують не лише питання карантину, який затягнувся для церков, але й державна сімейна політика. Велике здивування викликає відверте блокування оформлення гуманітарної допомоги та форми звітності під час її розподілу серед нужденних, викладання у школах предметів духовно-морального спрямування, про що сотнями листів звертаються до МОН батьки, та інші теми.
У центрі обговорення під час зустрічі  були недоліки положень урядових постанов щодо порядку функціонування храмів і іншої релігійної діяльності під час карантину, на які звернув увагу головуючий у ВРЦіРО єпископ Василь Райчинець.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній наголосив на важливості збереження високих моральних засад під час формування та реалізації державної сімейної політики. Зокрема на неприпустимості впровадження в законодавство гендерної ідеології, оскільки згідно зі статтею 15 Конституції України «жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова».

Тему захисту дітей і жінок продовжив Глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав, який аргументував необхідність законодавчої заборони сурогатного материнства в Україні, як це зробили більшість країн Європи. Адже цей цинічний бізнес знецінює гідність дитини до рівня товару, а гідність жінки руйнується через зневагу до материнства та безкорисливої любові до дитини, яке підміняється вимогою дотримуватися умов контракту.

Юридичний радник Головного рабина м. Києва та України Геннадій Білорицький також запропонував низку кроків щодо  більш збалансованого підходу до впровадження карантинних обмежень.

У відповідь на висловлені пропозиції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив зацікавленість у налагодженні постійного діалогу з релігійною спільнотою. Глава Уряду високо оцінив ті зусилля, які церкви і релігійні організації доклали з метою відзначення віруючими релігійних свят вдома, зважаючи на карантин.

Прем’єр-міністр висловив переконання, що об’єднання зусиль Уряду та ВРЦіРО буде корисним не лише для подолання нинішньої епідемії та протидії домашньому насильству, але й для розвитку багатьох інших церковних соціальних програм, повідомляє сайт vrciro.org.ua.

Попередня Уряд послабив карантин для релігійних організацій
Наступна Долучайтеся до Національної молитви за Україну 6 червня о 19.00

Вам також може сподобатися

Новини

2019 – Рік об’єднання у пості і молитві за Україну

Згідно з рішенням Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) та

Новини

Школа «Ковчег спасіння» дала путівку в служіння ще 28 місіонерам

У киъвській церкві «Ковчег» 22 грудня було багатолюдно, і переважно

ЗМІ

Вийшов друком перший у 2023 році номер журналу «Благовісник»

Вийшов друком перший у 2023 році номер журналу «Благовісник». Його