Жовтень 4, 2022 1 395 Переглядів

Яка роль Церкви й християнина в умовах війни, розмірковувала молодь на конференції у Тернополі

Перший день жовтня видався дощовим, та це не перешкодило молоді з церков Тернопільщини прибути на обласну молодіжну конференцію. Захід, що пройшов у Домі молитви по вулиці Квітова, 19, в обласному центрі, зібрав 180 делегатів із двох десятків громад.
Розпочав конференцію завідувач відділу молодіжного служіння в Тернопільській області Віталій Кусьмій. Основою його звернення до молоді було місце з Євангелії – 1-е послання апостола Павла до Тимофія 2:1-2. “Бог хоче, щоб ми навчилися бути з Ним на одній хвилі та виконували Його волю!” – підкреслив проповідник. Також Віталій Кусьмій передав щирі вітання від старшого пресвітера Тернопільщини Віталія Яцюка, який, на жаль, не мав можливості бути присутнім, але завжди серцем і душею з молоддю, та вболіває за її духовний розвиток.
Співом служив гурт місцевої церкви.
Старший пресвітер місцевої церкви Володимир Терещенко за основу своєї проповіді взяв уривок із Старого Заповіту, 1Царів 19:11-13 і на основі цього уривку звернувся до молоді з риторичним запитанням: “Чого ти тут? Божа воля, щоб люди провадили мирне життя. Бог не є ініціатором воєн, конфліктів, сварок. Але коли так стається, то Бог завжди на стороні тих, хто боїться Його!” – зауважив проповідник.
Спікер конференції Василь Попудник, який завітав на Тернопільщину з Івано-Франківська, свій виклад поділив на дві частини. У першій розглядали тему членства у місцевій п’ятидесятницькій церкві й значення членства в тілі Христа. Молодь роздумувала над тим, як бути ефективним і в місцевій церкві, і в тілі Христа.
Також окреслили проблеми Церкви, які потребують вирішення, а саме: функціонування не за моделлю синагоги, а за моделлю Тіла; відсутність сформованого світогляду вірян; видозміна умов членства; постійно навчати в церкві, що кожен має дар; готувати святих на діло служби.
Друга частина конференції була більш напруженою, оскільки розглядали болючу тему сьогодення: як любити ворогів? Підсумок цих роздумів: якщо ворог наступає як грабіжник, окупант, завойовник, він не зустрічається любов’ю, а з протистоянням і боротьбою. Це момент не любити, а захищатися. Але коли твій ворог зупинений, лежить, тоді з ним потрібно працювати та показати йому Христа.
До молоді звернувся також Іван Гонтар, керівник міжконфесійного штабу Тернопільської області, який співпрацює з волонтерами євангельських церков. Він поділився свідченнями про діяльність окремих євангельських і церков в умовах війни, та як вона торкається сердець людей цього світу.
Не менш цікавою була панельна дискусія, під час якої Віталій Кусьмій, Іван Гонтар та Василь Попудник відповідали на запитання молоді.
Анастасія Бабій розповіла про проєкт “Подарунок неба”, волонтери якого опікуються знедоленими дітьми в Україні. Вона заохотила молодь долучатися до реалізації цього проєкту.
Родзинкою вечора був розіграш призів.
А завершилась конференція промовою керівника молоді із м. Шумськ Володимира Руденького.
Сподіваємося, що кожен присутній на цій конференції утвердив у своєму серці важливі істини – бути запашністю Христа та являти Його цьому жорсткому світові.
Оксана Гудзь

Попередня У Кропивницькому віряни п’ятидесятницьких церков приймають переселенців у своїх домівках
Наступна Вийшла друком чесна книга про депресію «Перемога над Голіафом»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Джанкої відбулася конференція Кримських служителів ЦХВЄУ

22 листопада 2014р. у м. Джанкої відбулася конференція служителів Кримських церков. Брати і сестри зібралися для молитви та спілкування, аби підкріпитися Словом Божим .

Новини братерства

«Служіння молоді потребує свіжих рішень, гнучкості мислення та стійкості у надії на Бога» – на Кіровоградщині провели ретрит Руху молоді

16 грудня на Кіровоградщині лідери молодіжного служіння п’ятидесятницьких церков області провели ретрит. Під час заходу проаналізували результати служіння за рік та накреслили плани на наступний.

Новини братерства

Комюніке засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 22.01.2014 р.

  У зв’язку з останніми подіями в Україні, 22 січня 2014 року відбулося екстрене засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).