Лютий 8, 2022 0 5093 Переглядів

Як жити, коли жити не хочеться?

Відповідає Оксана Маліщук

Бог створив нас для повноцінного життя. Тому коли появляється небажання жити, значить, щось пішло не так. Ми явно живемо не за призначенням, і це почерк ворога душ наших.

Злодій тільки на те й закрадається, щоб красти й убивати та нищити (Ів.10:10). І коли людина починає думати про самогубство, вона відчиняє двері для сил темряви, які намагатимуться схилити її до суїциду.

Дуже важливо пам’ятати: останнє слово – завжди за людиною, без її згоди ніхто не змусить вчинити такий крок. Необхідно протистояти впливу темряви, шукати допомоги, в жодному разі не залишатися сам на сам із цією проблемою.

Під впливом складних обставин, проблемних стосунків, незадоволення собою і навіть осінніх погодних умов можна стати відкритим для брехні диявола про недоцільність життя.

Внутрішня порожнеча, підсилена цілим спектром негативних емоцій, розростається. Спроби заповнити її соцмережами, фільмами, онлайн-спілкуванням, їжею та іншими фальшивими замінниками призводять лише до яскраво вираженої депресивної реакції.

І це – чіткий показник того, що потрібно змінити напрямок життя у бік Бога, адже Він бажає, щоб ми жили в радості і свободі. Ісус сказав: «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали» (Ів. 10:10).

На якість життя впливають цінності, відповідно до яких ми розставляємо свої пріоритети. Коли нашою найбільшою цінністю буде Ісус, разом з Ним ми зможемо витримати будь-який життєвий шторм і перейти найбезводнішу життєву пустелю.

Ісус – це і є життя! (Ів. 14:6). І щоб жити яскраво, нам треба перебувати в Ньому, як вітка перебуває на лозі, і дозволяти Йому бути Паном кожної сфери свого життя.

Це не означає, що в нас не буде проблем і переживань. Це означає, що ми зможемо розраховувати на Його допомогу і надприродне втручання, бо Йому належить вся влада на небі і землі (Мт. 28:18).

Тому:

 • Просіть Божого світла, щоб побачити, коли і внаслідок чого в ваше серце прийшло небажання жити. Визнайте, що це гріх.
 • Покайтеся перед Богом в думках або словах про марність життя, у небажанні жити або ж в бажанні передчасно «піти на небо».

А ще – у тому, що ви повірили в брехню диявола і наповнювали внутрішню порожнечу різними замінниками, відречіться від них.

 • Займіть активну позицію і протистійте силам темряви, усвідомлюючи, хто ви в Христі; наш ворог вже переможений, бо «Христос роззброїв влади й начальства… перемігши їх на хресті» (Кол. 2:15).
 • При крайньому спектрі небажання жити обов’язково зверніться за допомогою до кваліфікованого душеопікуна.
 • Зодягніться в повну Божу зброю (Еф. 6:10-18).
 • І продовжуйте активно наближатися до Бога, бо очі Господні дивляться по всій землі, щоб зміцнити тих, у кого все їхнє серце до Нього (2 Хр. 16:9).

А щоб більше не появлялася нехіть до життя, робіть прості практичні кроки:

 • Фокусуйтеся на тому, що Бог – ваш Батько, Добрий і Люблячий, Всесильний і Всемогутній, Незмінний і Милосердний.
 • Щодня дякуйте Богу за безцінний дар – життя на цій землі.
 • Перш ніж читати Біблію, просіть її Автора зустрітися з вами на сторінках Писання.
 • Щиро й відверто розмовляйте з Богом, відкриваючи Йому всі таємниці серця.
 • Славте Господа – це створить атмосферу Божого життя в вас і навколо вас.
 • Просіть, щоб Отець послав у ваше життя людей, з якими б ви могли ділитися своїми переживаннями. Не замикайтеся в собі.
 • Служіть ближнім.
 • Вкладайте час в те, що приносить вам радість, – у спілкування, хобі, подорожі, читання…

Коли наше серце буде наповнене Божим життям, ми зможемо виконувати своє покликання – нести життя…

Текст: facebook

Попередня «Покаялася, і знаю, що Бог простив. Але совість і далі мучить?»
Наступна Біблія переклад Івана Хоменка

Вам також може сподобатися

Покликана нести життя

Як не зламатися у випробуваннях?

Відповідає Юлія Могильчак Велика помилка думати, що коли ти став

Покликана нести життя

«Якщо Бог – добрий, чому світ наповнений стражданнями?»

Відповідає Анна Веренич Часто діти не розуміють, чому батьки змушують

Покликана нести життя

Ми втомилися…

Ми втомилися. Потроху зникає той запал, з яким перші дні