Червень 30, 2020 0 3337 Переглядів

10 фактів про УЦХВЄ, які вас відверто здивують

У першу неділю після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської відзначає День братерства. З цієї нагоди публікуємо 10 цікавих фактів про дане Об’єднання.

 1. УЦХВЄ – одна з найбільших організацій в Україні з чітко регламентованим членством. Вона об’єднує аж 117 тис. людей з усієї України, різних за віковою категорією, соціальним статусом, політичними поглядами. Причому, членство не є формальним, а самі люди є досить активними. Чи існує бодай якась організація в Україні, яка має подібні показники? Хто ще може об’єднати таку кількість людей однією ціллю, як не Ісус Христос?
 2. Українська Церква Християн Віри євангельської входить в п’ятірку найбільших релігійних організацій України, поступаючись лише Українській православній Церкві, Православній Церкві України, Українській Греко-Католицькій Церкві та Всеукраїнському Союзі Церков Євангельських Християн Баптистів.
 3. Відтвореному Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п‘ятидесятників цьогоріч виповнюється 30 років. Хоча насправді, історія п’ятидесятництва в Україні нараховує 100 років. 25-26 травня 1990 року в Коростені був проведений Всеукраїнський з’їзд, на якому була відновлена діяльність Союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників). Об’єднавши в своїх рядах помісні церкви, що належали раніше до різних груп (зареєстрованих у ВСЄХБ, зареєстрованих автономно і незареєстрованних церков ХВЄ і ХЄВ), він таким чином став правонаступником Всепольського Союзу християн віри євангельської.
 4. УЦХВЄ – Об’єднання, яке постійно зростає. За 30 років існування Українська Церква ХВЄ збільшилася в чотири рази. Союз церков християн віри євангельської України при відновленні своєї діяльності в 1990 році нараховував близько 430 церков з 55 тис. членів; нині – 1732 церков з понад 117 тис. членів.
 5. Найбільша кількість п’ятидесятників в Рівненській області – 34 тис. членів, а також 10 тис. молоді і 20 тис. дітей, що становить майже 30% від загальної кількості членів Союзу і 5% від загальної кількості населення області.
 6. Церква п’ятидесятників є досить активною в соціальному служінні. Лише за минулий рік Церквою було організовано понад 118 тис. доброчинних обідів, здійснено опіку в 27 сиротинцях, 90 реабілітаційних центрах, 99 тюрмах.
 7. Християни віри євангельської є досить співочими людьми. Майже кожен із них знає десятки пісень напам’ять, а в кожній церкві організовано хори та музичні гурти. Загалом в УЦХВЄ 879 хорів та 691 музичний гурт.
 8. Більшість членів УЦХВЄ – жінки. Їх нараховується 61,9 тис., що становить 52,8% від загальної кількості членів.
  9. П’ятидесятники – люди доволі розумні. Лише в структурі УЦХВЄ нараховується 1791 Недільних шкіл (6192 вчителів), 20 навчальних закладів, в ефір виходять 15 радіо- та телепрограм, видаються 22 газети та 2 журнали. П’ятидесятники працюють в різноманітних галузях країни, серед них в тому числі є депутати Верховної Ради, мери, науковці, лікарі, вчителі.
 9. УЦХВЄ – чи не єдина релігійна організація України, яка має свої церкви в країнах Європи: Іспанії, Польщі, Німеччині, Чехії, Італії, Швеції.

Автор: Олександр Геніш червня 14, 2020

 

Попередня «Тисячі наборів із допомогою та Євангелія в мережах» – пастори церков Києва підсумували роботу за рік і обрали старшого пресвітера
Наступна Пам’ятайтe наставників ваших: співчуття родині пресвітера Лановецького району Євгенія Захарука

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Хори та спів: чим славляться євангельські християни України

А пісня – це душа. З усіх потреб потреба. Лиш

Історія цервки

Богдан Сидорчук: Зустріч, яка не забудеться…

 Богдан Володимирович Сидорчук зазнав переслідувань за віру. Його засудили до

Історія цервки

Василь Павлов. Вiра, загартована випробуваннями

На основі історичних документів, свідчень очевидців та інших матеріалів автор намагається розкрити подвиг віри, явлений основоположниками п’ятидесятницького руху. Одним з них є Василь Степанович ПАВЛОВ.