Травень 7, 2019 1 3259 Переглядів

«Побудую Я церкву Свою…»

4 травня 2019 року в Луцьку відбулося ювілейне зібрання служителів УЦХВЄ з нагоди 90-річчя об’єднавчого з’їзду та заснування Союзу ХВЄ. Святкування, організоване Волинським об’єднанням церков ХВЄ, проходило в «Церкві Христа Спасителя» і зібрало 630 служителів з різних областей України, а також з Білорусі та США. Усього на заході були присутні понад 800 чоловік.

«Я думаю, це не випадково, що наше братерство було засноване на Волині, — зазначив у вступній проповіді старший пресвітер Волинського об’єднання церков ХВЄ Михайло Близнюк. — Адже Західний регіон Бог особливо благословив і продовжує благословляти. Якщо на 1931 рік у новоствореному союзі було 12 204 члени, сьогодні можу з приємністю сказати, що лише на Волині маємо понад 20 000 членів. Але, кому більше дано, від того більше і спитають…»

У проповіді єпископ звертав увагу присутніх на Господаря жнив, Який будує на землі Свою Церкву. Він закликав присутніх до молитви подяки за пройдений шлях.

З вітальним словом до служителів звернулися старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, старші пресвітери обласних об’єднань Олександр Бабійчук, Юрій Веремій, Петро Карпов, заступник єпископа ОЦХВЄ Білорусі Сергій Поднюк. А також представники місцевої влади – виконувач обов’язків луцького міського голови Григорій Пустовіт та його радник Ігор Поліщук. Лунали привітання від служителів США та Польщі.

«Вітаю церкву, яка пройшла 90 років випробувань і перемогла, бо з нею — Ісус Христос, — сказав Григорій Пустовіт. — І сьогодні для влади висока честь — прийти в храм і подякувати за молитву і підтримку!»

Однією із важливих частин урочистого зібрання була доповідь доктора філософських наук Михайла Мокієнка та дослідника п’ятидесятницької історії Дмитра Коваля під назвою «З’їзд ХВЄ у Старій Човниці. 90 років потому». Йшлося зокрема про передумови скликання з’їзду, рішення, що були прийняті, ключових осіб, завдяки яким відбулося об’єднання.

Михайло Мокієнко презентував книгу «Становлення Союзу християн віри євангельської у Західній Україні», яка складається зі збірника статей, присвячених питанням походження і розвитку п’ятидесятництва, зокрема формування Союзу. Книгу надрукували спеціально до заходу і подарували усім делегатам.

«Історія — це дзеркало заднього виду в автомобілі, — зауважив історик. — Якщо у нього ніколи не дивитися, то буде аварія. Якщо дивитися тільки у нього постійно, то буде аварія. Не можна їхати вперед, постійно озираючись назад. Але іноді потрібно обов’язково звірятися з дзеркалом минулого, аби скоригувати свій шлях у майбутнє».

Дмитро Коваль розповів про деталі човницького з’їзду. «Одним реченням про з’їзд у Човниці можна сказати так: «Єдність — не дається в готовому вигляді, вона досягається під дією Святого Духа» — сказав він.

Доповідачі виокремили п’ять історичних уроків — явища, які вплинули на успішність раннього п’ятидесятницького руху: місія, як основна діяльність хрещених Святим Духом людей. Довіра богобійній та освіченій молоді. Побудова структури союзу з акцентом на низову ланку. Наголос на освіту, що вивільняє Божі дари та активна видавнича діяльність. Відповідно до цього перед сучасними п’ятидесятниками поставили три «виклики Старої Човниці»: чи готова сьогодні церква працювати разом, бути активною в місії, зосередитися не на обмеженнях, а на можливостях?

Урочисте богослужіння продовжилося після обідньої перерви. Проповідь перед молитвою виголосив заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок. «Якось, проходячи вулицею, побачив безхатька, який сидів на узбіччі дороги в брудному одязі, на ногах — рани… — розповів служитель. — І промайнула думка, що перед Ісусом Христом, який прийшов із найдосконалішого місця — небесного престолу, ми виглядали, напевно ще гірше. Але для нашого спасіння, для того, щоб створити церкву — єдине братерство, Він став людиною… І тепер ми покликані молитися і служити тим, хто страждає».

Старший пресвітер Рівненського об’єднання церков ХВЄ Олександр Коток у вітальному слові зауважив, яку високу планку поставив Ісус Христос перед церквою: «Як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони».

Тему єдності Божого народу продовжив і старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Дніпропетровської області Михайло Мокієнко. «Можливо це буде трохи з політичним відтінком, але хочу сказати, що — Схід і Захід разом, — проголосив він. — І Схід хоче подякувати Заходу. Ваші церкви з великою любов’ю допомогли, коли на тілі України з’явилася кривава рана. Також дякую місіонерам «Голосу надії», які служать у нас, на східній Україні!» Єпископ закликав усіх служителів «боротися за віру євангельську».

Ще одну проповідь виголосив гість із Білорусі Сергій Поднюк, який звернув увагу присутніх на важливість богопізнання і тісних взаємин з Творцем. «Стосунки з Богом потребують особистісного виміру, потребують зусиль, потребують бажання, — підкреслив служитель. — Якщо ми любимо Бога, то будемо присвячувати час для спілкування з Ним. А найсильніші стосунки — ті, які засновані на любові».

Завершальну промову виголосив Михайло Паночко. Старший єпископ говорив про те, як важливо цінувати братерство, любити його, хоча це буває й непросто. Також він зауважив про небезпеки поділу всередині церкви, які існували завжди, і сьогодення не виняток. «Я дякую Богу, що Він дав мені уже 21 рік служити нашому братерству, такому різнокаліберному… — сказав Михайло Степанович. — Ми різноманітні, але це не привід судити один одного. Сильні повинні помагати слабшим, а не гордувати ними. Шануймо братерство, бо воно — Христове! Благословляймо, підтримуймо один одного, довготерпімо!»

Ювілейне богослужіння завершилося гучною багатоголосою молитвою — однією із тих, які лунали впродовж цілого дня із вуст служителів. Атмосферу братерського спілкування доповнив молодіжний хор «Церкви Христа Спасителя», гурт «Левіт» та оркестр з церкви Горохова. Протягом дня були виконані вже класичні для церкви ХВЄ композиції «Символ віри», «Против церкви воздвигнут вал», «За євангельськую віру», «Дізнавсь я про церкву живую» тощо.

Наступного року Українська церква християн віри євангельської святкуватиме ще одну круглу дату — 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні. Урочистості заплановані на травень 2020 року.

Дмитро Довбуш

 

Попередня Калинові дзвони
Наступна Газета "Жива надія", №96, 2019 р.

Вам також може сподобатися

Історія цервки

Коррі тен Бум.  Прощення, загартоване, концтабором

Голландка Коррі тен Бум народилася 15 квітня 1892 року. Буми завжди відрізнялися побожністю і активною доброчинністю серед бідняків міста Гарлема. Сім’я жила у маленькому будиночку, на першому поверсі якого дідусь Коррі Віллем тен Бум відкрив годинникову майстерню.

Історія цервки

10 фактів про УЦХВЄ, які вас відверто здивують

У першу неділю після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської

Історія цервки

День Соборності України 22 січня 2012 р.

На відео – промова старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка у