Березень 28, 2023 0 714 Переглядів

Вийшов друком перший у 2023 році номер журналу «Благовісник»

Вийшов друком перший у 2023 році номер журналу «Благовісник». Його тема — «Особисті межі».

Відкриває часопис проповідь Михайла Паночка «Воля Божа».

Далі іде тематична підбірка.

Ми живемо в час, коли мільйони українців відчули, як боляче та неприємно, коли хтось порушує державні кордони. Наслідки такого порушення відчуває нині кожен житель нашої країни. Неможливо описати та оцінити наслідки такого порушення — це тисячі життів, зруйнованих міст та сіл, зруйнованих доль…
Було б не зовсім доречно порівнювати згадане порушення українського кордону з порушенням особистих кордонів окремої людини. Але це порівняння допоможе нам зрозуміти, що будь-яке порушення будь-яких особистих меж також приносить біль, трагедію та руйнування, а іноді й смерть. Десь більше — десь менше, але негативні наслідки завжди є.
Часто люди навіть не підозрюють, що їхні межі порушено, чи вони самі їх порушують. Часто проблеми, невдачі та навіть власні трагедії — це наслідок порушених особистих кордонів.
Одна з причин — те, що ми всі родом із так званого «совка», де сама особистість була знецінена, де за людей усе вирішувала пануюча партія, коли не можна було мати особистої думки, поглядів, де за громадян вирішували, як їм жити, у що чи в кого вірити. У цьому спотвореному світі «комунальною» була не лише квартира, але й саме життя пересічного радянського громадянина — фізичне, емоційне та духовне. Ідеологи партії вчили, які пісні слухати, які книги читати, як одягатися. Зрозуміло, що це відбилося й на світогляді простих людей — вони теж вважали нормою втручатися в чиєсь життя, когось повчати, вказувати, як жити…
На жаль, цієї проблеми не вдалося уникнути і в церкві. Хоча вона, на противагу атеїстичній знеособленій ідеології, тоді була особливим острівцем людяності, взаємоповаги та уважності людей один до одного. Однак, віруючим іноді теж притаманне порушення особистих кордонів.
Коли ми приступили до підготовки матеріалів на цю тему, помітили цікаву особливість. Якщо в західній християнській літературі та публікаціях ця тема представлена досить помітно, то українських матеріалів було не так уже й багато. Та й в зібраннях проповідники та служителі майже не говорять на таку тему. Світські психологи досить широко обговорюють згадану тему, але нам хотілося б почути думку саме наших служителів та християнських авторів. Довелося по крупинках збирати тексти та коментарі, і звичайно ж — використати й західні джерела. Серед них такою, що найбільше розкриває тему, стала книга «Межі» Генрі Клауда та Джона Таунсенда. Саме вона й стала відправною точкою в нашій подорожі темою «Особисті кордони».

Серед матеріалів на тему особистих меж варто виділити статтю «Межі служителя», у якій порушено делікатну тему: наскільки служитель має право втручатися в особисте життя, «влізати в душу» людини, яку духовно опікує. Свої думки висловлюють старші служителі УЦХВЄ.

Окрім тематичних матеріалів у журналі публікуються статті про важливість використання рідної мови у богослужбовій практиці (Ростислав КУДІН. Мова: «какая разница»?), про відповідальність людини за злочини як частину прощення (Тарас Дятлик: Відповідальність за злочини — це частина примирення та прощення»), роздуми служителів про те, чи спасає молитва від війни (Чи спасає молитва від війни?).

Цікавою стане для читача розмова зі старшим служителем УЦХВЄ у Сумській області Віктором Клецем про те, як і чим живуть церкви області під час війни.

У рубриці «Зустріч з цікавою людиною» часопис подає інтерв’ю з пастором, доктором богослов’я, волонтером, капеланом, а нині керівником філіалів Київського біблійного інституту та Євангельського теологічного університету в м. Луцьк Віктором Котяшем.

Попередня Понад 20 тисяч вимушених переселенців прийняли церкви Дніпропетровщини за рік війни
Наступна Зруйновані війною села півдня Миколаївщини повертаються до життя (ВІДЕО)

Вам також може сподобатися

Новини

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відзначила 25 років діяльності  

Досвід міжконфесійного порозуміння, який здобула Всеукраїнська Рада Церков і релігійних

Новини

Вперше з’явився посібник з релігійних прав

Електронна версія посібника «Твоє право на свободу віросповідання» вже доступна для безкоштовного