Березень 4, 2019 0 1291 Переглядів

«Нам усім треба увагу звертати на лист від Батька, він вже написаний на сторінках Євангелії!» –  Михайло Паночко учасникам IV Всеукраїнського форум сім’ї

За підсумками 2018 року в Україні чисельність населення зменшилась на 250 тис. осіб. Така кількість рівноцінна кількості населення Івано-Франківська.  Щоденно в Україні народжується біля 900 дітей, але помирає понад 1600 людей. Це означає, що щоденно Україна втрачає близько 700 громадян.

 За роки незалежності кількість українських дітей зменшилася вдвічі (з 14 млн до 7 млн). Рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, більш як 4 млн дітей зростає без батька, а близько 25% дітей виховуються у проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство і т.д.)  До цих проблем варто додати ще трудову міграцію, міграцію студенів на навчання тощо.

На фоні страшної статистики смертності та розлучень, важкої економічної ситуації та зменшення народжуваності проти української сім’ї розгорнулася справжня війна!

З метою продовжити розпочату роботу щодо захисту сімейних цінностей, а також аби сформувати потужний просімейний фронт України, сімейний рух України за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» 1 березня в «Українському домі» було проведено Всеукраїнський форум сім’ї.

Мета Форуму — привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики заснованої на українських традиційних цінностях.

У Форумі взяв участь Президент України, урядовці, парламентарі, науковці, журналісти, освітяни, представники громадськості, органи влади та органи місцевого самоврядування, релігійні організації, батьківські комітети, просімейні, дитячі й молодіжні організацій з усіх областей України, а також гості із США, Ірландії, Литви, Латвії.

За словами організаторів на заході були присутні близько 1000 делегатів. Серед них окреме місце займали сімейні активісти, учасники громадських організацій, які захищають батьківство, материнство, дитинство.

Особливими гостями на Форумі була сім’я Ковалевичів із Рівненщини (с. Глинне, Рокитнівський р-н), яка відома тим, що цьогоріч у них народилась 19-та дитина. Таким чином сім’я Ковалевичів є однією з найбільших сімей в Україні. Батько 11 дочок і вісьмох синів зазначив, що діти – це подарунки неба і закликав не боятися народжувати дітей.

До слова був запрошений старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. Він наголосив про необхідність частіше звертати увагу на Священне Писання – лист, який написаний Небесним Батьком і адресований усім людям.

«Український народ протягом багаторічної історії ввібрав у свою культуру кращі моральні і християнські цінності, які стали основою для побудови міцної і щасливої родини, яка завжди була головною цінністю наших батьків і прадідів. Однак сьогодні ми повинні захищати українську родину, яка зазнала серйозних нападок протягом останнього десятиліття. І в цьому об’єдналися навіть політики перед виборами. У той же час різні деструктивні сили активізувалися і використовують всі можливості, щоб зруйнувати українські сімейні і духовні традиції, нав’язуючи аморальні цінності», – зазначив Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Національного сімейного руху.

Звучала сумна статистика. У рейтингах країн з найстрімкішим скороченням працездатного населення, Україна посіла перше місце, а за показниками старіння – 29 місце в світі. Скорочення населення стає для нашої країни одним із головних факторів, що загрожує не просто національній безпеці, а і самому існуванню нашої нації.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов на Всеукраїнському форумі сім’ї виступив проти «сотні гендерів» у законодавстві й за побудову України на вічних євангельських цінностях. Він вказав, що для збереження України та українського народу від руйнації та деморалізації є лише один історичний досвід — будувати країну на вічних євангельських цінностях. «Лише цей крок є єдиним можливим для величі та процвітання», — вказав секретар РНБО. Олександр Турчинов підкреслив, що сім’я — це союз чоловіка і жінки, й спроба підмінити в українському законодавстві ті «споконвічні дві статі сотнями вигаданих гендерів» — «це порушення Конституції, християнської моралі та є наступом на традиційні для нашої країни цінності».

Тема сім’ї об’єднала діаметрально різних за поглядами людей. Про подолання демографічної кризи, про важливість сім’ї і необхідність формування ефективної сімейної політики говорили також міністр юстиції Павло Петренко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голови депутатських фракцій Верховної Ради Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Максим Бурбака та інші.

«Сім’я – це колиска життя і любові», – зауважує Юлія Тимошенко. Вона переконана, що подолати вищезгадані проблеми можна лише тоді, коли уся система нашого життя, зокрема, українська влада буде побудована на основі законів Творця, а освіта базуватиметься на духовних основах і цінностях.

На Форумі розробляли глобальну стратегію сімейного руху, а також пройшли пленарні засідання та робота за тематичними секціями: освітні програми, потенціал церков у питанні захисту сімейних цінностей, праця в медіапросторі, громадська та політична робота та батьківство. Закінчився захід о 17 год. Результатом Форуму стала резолюція, в якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї відмітили природну суть шлюбу і сім’ї – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують і виховують дітей.

«Сімейний Форум, який вчетверте відбувся в Києві є досить потужним сигналом для українського суспільства. Сім’я – це одна з найважливіших інституцій, яку потрібно захищати та розвивати. Приємно, що участь в даному заході брали керівники держави, політики, представники різних органів управління місцевої влади.  Сподіваємось, що цей Форум став для них відправною точкою в таких важливих напрямках діяльності як підтримка та культивування цінності сім’ї», – підсумовує учасник Форуму, ректор Рівненської Духовної Семінарії і Академії Олександр Третяк.

Олександр Геніш,
магістр релігієзнавства, консультант із соціально-політичних питань
 

 Форум  сім’ї  на обласному та районному рівнях

Напередодні Всеукраїнського форуму,  23 лютого, на Київщині відбувся перший Києво-Святошинський районний форум  сім’ї. Ще раніше, 18 грудня, Форум провели на  обласному рівні у Києві.

Як розповіла одна із організаторів обох цих заходів, мама і підприємець Тетяна Ситниченко, у рамках  районного форуму, що проходив на території гімназії НВК «Софія» у с. Софіївська Борщагівка, було проведено благодійний ярмарок. Виручені на ньому кошти, а це близько 11 тис. грн, передали на потреби дитячих будинків.

«Районний форум став одним із маленьких кроків на шляху до нашої мети: підняти питання сім’ї на якісно новий рівень, – говорить Тетяна Ситниченко. – Адже  сьогодні в Україні сімейна статистика (кількість розлучень, соціальних сиріт при живих батьках і т.д.) просто страшна, якщо так піде далі, то не треба ніякої війни, щоб зруйнувати країну!»

За її словами головна мета Форуму – розібратися із причинами такого  стану речей та вибудувати стратегію боротьби із ними на кожному рівні. Хоча і з наслідками – сирітством, неблагополучними сім’ями – теж треба працювати.

«Своє бачення що до вирішення цих  питань, а також громадських ініціатив щодо гендерної політики, на Києво-Святошинському форумі  висловили  представники місцевої вдали, служителі церков та спеціалісти різних сфер діяльності, – розповідає пані Тетяна. – Наприклад, при гімназії «Софія» вже стартував перший «Тато-клуб». У місті Василькові – перший в області громадський «Жіночий клуб».  У планах – проведення семінарів для молоді про дошлюбні стосунки та ще багато іншого».

Нагадаємо, що нинішній, 2019 рік, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій  оголосила  Роком сім’ї в Україні.

Попередня Тюремні капелани розглянули можливості душпастирської опіки службовців системи виконання покарань
Наступна Як  позбутися стереотипів та побудувати щасливу сім’ю – репортаж з міжобласної молодіжної конференції у Сумах

Вам також може сподобатися

Новини

Фестиваль «Надія» пройшов у місті Боярка на Київщині

У місті Боярка  Київської області наприкінці осені уперше пройшов десятиденний

Новини регіонів
Новини

Євангельський Теологічний Університет вручив дипломи докторів та магістрів богослов’я випускникам 2020

У Євангельському Теологічному Університеті (раніше семінарія – ЄТС) 16 жовтня урочисто провели випуск. Дипломи отримали понад шістдесят випускників.