Березень 5, 2019 1 1886 Переглядів

Як  позбутися стереотипів та побудувати щасливу сім’ю – репортаж з міжобласної молодіжної конференції у Сумах

2 березня у м. Суми відбулася міжобласна молодіжна конференція. 280 юнаків та дівчат із Сумської, Чернігівської, Харківської та Полтавської областей з’їхалися для навчання та знайомства.

Тема зустрічі «LOVE IS…» несла в собі ідею донести до молодих людей цінність правильних взаємостосунків між хлопцями та дівчатами, а також як правильно створити сім’ю, щоб вона була щасливою. Захід організований обласними молодіжними лідерами та за підтримки молодіжного руху «Щастя поруч» очільником, якого є Юрій Кавун з м. Києва.

Керівник молоді церков Сумщини Ярослав Ярошенко привітав усіх присутніх та закликав до молитви і прославлення Богу. Співом служила молодь з м. Миколаєва. Після чого пастор церкви «Благодать Христа» з Хмельницького Олександр Савчук  викладав семінар на тему «Любов та інші складні питання». Його ключовим текстом був із Буття 1:26-28.

«Сім’я – це Божий задум, стартова і основна ланка на якій базується суспільство. В основу цієї ланки Бог поклав прекрасне почуття любові, – стверджує пастор Олександр. – Двоє як одне, скріплені Богом, чоловік і жінка, об’єднанні любов’ю. Любов має своє сприятливе середовище – сім’ю. Це її місце і Божий задум.  Тому любов поза сім’єю, що не передбачає створення сім’ї, є неправильною її формою і приведе до провалу».

Цікавим і практичним було обговорення сучасних стереотипів, які стосуються сімейних відносин і завдають удару по сім’ї. «Дружина дорівнює теща», «оженився – пропав», «дружина – пилка», «багато дітей – ти відстав від життя», «одружився – втратив свободу» та ін. Молодь разом з ведучими дійшла висновку, що ці стереотипи є байками, або ж побудовані не на основі Біблії.

Після семінару у форматі ток-шоу проходило спілкування із подружніми парами Юрієм та Надією Кавун а також Вадимом Антонюком та його дружиною. Вони відповідали на питання, які цікавлять молодь: як кожен з них дізнався, що самі із ним (з нею) потрібно будувати відносини?  Як боролися із страхом? Як справлялися із фінансовими труднощами? Говорили про складні часи, які трапляються в сімейному житті та про те, як правильно реагувати на них.

По обіді слухали семінар на тему: «Чому перш ніж одружитися, потрібно навчитися любити батьків?», який викладав керівник молоді з Полтавщини Вадим Корольчук. «У зв’язку із сексуальною революцією слово «любов» набуло стереотипу, що дане почуття стосується тільки інтимних відносин. Сучасне викривлене уявлення про «любов» витісняє багато важливих тем, які є у справжній любові. Одна із тем це – любов та повага до батьків, які є важливою платформою для побудови майбутньої сім’ї. Не маючи добрих відносин із власними батьками, практично не можливо побудувати здорову сім’ю».

Спікер  назвав чотири ключові аргументи на користь того, що потрібно поважати і любити батьків. 1. Про це говорить у заповідях Біблія.  2. Це справедливо. 3. Повага до батьків приносить благословення. 4. Ми маємо приклад Христа, який навіть висячи на хресті потурбувався про свою матір.

Наступним у програмі був час, коли юнаки та дівчата брали  участь в різних цікавих конкурсах, знайомилися один із одним. Брали участь у розіграші солодощів, чашки та футболки із логотипом руху «Щастя поруч».

На закінчення конференції проповідував пасторі із Сум Віталій Орлов. «Коли мені було 5 років батьки розлучилися. Коли було 10 – вони померли з різницею в 2 тижні. Я не знав, що таке сім’я, як будувати відносини.  Я дивився на Ісуса і сприймав його як героя, але лише згодом я зрозумів Бога як батька. І це відкриття допомогло мені створити щасливу сім’ю та бути добрим батьком для своїх дітей» – ділився із власного життя пастор. Віталій закликав молодь, яка бажає покаяння та щоб за них помолилися служителі пройти до переду. Десятки молодих людей, хлопців та дівчат, вийшли до переду і просили Бога, щоб Він допоміг боротися із усіма викликами та молилися про успішне майбутнє.

«Важливо організовувати заходи із подібною тематикою та навчати молодь. Показувати на правильні приклади, – говорить Юрій Кавун. – Дана конференція не пройде безслідно, але залишить свій добрий відбиток у багатьох серцях».

Вадим Корольчук

Попередня «Нам усім треба увагу звертати на лист від Батька, він вже написаний на сторінках Євангелії!» -  Михайло Паночко учасникам IV Всеукраїнського форум сім'ї
Наступна До Київського  міського об’єднання  УЦХВЄ приєдналося шість помісних церков

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Те, що ми бачимо тут сьогодні, це чудо від Бога!» – нотатки з Національного дня молитви за Україну

     Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко взяв участь у Національній молитві за Україну, яка 27 травня 2017 року відбулася у столичному Палаці спорту.

Новини братерства

«Дякуйте Господу, добрий бо Він!» – київські церкви відсвяткували День подяки

   23 жовтня 2016 у Домі молитви церкви «Філадельфія» члени церков ХВЄ Києва зібралися щоб разом прославити Бога на Святі жнив.

Новини братерства