Березень 5, 2019 1 1712 Переглядів

Як  позбутися стереотипів та побудувати щасливу сім’ю – репортаж з міжобласної молодіжної конференції у Сумах

2 березня у м. Суми відбулася міжобласна молодіжна конференція. 280 юнаків та дівчат із Сумської, Чернігівської, Харківської та Полтавської областей з’їхалися для навчання та знайомства.

Тема зустрічі «LOVE IS…» несла в собі ідею донести до молодих людей цінність правильних взаємостосунків між хлопцями та дівчатами, а також як правильно створити сім’ю, щоб вона була щасливою. Захід організований обласними молодіжними лідерами та за підтримки молодіжного руху «Щастя поруч» очільником, якого є Юрій Кавун з м. Києва.

Керівник молоді церков Сумщини Ярослав Ярошенко привітав усіх присутніх та закликав до молитви і прославлення Богу. Співом служила молодь з м. Миколаєва. Після чого пастор церкви «Благодать Христа» з Хмельницького Олександр Савчук  викладав семінар на тему «Любов та інші складні питання». Його ключовим текстом був із Буття 1:26-28.

«Сім’я – це Божий задум, стартова і основна ланка на якій базується суспільство. В основу цієї ланки Бог поклав прекрасне почуття любові, – стверджує пастор Олександр. – Двоє як одне, скріплені Богом, чоловік і жінка, об’єднанні любов’ю. Любов має своє сприятливе середовище – сім’ю. Це її місце і Божий задум.  Тому любов поза сім’єю, що не передбачає створення сім’ї, є неправильною її формою і приведе до провалу».

Цікавим і практичним було обговорення сучасних стереотипів, які стосуються сімейних відносин і завдають удару по сім’ї. «Дружина дорівнює теща», «оженився – пропав», «дружина – пилка», «багато дітей – ти відстав від життя», «одружився – втратив свободу» та ін. Молодь разом з ведучими дійшла висновку, що ці стереотипи є байками, або ж побудовані не на основі Біблії.

Після семінару у форматі ток-шоу проходило спілкування із подружніми парами Юрієм та Надією Кавун а також Вадимом Антонюком та його дружиною. Вони відповідали на питання, які цікавлять молодь: як кожен з них дізнався, що самі із ним (з нею) потрібно будувати відносини?  Як боролися із страхом? Як справлялися із фінансовими труднощами? Говорили про складні часи, які трапляються в сімейному житті та про те, як правильно реагувати на них.

По обіді слухали семінар на тему: «Чому перш ніж одружитися, потрібно навчитися любити батьків?», який викладав керівник молоді з Полтавщини Вадим Корольчук. «У зв’язку із сексуальною революцією слово «любов» набуло стереотипу, що дане почуття стосується тільки інтимних відносин. Сучасне викривлене уявлення про «любов» витісняє багато важливих тем, які є у справжній любові. Одна із тем це – любов та повага до батьків, які є важливою платформою для побудови майбутньої сім’ї. Не маючи добрих відносин із власними батьками, практично не можливо побудувати здорову сім’ю».

Спікер  назвав чотири ключові аргументи на користь того, що потрібно поважати і любити батьків. 1. Про це говорить у заповідях Біблія.  2. Це справедливо. 3. Повага до батьків приносить благословення. 4. Ми маємо приклад Христа, який навіть висячи на хресті потурбувався про свою матір.

Наступним у програмі був час, коли юнаки та дівчата брали  участь в різних цікавих конкурсах, знайомилися один із одним. Брали участь у розіграші солодощів, чашки та футболки із логотипом руху «Щастя поруч».

На закінчення конференції проповідував пасторі із Сум Віталій Орлов. «Коли мені було 5 років батьки розлучилися. Коли було 10 – вони померли з різницею в 2 тижні. Я не знав, що таке сім’я, як будувати відносини.  Я дивився на Ісуса і сприймав його як героя, але лише згодом я зрозумів Бога як батька. І це відкриття допомогло мені створити щасливу сім’ю та бути добрим батьком для своїх дітей» – ділився із власного життя пастор. Віталій закликав молодь, яка бажає покаяння та щоб за них помолилися служителі пройти до переду. Десятки молодих людей, хлопців та дівчат, вийшли до переду і просили Бога, щоб Він допоміг боротися із усіма викликами та молилися про успішне майбутнє.

«Важливо організовувати заходи із подібною тематикою та навчати молодь. Показувати на правильні приклади, – говорить Юрій Кавун. – Дана конференція не пройде безслідно, але залишить свій добрий відбиток у багатьох серцях».

Вадим Корольчук

Попередня «Нам усім треба увагу звертати на лист від Батька, він вже написаний на сторінках Євангелії!» -  Михайло Паночко учасникам IV Всеукраїнського форум сім'ї
Наступна До Київського  міського об’єднання  УЦХВЄ приєдналося шість помісних церков

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Львові євангельська церква «Віфезда» показала альтернативу обрядовому святкуванню Різдва

На Різдвяному концерті християни віри євангельської перевели погляд від традицій проведення найвеличнішого свята до головної особистості дійства – Ісуса Христа.

Новини братерства

Європейська п’ятидесятницька спільнота: лібералізм у церкві – це небезпечно

Цього року конференція керівників п’ятидесятницьких церков Європи – Pentecostal European Fellowship – відбулася у Швейцарії, в мальовничому містечку Емметтен, розташованому в Альпах

Новини братерства

Церква села Карпилівка привітала свого пастора з ювілеєм

11 березня 2012року у церкві села Карпилівка Рокитнівського району (Рівненщина) пройшло особливе служіння: цього дня односельці, друзі та служителі вітали пастора місцевої церкви Володимира Дмитровича Бричку з 30-річчям пастирського служіння.