Жовтень 10, 2022 0 242 Переглядів

Хроніки УЦХВЄ: чим жили церкви Рівненщини у вересні

Впродовж вересня на Рівненщині церкви ХВЄ поповнилися новими служителями, відбувалися молодіжні та тематичні конференції, відзначали ювілей громади, розпочався сезон свят Подяки. Не оминули область і сумні події. Детальніше – читайте далі.

4 вересня в церкві с. Олександрія відбулося з’їздне молодіжне служіння Рівненського району. Наприкінці зібрання брати подякували Ігору Парфенюку за служіння районного керівника молоді, яке він звершував та поблагословили нових братів на служіння районних керівників молоді: Олександра Люшина (церква «Святої Трійці») та Олексія Жученю (церква «Божого Спасіння»). На зібранні послужив завідувач відділу молоді в області Віктор Давидюк.

Цього ж дня на базі церкви с. Довговоля відбулася районна нарада служителів Вараського району. Участь в заході взяв старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, регіональний заступник Степан Килюшик та старший пресвітер району Сергій Секан.

У церкві с. Малинськ відбулася зустріч служителів Березнівського району. Захід відвідали заступник старшого пресвітера обласного об‘єднання Олександр Кузьмич та старший пресвітер району Анатолій Бойчук.

У церкві с. Вовковиї відбулося молодіжне зібрання  Демидівського району. Словом для молоді служив директор Департаменту благовістя УЦХВЄ Олександр Попчук, який провів семінар на тему: «Навіщо вірувати в Бога». Також молоді послужив старший пресвітер району Василь Глабець. Бог дарував приємний час молитви та спілкування.

5 вересня в офісі Рівненського обласного об’єднання відбулася обласна рада. Старші служителі зібралися, щоб обговорити питання порядку денного і спланувати подальшу роботу. Основними були питання надання тимчасового прихистку внутрішньо переміщеним особам, допомога постраждалим від війни та питання внутрішньо-церковного життя.

Наступного дня, 6 вересня, відповідальні за недільні школи в районах області мали зустріч в zoom, під час якої поділись інформацією про стан дитячого служіння на місцях, обговорили напрямки роботи в новому навчальному році, запланували ряд заходів, звершили молитву за усіх вчителів, які служать в церквах області. Нараду координувала відповідальна за недільні школи в області Оксана Рощук, слово до молитви мав пастор Михайло Бузян.

У понеділок, 10 вересня, на базі церкви ХВЄ с. П’ятигори відбулася сестринська конференція Здолбунівського району. Конференцію благословив заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук.

11 вересня в церкві с. Жорнівка під час недільного зібрання обрали пресвітером Івана Легкобита та дияконом Олексія Переходька. В зібранні послужив словом заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Петро Музичук, а також старший пресвітер району Петро Шпак.

Цього ж дня в церкві с. Гайки-Ситенські було проведено євангелізацію, яку приурочили до 25-річчя відкриття Дому молитви. В урочистому служінні взяв участь старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, його заступник Микола Свірчук, старший пресвітер району Микола Кондратюк та пресвітери церков району. Співом служив гурт з м. Вараш.

П’ятидесятницьку церкву в с. Панталія відвідав струнний дитячий оркестр п’ятидесятницької церкви м. Дубна, який послужив на ранковому зібранні.

У церкві християн віри євангельської с. Вири відбулося богослужіння за участю молодіжних служителів. Місцевий пресвітер виклав тему: «Сповідь та Душеопікунство». Також служителі проаналізували служіння відділу молоді Сарненського району.

11 вересня волонтери з Рівненщини відправилися у чергову поїздку на Донеччину та в Запорізьку область. Дана поїздка стала можливою завдяки підтримці церков с. Щоків та Собіщиці, церков «Благодать» з м. Вараш, «Спасіння» з м. Луцьк, Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ. А також  благодійного фонду «Ми з Україною» та «Доброта», місії «Глорія», народного депутата Віктора М’ялика та благодійників із закордону.

Люди отримали продукти та медикаменти, речі першої необхідності. Також було передано три автомобілі для Збройних Сил України.

Ситуація в місцевостях, де наразі тривають активні бойові дії, досить складна, люди позбавлені роботи, існує потреба в харчах та питній воді. Жителі багатоквартирних будинків для своїх потреб використовують дощову воду. Продовжуємо молитися та допомагати. Дякуємо усім спонсорам та тим, хто долучається до благодійної справи.

Сумна звістка сколихнула Україну ввечері 15 вересня – внаслідок ДТП поблизу Бродів загинуло троє місіонерок – Оксана Рищиковець, Любов Боровик та Наталія Євгейчук. Місіонерки впродовж останніх декількох років несли служіння у Львівській області. Похоронні зібрання відбулися 17-18 вересня.

18 вересня в церкві с. Єльне Рокитнівського р-ну під час недільного богослужіння на пресвітерське служіння було рукопокладено Віктора Рацкевича. Служіння звершили заступник старшого пресвітера Олександр Кузьмич, старший пресвітер району Михайло Лесковець, пастори Петро Карповець та Іван Дробуш.

У церкві с. Поляни Березнівського району на пресвітерське служіння був рукопокладений Віталій Коваль, на дияконське – Павло Ясковець та Євген Онищук. Служіння рукопокладення звершували старший пресвітер УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток, старший пресвітер району Анатолій Бойчук та служителі помісних церков.

Свято подяки Господу за жнива відзначили в церкві с. П’ятигори. В урочистому зібранні взяв участь заступник старшого пресвітера церков Рівненщини Микола Свірчук та служителі навколишніх церков.

22 вересня в м. Дубровиці відбулася районна бесіда служителів Дубровицького району. Зустріч провели старший пресвітер Рівненщини Олександр Коток, заступники Степан Килюшик, Микола Свірчук, старший пресвітер району Василь Хомич. Присутні обговорювали здійснену працю церквами району, питання хрещень, еміграції тощо. Завершили зустріч спільною молитвою.

25 вересня в  смт. Гоща святкували День подяки. В зібранні взяв участь заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Петро Музичук.

В церкві с. Мильча Дубенського району відбулося подвійне свято – 20 років відкриття Дому молитви і свято Подяки. В служінні взяли участь заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук, старший пресвітер району Вадим Савченко та служителі інших церков. Співом служив гурт «Левит» з Волині.

Свято Подяки відбулося також в м. Здолбунів. Словом проповіді ділились старший пресвітер району Василь Кондратюк та служителі сусідніх церков.

25 вересня День подяки відзначила церква с. Вільгір Рівненського району. Також було проведено євангелізаційне зібрання, звершено молитву за Україну. В зібранні взяли участь гурт «Християнин», служителі помісних церков, голова ОТГ та інші.

Незважаючи на складні часи, церкви будуються. Значну частину своїх ресурсів нині вони витрачають на соціальне, благодійне служіння. Регулярно роздається допомога внутрішньо-переміщеним, доставляється допомога на схід, військовим. Щоденно проводяться молитовні зібрання, люди моляться до Бога про скоріше закінчення війни.

Олександр ГЕНІШ

Попередня У Рівному відбувся молитовний сніданок під гаслом «З вірою в перемогу»
Наступна Навчальний курс «Зцілення душевних ран» пройшов на базі церкви «Філадельфія» в Києві

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Нові призначення в Київському обласному об’єднанні

6 вересня 2018 року на засіданні пасторської ради Київського обласного об’єднання УЦХВЄ

Новини регіонів

У Дніпропетровській області була створена Рада Євангельських Протестантських Церков

У четвер, 26 травня 2011 року, у канцелярії Дніпропетровського Обласного Об’єднання Церков ХВЄ України було підписано Декларацію про утворення Ради Євангельських Протестантських Церков Дніпропетровської області.