Лютий 4, 2015 0 706 Переглядів

Міноборони розпочало створення капеланської служби у Збройних Силах України


     Міноборони України затвердило Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України. Наказ № 40 від 27 січня 2015 року, який підписав Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, спрямовано на реєстрацію до Міністерства юстиції, повідомляє ІРС.

     Створення інституту військових священників передбачається на базі військових підрозділів, Національної гвардії та Державній прикордонній службі. При цьому ініціативу на себе взяло Міністерство оборони України, яке протягом 6 місяців готувало та узгоджувала з різними інстанціями та посадовими особами відповідне положення. Нині цей процес завершився.

     Положення визначає, що «основним призначенням військового священика (капелана) є релігійна опіка особового складу Збройних Сил України та членів їх сімей, з метою заохочення, поглиблення релігійного життя, сприяння укріпленню позитивних рис характеру та моральних цінностей».

     Передбачається, що священнослужителі, які були запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштовуються з укладенням трудових договорів на посади у Збройних Силах України. Вони належатимуть до духовного персоналу та матимуть статус військових священиків (капеланів) з відповідними правами, як це є у багатьох зарубіжних країнах. З метою організації діяльності військових капеланів та забезпечення їх обліку у складі Міноборони буде створено головний підрозділ та територіальні підрозділи служби військового духовенства.

     Відповідно до Положення, капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем церкви, представленої в Раді у справах душпастирської опіки при Міноборони України, та має не менш як 3 роки досвіду. Має рекомендації  старших служителів і успішно пройшов навчання основ військової справи, військово-гуманітарної та військово-психологічної підготовки та отримав відповідний документ. Крім того військовий капелан повинен мати духовну освіту, володіти державною мовою та визнавати Кодекс військового священика.

     Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх років неодноразово наголошувала на необхідності «запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях». З цією метою 10 листопада 2008 року представники зацікавлених конфесій, віруючі яких служать в Збройних Силах України, підписали з Міноборони спільний Меморандум про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців. У 2009 році при Міноборони України було створено Раду у справах душпастирської опіки. А у квітні 2011-го наказом Міноборони було затверджено Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, розроблену за участі представників церков і релігійних організацій.

Попередня Щоденник старшого єпископа: січень 2015
Наступна Рівненщина готується до Фестивалю надії, у рамках якого проведено семінар для пасторів з учнівства та душеопікунства

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На житловому масиві «Львівський маєток» закладено перші цеглини нового Дому молитви

   За останні роки навколо Києва з’явилося немало затишних житлових комплексів з новим сучасним плануванням та інфраструктурою. Один з них – «Львівський маєток» на території  села  Софіївська Борщагівка. 16 грудня 2015 р. там було здійснено посвячення та закладено перші цеглини нового Дому молитви.

Новини братерства

Старший єпископ ЦХВЄУ служив у церквах різних конфесій на Закарпатті

Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України  Михайло Паночко, як член центрального правління Українського біблійного товариства, 19-20 січня 2013 року відвідав християнські церкви різних конфесій у Закарпатській області. 

Новини братерства

Відбулася VI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

Національний університет «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Українського Біблійного товариства провів VI Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії».