Лютий 4, 2015 0 661 Переглядів

Міноборони розпочало створення капеланської служби у Збройних Силах України


     Міноборони України затвердило Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України. Наказ № 40 від 27 січня 2015 року, який підписав Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, спрямовано на реєстрацію до Міністерства юстиції, повідомляє ІРС.

     Створення інституту військових священників передбачається на базі військових підрозділів, Національної гвардії та Державній прикордонній службі. При цьому ініціативу на себе взяло Міністерство оборони України, яке протягом 6 місяців готувало та узгоджувала з різними інстанціями та посадовими особами відповідне положення. Нині цей процес завершився.

     Положення визначає, що «основним призначенням військового священика (капелана) є релігійна опіка особового складу Збройних Сил України та членів їх сімей, з метою заохочення, поглиблення релігійного життя, сприяння укріпленню позитивних рис характеру та моральних цінностей».

     Передбачається, що священнослужителі, які були запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштовуються з укладенням трудових договорів на посади у Збройних Силах України. Вони належатимуть до духовного персоналу та матимуть статус військових священиків (капеланів) з відповідними правами, як це є у багатьох зарубіжних країнах. З метою організації діяльності військових капеланів та забезпечення їх обліку у складі Міноборони буде створено головний підрозділ та територіальні підрозділи служби військового духовенства.

     Відповідно до Положення, капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем церкви, представленої в Раді у справах душпастирської опіки при Міноборони України, та має не менш як 3 роки досвіду. Має рекомендації  старших служителів і успішно пройшов навчання основ військової справи, військово-гуманітарної та військово-психологічної підготовки та отримав відповідний документ. Крім того військовий капелан повинен мати духовну освіту, володіти державною мовою та визнавати Кодекс військового священика.

     Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх років неодноразово наголошувала на необхідності «запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях». З цією метою 10 листопада 2008 року представники зацікавлених конфесій, віруючі яких служать в Збройних Силах України, підписали з Міноборони спільний Меморандум про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців. У 2009 році при Міноборони України було створено Раду у справах душпастирської опіки. А у квітні 2011-го наказом Міноборони було затверджено Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, розроблену за участі представників церков і релігійних організацій.

Попередня Щоденник старшого єпископа: січень 2015
Наступна Рівненщина готується до Фестивалю надії, у рамках якого проведено семінар для пасторів з учнівства та душеопікунства

Вам також може сподобатися

Новини братерства

День, коли Небо раділо – 19 січня у церквах столиці відбулося водне хрещення

У Києві обіцянку Богу доброї совісті дали десятки нових членів Господньої сім’ї. Так в домі молитви церкви «Філадельфія» (вул. Голосіївські, 57) водне хрещення приймали віруючі трьох церковних громад.

Новини братерства

Комітет УЦХВЄ прийняв постанову про матеріальне служіння, десятини та фінансове забезпечення пасторів

28-29 липня відбулося виїзне засідання Комітету УЦХВЄ. Старші служителі п’ятидесятницьких церков 

Новини братерства

У Царичанці на Дніпропетровщині відкрили Дім молитви, який будували чотири роки

Церква «Нове життя» в смт Царичанка на Дніпропетровщині 3 травня