Вересень 20, 2017 0 854 Переглядів

Протягом трьох днів члени Комітету УЦХВЄ апробували нову навчальну програму для місіонерів та провели зустріч з віруючими службовцями і підприємцями

 14-16 вересня 2017 р. єпископи та старші пресвітери обласних об’єднань взяли участь у навчально-консультативному семінарі з насадження нових церков.

     Триденний міні-курс акумулював у собі окремі напрямки нової навчальної програми для місіонерів, що незабаром почне викладатися на базі Євангельської теологічної семінарії.  Зокрема члени Комітету слухали такі теми як «Методи відкриття нових церков», «Соціальний аналіз місцевості», «Євангелізація в соцмережах». А також  «Мистецтво спілкування», «Юридична грамотність», «Співпраця із державними органами»  та «Фінансова грамотність».

     На третій день старші служителі змінили лекційну зулу ЄТС на актову, у приміщенні соціального  центру церкви «Філадельфія». 16 вересня сюди з’їхалися християни-службовці, які займають різні   у органах влади та віруючі підприємці. 

_IMG_1887

     Одним із спікерів у цій частині навчання був Роман Шеремета – відомий український науковець, якого два роки тому «Forbes» назвав найкращим українським економістом. Роман розповів про той вплив, який євангельсько-протестантська церква мала на економіку і суспільство різних країн впродовж історії та сьогодення, презентував книгу «Реформація. Успіх Європи і шанс для України» за авторством 19 науковців. А також ознайомив братерство із сучасними економічними тенденціями та трендами (передові позиції на світовому ринку незабаром займуть Китай і Індія), про блискавичний розвиток онлайн-ринку на Заході, можливості віртуального інтелекту, тощо.

     Після чого розпочалася панельна дискусія: ведучий, єпископ Ростислав Мурах, запросив до участі в ній міського голову  м. Збаража Романа Полікроського, підприємця з Миколаєва Олега Моналюка та старшого єпископа Михайла Паночка. Теми, навколо яких розгорнулася дискусія, стосувалися багатьох присутніх, оскільки мова йшла про позицію віруючої людини при владі або в бізнесі, коли доводиться переживати супротив чи звинувачення на релігійному ґрунті, та інших непростих питань.

_IMG_1937     Завершилася триденна насичена програма заключною проповіддю Михайла Паночка на тему «Сім ліній фронту» на основі послань до семи церков в книзі Одкровення святого Іоана Богослова.

     Підсумком зустрічі стала спільна резолюція та рішення про створення спільної інформаційної платформи на базі інтернет-ресурсів, де християни службовці та підприємці зможуть продовжити спілкування.

     Пряма мова

     Роман Шеремета, доцент кафедри Школи менеджменту ім. Везерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв (США):

     – Думаю, що сьогодні в церквах дуже важливо робити наголос на молодь. Коли я буваю у різних зібраннях, іноді ставлю пасторам провокативне запитання: «Чи хочете, щоб я зробив економічний прогноз на вашу церкву на 10 наступних років?» Усі говорять: «Так, звичайно!» Тоді я кажу: «Будь ласка, покажіть мені ваш бюджет – кошти, які ви витрачаєте на недільну школу і на свою молодь». Часто розмова на тому й закінчується, пастори просто опускають голову.

     Вважаю, молодь повинна бути центром наших інвестицій. Крім того важливо працювати з молодими людьми у напрямках апологетики, щоб вони могли захищати свою віру. За статистикою серед молодих християн, які вступили на перший курс вишу 75% відступає від віри, у тому числі через неспроможність обґрунтувати свою позицію. І це потрібно змінити.

     Олег Моналюк, підприємець, м. Миколаїв:

     – Хочу побажати колегам бізнесменам: не будьте боязливими, але будьте твердими у своїх рішеннях, тримайте своє слово, як Бог тримає своє. Це дуже важко, але не давайте хабарів!  Репутація досягається роками зусиль, а загубити її можна за один раз. Тримайтеся спасіння Господнього, шукайте обличчя Божого. Бо перемога – це в першу чергу перемога над собою. Треба для себе прийняти внутрішнє рішення чий ти раб, тому і служиш.

     Дякувати Богу за успіх і прибутки, але я займаюся бізнесом ще з однієї причини. Бо це  схоже на ходу канатохідця, коли ти відчуваєш свою повну залежність від Господа, і якщо будеш щось робити не так, ти обов’язково впадеш. Тому тримаєшся за Христа і щасливий в цю мить, бо стоїш правильно перед Богом, ідеш разом з ним.

     Роман Полікроський, міський голова м. Збаража, Тернопільська обл.:

      – Прийшов час у церквах підняти тему «християнство і влада». Це – питання відповідальності, навчання і просування своїх людей у органи влади.

     Є декілька парадоксів, якими ще живе церква, міфів, які треба руйнувати. Наприклад, церква молиться за хорошу владу, однак вважає, що політика – це брудна справа і віруючим там не місце. Щось нагадує приказку про лиса, якого обрали старшим у курятнику. Ми хочемо, щоби люди, яких ми обираємо, були зразками, вчили моралі… Але як це можливо, коли ті за кого віддали свій голос, величезні статки витрачають у казино чи інших подібних закладах?! Тому, переконаний, допоки церква не буде висувати своїх людей у владу, ситуація не зміниться. Влада з християнської точки зору – це відповідальність, а не привілей.

     Михайло Паночко, старший єпископ УЦХВЄ:

     – На моє переконання, ми увійшли в особливий період історії України, коли дуже важливо правильно реагувати на виклики сьогодення. Іноді нам хочеться, щоб нас не чіпали, хочеться замкнутися у своєму колі. Та час вимагає змін, зараз час діяти. 

     Я глибоко переконаний, що той, хто має справжню спільність з Богом, він має і правильний погляд на все. Відсталість духовна, або життя «колись так не було»  – завжди буде нас тримати на маргінесі і ми будемо незадоволені, будемо ображатися, мріяти про вчорашній день.  Біблія каже – «не з мудрості ти говориш, що колишні часи були кращі». Слава Богу за нинішній час! Коли ще євангельській церкві давали право зустрічатись з Президентом, давали виступати у Верховній Раді та перед главами усіх церков? Коли нам давали право заходити в школи, і, більше того, коли було прийнято закон, про те що церкви будуть мати право відкривати школи? Сьогодні ми це маємо. І я вважаю, що церква має тримати руку на пульсі, відчувати ситуацію та активно діяти.

Попередня На Рівненщині святкували 500-річчя Реформації в культурно-археологічному центрі «Пересопниця»
Наступна Служителі УЦХВЄ в Західній Європі провели конференцію у Берліні

Вам також може сподобатися

Новини братерства
Новини братерства

«Голос церкви повинен бути почутий у Європі”

25-26 жовтня в Києві відбулося чергове засідання Виконавчого комітету П’ятидесятницької Європейської Співдружності (Pentecostal European Fellowship, далі PEF).

Благовістя

Нотатки з “Господнього Ковчегу” – церква у місті Ржищеві святкувала День подяки й річницю відкриття Дому молитви

Осінь залила землю теплими бурштиновими кольорами, краєвиди обабіч траси вбирають