Вересень 20, 2011 0 699 Переглядів

Відбулася 18-та Конференція дитячих служителів СНД

«Служіння дітям, служіння з дітьми, служіння дітей» – такою була концепція 18 конференції працівників дитячого служіння, що проходила з 14 по 17 вересня в м. Одеса. На конференцію зібралися лідери дитячого служіння церков християн віри євангельської з країн СНД. Гостинно зустрічали українці росіян, білорусів, естонців, литовців. Більше 130 учасників з’їхалися на конференцію, метою якої було зробити історичний огляд та аналіз 20 років розвитку дитячого служіння в церквах ХВЄ країн СНД. Разом з тим, було запрошено організаторів, викладачів та випускників першої групи інструкторів недільної школи, навчання якої проходило протягом 1990-1991рр., і які стояли у витоків офіційної організації недільних шкіл в церквах ХВЄ України, Росії, Білорусії, Грузії, країн Прибалтики та інших країн СНД. Особливим благословенням була присутність на конференції викладачів першої групи інструкторів  Райлі Вайсянен та Мірямі Юленіус, сестер-місіонерок з Фінляндіїї, і Ельвіри Хапонен – перекладачки, а також братів Ігната Іванова, Президента місії  «Mission Possible» і Назара Павловича Рещиковця, Єпископа Московської області РЦ ХВЄ, які зініціювали навчання перших дитячих служителів церков ХВЄ.
На зустріч зібралися дитячі працівники з різним досвідом роботи серед дітей: хтось служить уже кілька десятиліть, а в когось лише один рік праці серед дітей. Об’єднала всіх любов Божа та спільний поклик – нести Благу Звістку дітям, щоб вони зростали учнями Ісуса Христа.
Цікавими та насиченими корисною інформацією були всі дні конференції. Під час відкриття конференції та вечірніх служінь  для всіх учасників служили брати і сестри Одеського об’єднання церков ХВЄ, зокрема заступник єпископа, пастор В.Марченко, завідуючий відділом освіти об’єднання  П.Капіца та дитячі колективи з церков м. Іллічівська, Одеси, с. Сухий Лиман Овідіопольського району. Перший робочий день конференції  був присвячений історичному екскурсу «1991-2011р.- 20 років пройденого шляху», протягом якого учасники мали можливість  слухати свідчення організаторів навчання Н.П.Рещиковця, І.Іванова, викладачів – Райлі та Мірямі та випускників першої групи. Цікавою була доповідь В.І.Федорової «Як все починалося…», в якій вона розповідала історію становлення дитячого служіння в церквах ХВЄ країн СНД. І як живі учасники творення історії даного періоду, своїми свідченнями ділилися випускники. Із почутого робили висновки: праця серед дітей ніколи не була легкою, але через кожного працівника Бог звершував чудеса та вказував шлях, яким потрібно йти і навчав що робити. Доречно було сказано братом Володимиром Сидорчуком, випускником першої групи, про те, що наша зустріч – це певна віха в історії, коли ми, в якійсь мірі першопрохідці дитячого служіння, передаємо естафету молодому поколінню. «Але це не значить, що ми лишаємо служіння. Ні, на даний час ми біжимо разом з вами, аж доки Бог дарує сили» – звертався він до присутніх. І багато разів під час конференції лунала фраза: «У Бога пенсіонерів не буває, як і безробітних!»…
В будь-якому віці ми можемо працювати на Його ниві. Саме про чудеса та силу Божу в теперішні часи говорили учасники конференції на третій день. Сестри Райлі та Мірямі розповіли присутнім про становище дітей в сучасному світі та наголосили потребу в працівниках серед дітей, адже більше 80% дітей у світі не знають про Ісуса Христа. Тож ця величезна нива потребує працівників і коли пролунав заклик про те, чи є бажаючі серед молодих людей нести Слово Боже для дітей різних країн світу, піднялися молоді брати і сестри, що посвячували себе цьому служінню. За них була звершена молитва…
Протягом дня брати і сестри свідкували про чудеса Божі і Його силу, яку вони переживають тепер: Бог хрестить дітей Святим Духом, по молитві дітей в таборі, недалеко від якого виникла пожежа в лісі, пішов дощ лише над тією територією і загасив пожежу, по молитві дітей та наставників табору – Бог зцілив перелом руки у хлопчика, діти з невіруючих сімей приходять на євангелізації та слухають Євангеліє, а найважливіше – діти приймають Христа особистим Спасителем, свідкують і приводять в церкву своїх батьків. Багато свідчень вчителів НШ про Божу підтримку та допомогу в служінні говорили про те, що Він не змінився – Господь і сьогодні діє та проявляє свою силу через Своїх дітей різного віку. Також, аналізуючи пройдений період, пастором П.Г.Колєсніченко, єпископом Північно-Кавказького регіону церков ХВЄ Росії було зауважено, що сьогодні ми живемо в період втраченого покоління і втрачених можливостей, тож служителям потрібно виправляти ситуацію та закликати братів і сестер в церквах до праці на ниві Божій. Багатьом християнам потрібно перевірити свої пріоритети: на що ми сьогодні витрачаємо час, куди ми йдемо і головне: як ми служимо Богові? Підсумовуючи день, учасники конференції говорили про те, що Бог з нами, Він не змінився і сила Його не вичерпалася, але для Нього потрібні люди, які б відгукнулися на заклик до праці та були готові йти, щоб виконати волю Його. Цінуймо добрим часом та обставинами для праці на ниві Божій, адже багато людей різного віку ще не прийняли Христа особистим Спасителем. «У віковому розрізі сучасний світ виглядає так: Африка – це діти, там їх найбільша кількість, Азія – це молодь, Європа – пенсіонери» – розповідала Мірямі Юленіус. Всіх їх любить Бог і бажає спасти від гріха. Хто піде?
Останній день конференції був узагальнений темою «Звіщай славу Господню аж до покоління останнього!». Він розпочався проповіддю пастора А.Л.Боярчука, Єпископа Сибірського федерального округу РЦ ХВЄ, під час якої Бог Духом Святим сильно діяв серед присутніх людей в залі: потішав, зміцнював, посилав відкриття. Майже годину тривала молитва, під час якої учасники конференції пережили силу Божу та зміцнилися в намірі йти далі щоб служити Йому і звіщати Слово Боже наступним поколінням…
В цей день представники різних країн презентували колажі на тему: «Особливості дитячого служіння в нашій країні», які вони виготовили під час конференції. Всі з цікавістю слухали представників Росії, Білорусії, України, країн Прибалтики про особливості праці серед дітей в їхній країні та розглядали виготовлені картинки. За кожну країну було звершено молитву про те, щоб Господь і надалі благословив працю з дітьми та скерував у правильному напрямку…
Особливим був вклад у проведення конференції пастора Андрія Лісовського та його дружини Лариси з м. Смоленська – щодня вони служили музикою та співом, під час якого відчувалася присутність Господа. Всі разом прославляли та поклонялися Всемогутньому. Цьому сприяло ще й те, що конференція проходила в мальовничому місці біля Одеси: теплі сонячні дні, морські пейзажі нагадували присутнім про Творця цієї нерукотворної краси…
Із заключною проповіддю звернувся до присутніх пастор П.О.Жмур, відповідальний за дитяче служіння в ОЦ ХВЄ, в якій давав поради як звершувати працю на Божій ниві, до якої кожного із нас покликав Господь. Було звершено молитву за всіх працівників дитячого служіння і про те, щоб Бог допоміг їм звіщати Благу Звістку наступним поколінням та дав мудрості у цій праці.
Проаналізувавши 20-літній період становлення дитячого служіння церков ХВЄ та підсумовуючи роботу конференції, учасники написали резолюцію, в якій зазначили особливості розвитку дитячого служіння та висловили побажання дотримуватися певних принципів і цінностей дитячого служіння в майбутньому.
Тож, повертаючись до епіграфу нашої конференції, який взято із Псалму 77, «Що ми чули й пізнали, … того не сховаємо від дітей, будемо розповідати про славу Господню аж до покоління останнього», хочеться нагадати слова, які говорили майже всі учасники: «Ця конференція була особливою – відчувалася присутність Господа, Дух Святий сильно діяв, ми її не забудемо, все розкажемо в церкві».
Додому поїхали з наміром – розповідати про силу та чудеса Божі, які почули і пережили на конференції, хоч від’їжджати і не хотілося. Добре бути разом і служити Господу…
Лариса Оніщук, відповідальна за дитяче служіння ЦХВЄУ.

Фото та відео дивіться у блозі конференції.

Попередня Резолюция XVIII конференции детских служителей церквей ХВЕ СНГ
Наступна У Києві вперше відбувся молитовний сніданок

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Олег Гайдаров: «Якщо твоє покликання – місіонерство, то навіть, залишивши цей шлях, ти не знайдеш кращої дороги»

80 місіонерів з різних куточків України знову зустрілися на черговій річній місіонерській конференції, яка відбулася 8-9 червня 2012 року в місії «Добрий Самарянин» (м. Рівне).

Новини братерства

Віктор Вознюк: «Особливості часу, в якому ми живемо»

4 січня 2014 в Рівному відбулася молодіжна обласна конференція ЦХВЄ. Спікерами конференції стали керівник відділу освіти Церкви ХВЄ України Віктор Вознюк, керівник відділу молоді Богдан Левицький та євангеліст Василь Кравчук.

Новини братерства

Українські релігійні лідери зустрілися з керівництвом ЄС

2 жовтня 2013 року завершився візит  делегації глав і представників українських церков та релігійних організацій в штаб-квартиру ЄС в столиці Бельгії.