Лютий 5, 2023 1 397 Переглядів

На Тернопільщині готують лікарів людських душ

Війна пришвидшила багато процесів, у тому числі й у церкві. Нещодавно ми писали про те, що в Тернопільській області був створений новий відділ душеопікунства. Станом на початок лютого уже чотири церкви могли пройти навчання по програмі «Зцілення душевних травм».

Відповідає за цей напрям роботи, що в останні місяці все більше має попит, Степан Пеняга. За його  словами, душеопікунська програма має кілька напрямків.

«Найперше вона дає Біблійний погляд на страждання – як людині проходити крізь скорботу та що про це говорить Біблія. Крім того, програма дає розуміння як допомогти собі самому, коли доводиться проходити крізь біль та справлятися із ним. І насамкінець усвідомити: коли ми навчилися долати власні страждання, ми можемо допомогти в цьому іншим», – каже Степан Пеняга.

Пастор церкви «Христос для всіх» із м. Чортків Олег Саган, говорить, що за останній час їхню громаду відвідало уже до півтисячі людей, які потребували психологічної та духовної допомоги.  На базі Дому молитви певний час проживало понад 30 сімей вимушених переселенців. «Працюючи з переселенцями, ми зрозуміли, що не в пакунках і не в продуктах справа – людям потрібно щось більше. Навіть ті, хто дають собі раду самі, бо є трохи заможнішими, все одно шукають чогось, що могло б дати їм надію, потіху, впевнений погляд у майбутнє», – каже Олег Павлович.

Велика кількість людей потребує якісної душеопінської підтримки, забезпечити яку допоможе навчальний курс. За словами однієї із викладачок Віталіни Кравчук, цей навчальний курс, розроблений Українським Біблійним Товариством і дає базове розуміння певних психічних процесів травмованої людини.

«Ми приносимо свій біль до Христа. Ми розраховуємо на те, що людина мусить зробити на 100% все, що тільки можливо з її боку, і паралельно на 100% вона довіряє Богові», – пояснює Віталіна.

 За її словами у студентських групах, які пройшли курс душеопікунства, зазвичай є кілька людей, які отримують потрібну допомогу безпосередньо під час проходження курсу. За це вони дякують після навчання. Загалом тільки Тернопільщині за два місяці таке навчання близько 50 осіб.

Юрій Притика.

Попередня Великі зміни через маленьке добро – як на Львівщині допомагають внутрішньо переміщеним особам
Наступна «Я іду в Небо…» - капелан із Слов’янська Ярослав Павенко загинув під час обстрілу, виконуючи служіння

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Зустріч в Домі молитви із вчителями загальноосвітніх сільських шкіл

1 жовтня  з нагоди Дня вчителя в Домі молитви с.

Новини братерства

Київське міське об’єднання планує і далі використовувати по максимуму всі можливості та ресурси

Річна звітно-виборна конференція Київського міського об’єднання церков пройшла 14 березня 2015 р. на базі церкви «Філадельфія».

Новини братерства

Всім церквам християн віри євангельської України:

     Дорогі брати, дорогі сестри, дорога наша молоде!  Звертаюся до Вас у цей доленосний для України час з великою просьбою і закликом встати в проломі за нашу країну у молитві та пості з 20 по 22 лютого (триденний загальний піст) і щоденно…