Листопад 30, 2016 0 1063 Переглядів

Всеукраїнська Рада Церков відзначила своє 20-річчя

     Урочистості з нагоди 20-річчя ВРЦіРО відбулися 29 листопада у приміщенні готелю «Хрещатик». Привітати  з ювілеєм Всеукраїнську Раду Церков прийшли урядовці, народні депутати, науковці, експерти та журналісти.

     Глави церков та гості ділилися своїми спогадами про передумови  утворення цієї впливової сьогодні міжконфесійної організації, говорили  про її роль у розвитку суспільства та державотворенні.

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, вітаючи колег, відзначив позитивну миротворчу роль церков в Україні. «Церкви і релігійні організації займають особливу нішу у суспільстві – духовно-моральне виховання. На нас лежить відповідальність за те, щоб народ був високоморальний та високодуховний. І, власне, на цій основі має народитися новий тип керівників держави» –  зауважив Михайло Паночко. Він також підкреслив, що сила є не в грошах і не у владі, а в мудрості, яку просив Соломон у Бога.

     «Важливо, щоб на перше місце ми поставили честь і гідність. Це підніме Україну, це дасть нам авторитет серед світових спільнот» – підкреслив старший єпископ.

     Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет відзначив, що українські конфесії об’єднали свої зусилля у ВРЦіРО щоб утверджувати в Україні свободу віросповідання та спрямувати  зусилля церков на розбудову демократичного суспільства. За його словами сьогодні найголовніше для суспільства – консолідуватися та проявити єдність заради збереження держави та громадянських свобод.

     Глава УГКЦ  Святослав Шевчук наголосив на тому, що за 20 років діяльності ВРЦіРО вдалося консолідувати навколо себе здорові сили. Рада Церков стала майданчиком для зустрічі різних конфесій, долаючи внутрішньоцерковний егоїзм, розвинула міжнародну сферу діяльності. Її члени презентують альтернативну думку і позицію про Україну, на відміну від політичного чинника, вона стала доброю звісткою для світу з України.

     Водночас Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх визнав позитивним рішення ВРЦіРО у 2005 році вийти з-під державної опіки та діяти самоврядно як неурядова інституція. Він підкреслив, що на сьогодні Рада Церков є прикладом для багатьох, у тому числі політиків і партійних активістів, у тому, як знаходити порозуміння та співпрацювати на благо суспільства, незважаючи на наявні доктринальні відмінності.

     Із ювілеєм Раду Церков привітали відомі політики Олександр Турчинов, Ростислав Павленко, Андрій Юраш, Юлія Тимошенко, Микола Княжицький, Павло Унгурян та інші  народні депутати і громадські діячі.

     Урочисте засідання, що проходило під головуванням президента ВСЦ ЄХБ Валерія Антонюка, завершилося спілкуванням у неформальній обстановці під час фуршету.

     Відповідно до Положення про ВРЦіРО повноваження Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій на наступний піврічний період перейшли до наступного члена Ради, ним став старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.

     Для довідки

     Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій утворена у 1996 році як міжконфесійний дорадчий орган. За 20 років своєї діяльності вона розширилася до 17 конфесій та на сьогодні є найбільшою інституцією громадянського суспільства. ВРЦіРО представляє у сукупності понад 90% усіх релігійних організацій України та всі основні віросповідні напрямки – християнство (православ’я, католицизм і протестантизм), іслам та іудаїзм.

Попередня Голова ВРУ Андрій Парубій привітав глав церков із двадцятиріччям ВРЦіРО та вислухав думки і поради священнослужителів
Наступна Щоденник старшого єпископа: листопад 2016

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Плід, що виростав 20 років – привітати з ювілеєм церкву ХВЄ у Тарасівці прийшла влада і сільська інтелігенція

   Недільний день 18 жовтня 2015 р. видався погожим, як для середини осені. Біля молитовного дому церкви «Надія», ще з ранку було людно… 

Новини братерства

Благословення твого дому: у церкві «Філадельфія» провели день сім’ї

Приємне свято для подружніх пар влаштували у Київській церкві «Філадельфія» з нагоди 21 року народження громади. В п’ятницю, 1 листопада, до Дому молитви, що на вулиці Голосіївській,57 приїхало понад сімдесят християнських подружжів.

Новини братерства

Засідання Комітету ЦХВЄУ – у пріоритетах освіта і сім’я

    Старші служителі братерства на черговому засіданні Комітету ЦХВЄУ,  що відбулося 13 березня, розглянули і ухвалили план реалізації низки важливих питань з життя церкви.