Грудень 6, 2016 0 1293 Переглядів

Щоденник старшого єпископа: листопад 2016

     Щотижня у діловому щоденнику Михайла Паночка – десятки зустрічей та по декілька служінь. Особливо насиченими бувають відрядження закордон та в регіони України. До вашої уваги розповідь про деякі з них.

     З 4 по 9 листопада Михайло Паночко відвідав місто Мадрид в Іспанії, де провів семінар для пасторів українських церков ХВЄ у Західній Європі. На служіння, яке проходило  в Мадридській церкві «Боже спасіння» (пастор Ярослав Демко), приїхали служителі з Німеччини, Бельгії, Польщі та з різних міст Іспанії. 6 листопада у цій же церкві святкували День подяки, під час якого Михайло Степанович разом з іншими служителями рукопоклав на дияконське служіння трьох служителів: Руслана Домбраускаса дияконом у церкві ХВЄ м. Севілья, Івана Міськів – у м. Морбея та Ігоря Герасима – у м. Сан-Себастьян.

MADRID     Служителі мали гарний час для спілкування та визначення спільних планів. Зокрема  мова йшла про створення об’єднань Української церкви християн віри євангельської в країнах Західної Європи, наприклад УЦХВЄ в Іспанії, УЦХВЄ в  Бельгії і т.д. «Я запропонував братам, коли буде засновано хоча б по 10 церков, реєструвати об’єднання, яке входитиме до нашого братерства на рівні обласних об’єднань, – розповідає Михайло Паночко.  – Усі схвально сприйняли таку ідею».

     Українська церква ХВЄ в Іспанії вже наближається до згаданої межі по кількості помісних громад – на даний час у різних містах вже діє вісім церков та дві домашні групи.

     Як повідомив старший єпископ, на зустрічі з пасторами було обговорено можливість відвідання українською делегацією Італії – у Римі є віруючі українці, які планують заснувати церкву ХВЄ. Ймовірно така поїздка відбудеться у найближчий час. Загалом сьогодні у країнах Західної Європи діє 14 церков ХВЄ та 3 домашніх групи, засновані нашими заробітчанами. 

     До речі, за словами пастора Ярослава Демка сьогодні є чудова нагода для віруючих сімей, які у даний час є переселенцями зі Сходу України, стати місіонерами в Іспанії. Це одна з європейських країн, яка відкрила двері для еміграції українських біженців. Держава забезпечує житлом, надає можливість вивчити мову і протягом року надає соціальну допомогу. Оскільки у цій країні багато українських заробітчан, є чудова можливість насаджувати церву Христову.

     Підтвердженням тому є церква в Мадриді, де майже кожне недільне служіння виходять нові люди до покаяння. У приміщенні, яке знімає церква, затісно (вже є близько півтори сотні вірян). Брати мають намір придбати своє приміщення, неподалік від однієї із станцій метро, яке вміщатиме більш як 400 людей, є додаткові кімнати. Під час свого перебування в Іспанії Михайло Паночко оглянув згадане приміщення та помолився про Боже керування у цьому питанні.

IMG_0235     13 листопада старший єпископ відвідав церкву ХВЄ в смт. Голоби Волинської області, яка святкувала своє 15-річчя та День подяки за врожай. Цього ж дня служив на відкритті Дому молитви в с. Цміни Маневицького району.

     18 листопада у складі правління ВРЦіРО Михайло Паночко взяв участь у зустрічі із Президентом України Петром Порошенком, за нагоди 20-річчя Ради Церков.

2     24 листопада на запрошення Голови Верховної Ради Андрія Парубія відбулося засідання ВРЦіРО у стінах Парламенту, де Михайло Паночко закликав народних обранців керуватися принципами моралі у своїй повсякденній поведінці та стати ближчими до народу.

     25 листопада у м. Луцьку відбулася обласна молодіжна конференція церков Волинської області. Тема семінару, який читав старший єпископ: «І шукав Я між ними чоловіка, що поставив би загороду, і став би в виломі Моїм обличчям за цей Край». Молодь отримала відповідь на питання стосовно того, які бувають види заступництва. Наприклад, Авігея стала в проломі за свою сім’ю, Авраам став за свою родину, за Лота,   Мойсей і Даниїл стояли за весь народ, а Ісус Христос – за весь світ і особливо за Свою Церкву. Тому Бог шукає серед віруючих людей тих, хто міг би стати в проломі. Також було визначено, що побуджує і що значить «стати у виломі» – заступитися, взяти удар на себе. Це є молитва віри, це любов до людей. «Біблія закликає нас, щоб ми могли брати приклад з Христа і ставати у виломі за свою країну, сім’ю, братерство» – підкреслив Михайло Паночко.

RIVNE_2     26 листопада обласне молодіжне зібрання відбулося у м. Рівне, в церкві «Свята Трійця», де зібралося близько півтори тисячі юнаків та дівчат. Центральною темою конференції стало «Велике доручення».

     Проповідуючи про те, як краще донести Добру Звістку людям, старший єпископ нагадав молоді, що велике доручення викликає великий спротив ворожих сил і світу. Тому так важливо навчитися жити по духу, а не по тілу. Михайло Паночко також застеріг молодь від двох крайнощів, які трапляються в наших церквах: це думка, що «головне сила, а не наука» і друга думка «головне наука, а не сила». «Нам потрібно уникати таких крайнощів. Ми розуміємо і вчимо, що правильно по Біблії – це коли сила Духа і наука Божого Слова йдуть разом», – наголосив проповідник.

IMG_0013     27 листопада у смт. Цумань, що на Волині, відбулося відкриття та посвячення нового Молитовного будинку. На свято з’їхалися гості з навколишніх сіл та Луцька. Зокрема, серед присутніх був старший пресвітер області Михайло Близнюк, старійшина братерства Степан Веремчук, десятки пасторів з різних куточків області, а також представники місцевої влади, воїни АТО. Старший єпископ привітав зібрання та подарував велику настільну Біблію і, звичайно ж, поділився словом.

     Сьогодні церква в Цумані, пастором якої служить Федір Мушка, налічує 470 членів. Нове ж приміщення Дому зможе вмістити близько тисячі вірян.  

     29 листопада Михайло Паночко взяв участь у урочистості з нагоди 20-річчя ВРЦіРО, що відбулися у приміщенні готелю «Хрещатик» за участі глав церков, урядовців, народних депутатів, науковців, експертів та журналістів.

Попередня Всеукраїнська Рада Церков відзначила своє 20-річчя
Наступна Служителі церков закликали приєднатися до руху «#Не_мовчіть» на захист церкви ХВЄ у м. Бахчисарай

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«З днем народження, Ісусе!» – волонтери роздали сім тисяч продуктових наборів та Євангелій у 10 областях одночасно

Своєрідний флешмоб влаштували у ці різдвяно-новорічні дні служителі соціального  департаменту  УЦХВЄ. Починаючи з 25 грудня, християни-волонтери одночасно постукались у домівки малозабезпечених родин в містах  і селах десяти областей

Новини братерства

Молодь Житомирщини, Чернігівщини та Київщини збагатилася Словом на міжобласній конференції

      31 жовтня в Коростені у приміщенні Семінарії Практичного Богослов’я відбулась молодіжна конференція церков ХВЄ центрального регіону. Учасниками конференції стали понад 150 молодих християн, які з’їхались для того, щоб провести цей день в спільності, поклонінні Богу та навчанні.

Новини братерства

Понад сто випускників Київського біблійного інституту отримували свої  дипломи на Волині

14 жовтня відбувся довгоочікуваний випуск студентів Київського Біблійного інституту. Війна