Жовтень 3, 2018 5 2146 Переглядів

Коли церква стає лідером у селі: на Святі Подяки у Тарасівці влада дякувала церкві за активну позицію

Помісна церква «Дім Євангелія» у селі Тарасівка Броварського району, що на Київщині, поєднує кращі риси класичної церкви – простоту, гостинність, вірність, великі сім’ї. А також сучасної –  активну громадську позицію, соціальне служіння і високий відсоток вищої світської й богословської освіти.

30 вересня тут святкували День подяки. Уперше не в стінах Дому молитви, а на майданчику просто неба, де зазвичай проходять сільські свята.
«Ми свідомо вирішили вийти за рамки церковного служіння, провівши Свято жнив для всієї громади села, бо хочемо закласти нову традицію, – пояснює диякон церкви, ведучий свята Володимир Мірко. –  Бо традиція, то прояв душі народу: те, що від народу, народом шанується. У цьому ми бачимо хорошу перспективу для євангелізації».

Треба сказати, урочистість зібрала чимало мешканців села, насамперед інтелігенцію.

«Запрошували сусідів, вчителів, службовців у всіх сільських інстанціях. І, дяка Богу, сьогодні багато прийшли: представники депутатського корпусу, освітяни, директор школи, сільський староста», –  розповідає пастор Тарасівської церкви Іван Коханевич. За його словами, це Свято жнив стало своєрідним продовженням Дня села, який місцева громада відзначала у суботу 29 вересня. Бог благословив ще й гарною погодою, що дало можливість провести служіння просто неба (бо у суботу йшов дощ).

«До речі, у святкуванні Дня села наша церква теж брала активну участь: співав хор, мені надали час для промови», – поділився Іван Степанович. Така увага не випадкова, адже авторитет серед людей заробляється не за один день і ми раді, що маємо його.

«Спасибі батькам за дітей»

Свято розпочалося. Після привітання пастора хор заспівав Апостольський символ віри. Псалми прославлення налаштували присутніх на молитовний лад.

Староста Жердівського старостинського округу (до якого входить село Тарасівка) Тетяна Зубко приєднала свій голос до подяк, що лунали зі сцени: «Ми дякуємо Богу за те, що дає нам усе необхідне для життя, за діток, родини, за врожай, що зібрали, а в цьому році він дуже  багатий і щедрий». Староста закликала мешканців села цінувати все те, що маємо, і частіше дякувати Богу за усе.

Директор Тарасівського НВО Марія Олексієнко, вітаючи присутніх, звернулася насамперед до батьків з віруючих родин: «Від імені всіх вчителів я хочу подякувати вам, шановні батьки, за прекрасне виховання ваших дітей. Цим ви забезпечите собі добру старість. Дякую пастору Івану Степановичу за співпрацю і взаєморозуміння, який разом зі служителями церкви ніколи не стоїть осторонь наших шкільних проблем», – сказала директор школи.

Про вклад у розвиток села

Від депутатського корпусу громади виступив Анатолій Рева. Він поділився власним свідченням: «Моє спілкування з вашою церквою (п’ятидесятників – ред.) почалося у 1982 році на Волині, де починав свою вчительську діяльність. Тоді я вперше зустрівся з дітьми із віруючих сімей. З того часу до сьогодні маю про вас тільки позитивне враження, як про порядних, вихованих, трудолюбивих, чесних і надійних людей. Ми співпрацюємо, розуміємо один одного, можемо на дорозі зустрітися, і у нас є про що поговорити».

Анатолій Рева висловив слова подяки церкві за те, що у важкий момент у 2014 році першими почали збирати допомогу солдатам та постраждалим людям на сході України.

«Я дякую за те, що ви не стоїте осторонь людських бід та негараздів: коли стається якась біда чи неприємна ситуація, ніхто з ваших не відмовив у фінансовій підтримці, – підкреслив депутат. – А ще хочу подякувати нашим матерям-героїням, які народили багато дітей, які їх правильно виховують, ці діти тримають нашу школу на досить високому рівні в районі по успішності».

Також він подякував, за те що церква вкладає ресурси у розвиток села та об’єднаної територіальної громади.

Ще один гість свята, пастор церкви «Христа Спасителя» із сусіднього села Рудня Олександр Романюк, закликав присутніх думати про інвестиції: «Після жнив треба знову сіяти» – сказав він. Для віруючих людей інвестицією є ревна молитва. «Молитва робить неможливе можливим» – нагадав  пастор.

Про прибуток від вдячності

Нинішнє святкування для Тарасівської церкви було не тільки Святом жнив, а ще й, презентацією помісної церкви як частини Української Церкви Християн Віри Євангельської.  Зробити це їй допомогли почесні гості – старший єпископ УЦХВЄ  Михайло Паночко та його перший заступник, пастор київської церкви «Філадельфія» Анатолій Козачок.

«Господь, виводячи ізраїльський народ із Єгипту, хотів, щоб він залишався вдячним, коли увійде у Землю Обітовану.  «І будеш ти їсти й наситишся, і поблагословиш Господа, Бога свого, у тім добрім Краї, що дав Він тобі» (Повт. Зак. 8:10). Бог застерігає, щоб не було в кому серця загорділого і невдячного, –  підкреслив  Анатолій Козачок у своїй проповіді на тему «Прибуток від вдячності». – Якщо людина приходить і каже, що їй у житті нема за що дякувати, я кажу: є «таблетка» для вас – сходіть на служіння у хоспіс (місце, де тяжко  хворі доживають віку – ред.) І знаєте, багатьом допомагає. Вдячність – це здатність побачити  цілісну картину: не лише тих, кому краще, але й того, кому гірше ніж вам».

За словами Анатолія Миколайовича людина, яка вміє дякувати, орієнтована на цілі у житті, пожадливість же руйнує високі цілі. Тільки вдячне серце може бачити велич Бога.

Про вареники для прифронтової зони…

Старший єпископ Михайло Паночко щиро привітав мешканців села: «Мені було приємно почути добре свідоцтво про помісну церкву», –  поділився він. Після чого ознайомив  присутніх  із короткою інформацією про братерство, яке сьогодні налічує  більше як 1650 церковних громад, та веде значну соціальну роботу.

«З тих пір, коли почалася війна не перестаю дивуватися, який великий потенціал доброти і милосердя, жертовності є в наших віруючих людях. За короткий час ми зібрати тисячі тонн всякого добра й відправили на схід України. Тоді я не думав, що наші люди будуть тисячами готувати вареники й десятки, сотні відер, залитих смальцем поїде на схід. Купували взуття, теплу білизну для солдатів… Тільки Головному військовому клінічному госпіталю допомогли медапаратурою вартістю майже на мільйон доларів. Робимо все можливе, щоб полегшити біль і страждання бійців. Також Бог допоміг церкві звільняти заручників та переправляти загиблих додому.

При громадах УЦХВЄ працює 24 сиротинці та 11 будинків для людей похилого віку. Велика праця ведеться лікарнях, в’язницях, навчальних закладах.

«Чи думали ви про те, чому у нашому суспільстві стільки проблем? –  риторично запитує Михайло Степанович. – Усе тому, що люди, не задовольнивши хлібом духовним свою душу, починають шукати замінники. Одні шукають щастя в грошах, інші в алкоголі… але так і помирають нещасними. Саме тому ми маємо повернути Біблію в школи, навчати дітей, де можна знайти справжні духовні цінності», – підкреслив старший єпископ.

…та про асфальт на сільських вулицях

Наостанок хочеться  згадати про соціальну роботу церкви у Тарасівці. Про всю, звичайно, не скажеш, але бодай один штрих. Років три тому помісна громада вирішила відремонтувати дороги по селу. Брати, в більшості водії, зібралися по 200 гривень,  замовили асфальт і, закотивши рукави, самі позалатували ями…  Серця односельчан-автомобілістів були завойовані!..

Що не кажіть, а таки є за що дякувати Богу!

 

Попередня У церкві «Філадельфія»  відзначили День Біблії:  свято з подихом древності
Наступна 26-28 жовтня відбудеться чергова зустріч служителів братерства в Західній Європі (АНОНС)

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Волині дорослі й діти докладають рук і серця, щоб допомогти людям, які постраждали внаслідок війни

Церква «Віфанія» міста Луцька разом з іншими п’ятидесятницькими церквами, долучилася

Новини братерства

Триває перший спільний проект ЄТС і місіонерської школи «Ковчег спасіння» за програмою насадження нових церков

У групі – а це близько 20 хлопців та дівчат – переважно молодь із віруючих сімей, із західних регіонів України.

Новини братерства

22 березня молодь з церков Києва та області вчилися на молодіжній конференції про свої місце та роль у Божому плані

    Пастор Василь Гуцало, керівник молодіжного служіння Київського обласного об’єднання ЦХВЄУ, вітаючи зібрання в близько 500 людей