Липень 11, 2022 1 794 Переглядів

Мова богослужінь, календар свят, структурні зміни – теми яких торкнулися під час засідання Комітету УЦХВЄ

Літня сесія Комітету УЦХВЄ, що пройшла 5-7 липня в м. Яремче, мала в порядку денному посттравматичне душеопікунство й структурні зміни в братерстві. Також  старші служителі проаналізували роботу з внутрішньо  переміщеними особами, питання медіаприсутності церкви, мовне питання, календар подій тощо.

У перший день, 5 липня, розпочали з богослужіння, яке відкрив старший пресвітер Івано-Франківського обласного об’єднання УЦХВЄ Юрій Веремій. Тема – «П’ятидесятниця триває».

Робоча частина Комітету розпочалася 6 липня інформаційним блоком. Старший єпископ Михайло Паночко поінформував присутніх про Національну молитву за Україну, що відбулася 12 червня. Тільки у Львові, куди завітав відомий британський євангеліст  Девід Хасавей, на молитву прийшло понад 1,5 тис. осіб.

У місті Лева 28-29 червня пройшла ще одна подія – Партнерський саміт України «Сьогодні заради завтра». На запрошення Ради Євангельських Протестантських Церков України на цей захід прибули глави протестантських конфесій Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови, а також Світового Євангельського Альянсу.

Крім того Михайло Степанович поділився статистичними даними, згідно з якими УЦХВЄ сьогодні лідирує за кількістю членів серед євангельських і протестантських церков України.

Про благодійну роботу в наших церквах звітував куратор гуманітарного служіння братерства Іван Білик. Він озвучив дані щодо 22 областей України (за виключенням Луганської  та Херсонської). А також презентував відеоролик про здійснену роботу.

Блок про програми підтримки служителів розпочав директор Департаменту зовнішніх та міжнародних зав’язків УЦХВЄ Юрій Кулакевич. Він закликав пасторів скрупульозно виконувати умови, які ставлять місії, що доставляють гуманітарну допомогу в Україну. Також  наголосив на важливості збору інформації про загиблих та постраждалих в наслідок війни вірян, про втрачене майно церков тощо. Поінформував про створення благодійного фонду «Є добро».

Про деякі зміни в структурі УЦХВЄ присутніх поінформував перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок.

Михайло Паночко зупинився на питанні використання української мови під час богослужінь. Переважна більшість присутніх пасторів підтримали тезу про те, що мовне питання у церквах на сьогодні є одним зі стратегічних.

Крім того старший єпископ висловив пропозицію використовувати єдиний календар фіксованих християнських свят разом з більшістю християн світу  – за григоріанським календарем. Служителі підтримали це питання.

7 липня засідання Комітету розпочалося з молитви та свідчень. Далі Юрій Кулакевич поінформував присутніх про розвиток медіаслужіння в областях «Люди хочуть бачити та чути думку своїх лідерів, особливо в критичних ситуаціях», – зауважив спікер. Він також наголосив, що бажано, щоб кожна церква мала свій youtube-канал, вела пабліки у соціальних мережах – була світлом Євангелії  і в інтернет-просторі.

Про взаємини з церквами РФ та проєкт звернення до голови Російського об’єднаного Союзу ХВЄ    Сергія Ряховського озвучив Михайло Паночко.

Старший єпископ також сказав  завершальну проповідь, в якій поділився низкою порад для служителів.

Попередня «Церква визначена Богом змінювати клімат у суспільстві на краще» - пастор-місіонер Володимир Бобик
Наступна Як працювати з дітьми з посттравматичним синдромом навчались вчителі на Тернопільщині  

Вам також може сподобатися

Жіноче служіння

«Справжня я» – семінар для сестер, що зігрів серця, відбувся на Івано-Франківщині

У неділю, 20 лютого, в Івано-Франківську відбулася жіноча  спільність. У

Новини братерства

Секретаріат ВРЦіРО розглянув питання боротьби з корупцією, соціального служіння церков та підготовки до ходи за сім’ю

   Чергове засідання Секретаріату ВРЦіРО відбулося 1 березня 2017 р. під головуванням  першого заступника  старшого єпископа ЦХВЄУ Миколи Синюка…

Новини братерства

«Жінка, яка шукала Бога» – на конференції в Івано-Франківську сестрам служила місіонерка з Мексики

7 серпня в Івано-Франківську відбулася обласна жіноча конференція. Місіонерка з