Листопад 30, 2016 0 976 Переглядів

Голова ВРУ Андрій Парубій привітав глав церков із двадцятиріччям ВРЦіРО та вислухав думки і поради священнослужителів

     24 листопада на запрошення Голови Верховної Ради Андрія Парубія у стінах Парламенту відбулося засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зустріч, у якій взяли участь народні депутати, приурочили до двадцятиріччя діяльності ВРЦіРО.

     Андрій Парубій привітав Раду з ювілеєм і подякував церкви за активну підтримку знедолених людей, які постраждали внаслідок війни та підтримку Збройних сил. Глави українських церков за круглим столом обмінялися думками і  висловити свої пропозиції спікеру Парламенту. Зокрема зосередили увагу на питаннях духовності, релігійних свобод та моральних основ суспільства.

   Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко висловив жаль відносно поведінки деяких депутатів в Парламенті та закликав передати їм прохання від Церков керуватися принципами моралі у своїй повсякденній поведінці. Звертаючись до народних обранців він сказав: «Не треба повторювати помилок попередньої влади – не відривайтеся від людей, живіть потребами, болями нашого нужденного народу. Напруга у суспільстві зростає. Мудра влада, про яку ми всі молимось (бо немудра довела до війни) має залагоджувати помилки, які зробили попередня влада» – зазначив старший єпископ.

     Він також констатував той сумний факт, що вітчизняна банківська система в складному становищі, люди, тай сама влада, не довіряють банкам (тримають кошти готівкою). «Південна Корея свого часу була бідна країна, набагато бідніша за Україну, але люди зібралися і вирішили усі кошти вкласти у банки, так зробили усі чиновники від верху до низу, і утворили потужну банківську систему. Вийшли за рахунок довір’я. У нас же сьогодні великий дефіцит довір’я» – зауважив  Михайло Паночко

     Крім того він закликав  спікера Парламенту частіше радитись із народом та служителями церкви. «Бо навіть Ісус казав до учнів: «За кого мене вважають люди, Сина людського?» Вийдіть на перевірку до людей, хоча би раз в рік, і скажіть: «Люди, що ви думаєте про нас, як про владу?» Мудра влада прислуховується до людей» – зазначив Михайло Паночко.

  Патріарх Філарет (УПЦ КП) вкотре говорив про неприпустимість розхитування ситуації в середині країни задля вирішення власних політичних амбіцій та необхідність боротьби з корупцією. Муфтій Ахмед Тамім (ДУ мусульман України) запропонував більш тісно співпрацювати із парламентами мусульманських країн та висловив занепокоєння ліберальним законодавством України стосовно релігійно-орієнтованих організацій, які визнані терористичними міжнародною спільнотою.

     Отець Олекса Петрів (УГКЦ) зауважив, що законопроект, який пропонує зміни до другого розділу Конституції є неприйнятним з точки зору традиційності й самобутності української культури. Зокрема щоб було вилучено положення про одностатеві відносини та скасування принципу відділення школи від Церкви. Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій говорив про необхідність швидко прийняти Закон №5050, стосовно неприбуткового статусу релігійних організацій. А єпископ Валерій Антонюк (ВСЦ ЄХБ) звернувся з проханням запровадити в школах вивчення креаціоністської теорії. Оскільки еволюціонізм несуміжній з релігійним світоглядом.

Попередня Поїздка на Волинь – Голоби, Цміни
Наступна Всеукраїнська Рада Церков відзначила своє 20-річчя

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Члени Громадської ради при МЗС обговорили шляхи захисту прав вірян на тимчасово окупованих територіях України

3 лютого 2016 р. відбулося IV засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України.

Новини братерства
Новини братерства

Вийшов друком черговий, третій номер журналу «Благовісник»

Вийшов друком черговий, третій номер журналу «Благовісник». Тема цього випуску: