Грудень 30, 2021 0 1040 Переглядів

Децентралізація відкриває нові можливості для церков: тут важливо не запізнитися! (Репортаж з конференції)

28 грудня на базі церкви «Соборна», що в передмісті Києва, відбулася щорічна конференція держслужбовців, депутатів та громадських діячів, які належать до п’ятидесятницьких церков. До участі також було запрошено правників, політологів, соціологів, підприємців, громадських активістів. Одним словом всіх, хто змінює на краще сьогоднішню реальність.

Відкриваючи зібрання, єпископ Юрій Веремій привітав учасників з Різдвом та запросив до молитви благословення. «Бог допоміг нам до цього місця, вірю, що ця конференція буде нам на збудування», – сказав він.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко означив ціль конференції: «Наша мета – подякувати вам за служіння, яке ви несете на різних рівнях у cвоїх громадах. Також нагадати, що ви туди потрапили не випадково, вас поставив Бог! Сьогодні – час помолитися один за одного, знайти однодумців, звірити наші духовні годинники та виробити стратегію на майбутнє», – підкреслив Михайло Степанович. За його словами християнам у владі дуже важливо усвідомити свою відповідальність за доручену службу. Пам’ятати, що «всяка влада на небі й на землі» дана Ісусу Христу, а людям лише частково.

«Ми, віруючі люди, маємо щось зробити корисне, маємо вплинути на процеси у нашому хворому суспільстві. А щоб впливати, треба мати не тільки презентабельний вигляд, а й внутрішню силу, яку неодмінно відчують ваші колеги та люди навколо», –  підкреслив Михайло Степанович.

Далі модератор заходу, перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок, надав слово українському політику, народному депутату двох скликань та колишньому заступнику міністра транспорту та зв’язку України Петру Кравчуку. Який поділився особистим свідченням, та зауважив на тому, що будь-який успіх, достаток та визнання в один момент  може обернутися безсиллям перед ситуацією, коли людина опиняється на межі між життям і смертю.  «Коли переживаємо успіх, важливо пам’ятати, що ми є лише знаряддям в Божих руках», – підкреслив спікер. Він закликав присутніх цінувати тим, що Бог дав можливість представляти Його інтереси, та представляти наше братерство у різних ешелонах влади від сільської до Верховної Ради.

Голова Шумської ОТГ Вадим Боярський, зауважив, що його обрання на цю посаду стало символічним – якраз на 100-річчя п’ятидесятницького  руху у краї. Багато хто говорив, що от, мовляв, тепер уся влада в місті стане протестантською,  однак першим рішенням нового голови стало створення Ради церков, куди увійшли представники усіх конфесій міста.

Про те, скільки стратегічних цілей в моральній, духовній та суспільній сфері вдалося досягти іншій міжконфесійній інституції – Всеукраїнській Раді Церков і релігійних  організацій, яка, до речі, цього року відзначила своє 25-річчя, – розповів голова правління «Інституту релігійної свободи» Олександр Заєць.

Народний депутат України Віктор М’ялик, підтримав тих, хто йде у владу. «Дехто каже, що віруючим там не місце, але я скажу, що саме там місце для багатьох із вас! Це можливість зробити багато більше доброго для України», – підкреслив народний депутат. За його словами, коли у владу йдуть люди,  котрі бояться Бога, незалежно від їх віросповідання, це є велика сила на благо народу.

Цю думку підтримав член Рахункової палати Андрій  Дідик, який щиро привітав присутніх із світами та  побажав бути плідними у своєму служінні.

З презентацією на тему «Децентралізація влади та можливості церкви» виступив депутат Одеської обласної ради Олександр Денисенко. Він на прикладі Одещини показав як вплине адмінреформа на територіальний вплив п’ятидесятницьких церков (це питання розвитку інфраструктури, доріг тощо). Олександр Олександрович окреслив можливості, які сьогодні є в регіонах для місіонерів. Найперше, там потрібні благовісники фахівці суспільній сфері (вчителі, медики, соціальні працівники) для яких є готове поле для праці.

Анатолій Козачок представив проєкт  Програми річної діяльності служіння держслужбовцям, депутатам та громадським діячам, яка передбачає низку різноманітних заходів. Учасники конференції обрали склад Координаційної ради, до якої увійшли Олександр Денисенко (Одещина), Ігор Ясенюк (Рівненщина),  Анатолій Лободюк (Буковина) та Роман Зінчук директор Департаменту підприємців УЦХВЄ. Конференція  благословила молитвою новобраних представників.

З підбадьоренням і настановою виступив депутат Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, який наголосив щодо критично важливого чинника – благословіння священнослужителів для кожного державного діяча.  Голова Кам’янецької ОТГ Чернівецької області Василь Загарюк розповів про унікальний досвід служіння церкви для громади. Про це готуємо окремий матеріал.  

 Голова Збаразької ОТГ Роман Полікровський підтримав ідею створення Координаційної ради, а також зауважив, що церкви, на жаль, втратили багато часу: «Подібну роботу варто було розпочати ще 20 років тому» – зауважив служитель. Він запропонував завжди дивитись у майбутнє: «До прикладу, що ми будемо робити, коли прийде в наше місто військова загроза? Чи зможе церква і тоді ефективно перев’язувати рани і вирішувати соціальні проблеми?» –  поставив далеко нериторичне питання Роман Полікровський.

Спілкування продовжилося в обідній залі, де учасники конференції надихалися Словом Божим від старшого єпископа Михайла Паночка. Вділили часу, щоб поставити запитання, надати свої пропозиції та коментарі.  Натхнені та благословенні молитвою старших священнослужителів роз’їхалися, щоб змінювати свої громади в новому році з новими ідеями та силами.

«Радує, що попри те, що останній тиждень року, коли в ОТГ тривають бюджетні процеси, десятки людей сьогодні тут, щоб краще осягнути виклики наступного року. Церква Христова має потужний кадровий резерв, якого потребують громади в соціальній та інших сферах. Місіонери стають ключовими громадськими діячами в силу їх професійної діяльності в громаді. Часто саме вони  формують компетентну, ціннісну позицію, що підтримується більшістю. Так постає нова Україна!» – підсумовує Юрій Кулакевич, директор Департаменту зовнішніх та міжнародних зв’язків УЦХВЄ.

Попередня Жіноче служіння на Львівщині у 2021 році
Наступна Місіонерська школа в Сокалі випустила чергову групу студентів

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Учасниці Всеукраїнської жіночої конференції ЦХВЄУ звернулися до Президента з проханням оголосити День всенародного покаяння

     У Конча-Заспч під Києвом з 23 по 26 червня пройшла Всеукраїнська жіноча конференція Церкви християн віри євангельської.

Новини братерства

Молитва за Ізраїль об’єднала у Києві представників різних конфесій

Міжконфесійна молитва за Ізраїль в Києві відбувалася 13 жовтня 2012 року уперше, але планується зробити її щорічною…