Жовтень 20, 2011 0 718 Переглядів

“Прересопницьке Євангеліє: історичний, літературний, культурний і духовний аспекти”

О 12 годині в приміщені католицького костелу зібралися більше 50 учасників зустрічі, серед яких –представники влади, духовенства та освітніх кіл. Приємною несподіванкою стала присутність представників майже всіх християнських конфесій обласного центру. Ініціатором заходу виступили представники Церкви ХВЄ Миколаївщини: єпископ В’ячеслав Кравчук та керівник відділу євангелізації Роман Зінчук.
Роботу круглого столу розпочав голова оргкомітету Едмунд Рудницький. Едмунд Борисович подякував учасникам зустрічі за згоду взяти в ній участь і побажав плідної роботи.
Участь у круглому столі взяв і старший пресвітер церков ХВЄ Миколаївської області єпископ В’ячеслав Кравчук. Зокрема, В’ячеслав Романович зазначив: “Сьогодні ми стали учасниками важливої події. Євангеліє принесло людям живе Слово від Бога, яке є основою і сутністю нашого життя”.
Після привітання учасники круглого столу заслухали виступи доповідачів. Першим промовляв викладач Острозького університету, президент Міжнародного відкритого університету ім. В. Марцинковського Олександр Калабський. Олександр Федорович подав короткий історичний огляд Пересопницького Євангелія, демонструючи при цьому слайди.
Після того присутні жваво обговорювали цю тему. Коментарі більше стосувалися практичної площини. Прозвучали думки, що Євангеліє нині потрібно доступно доносити до дітей та дорослих. Порушувалися також питання про викладання християнської етики в початковій школі.
Наступним доповідав керівник відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк. Віктор Володимирович прочитав семінар на практичну тему: “Євангеліє і науково-технічний прогрес”.
“Євангеліє не відкидає науково-технічний прогрес, – зазначив Вознюк. – Але в ньому існують підводні течії. Євангеліє дає поради, як втриматися в морі спокус, щоб науково-технічний прогрес не поглинув людину і щоб вона не стала заручником цього невпинного процесу”.
Доповідач говорив про мобільний зв’язок, який змінив цінність спілкування, зауваживши, що, згідно з Євангелієм, живе спілкування – це жертва, яка приємна Господу. Телебачення також внутрішньо руйнує людину. За оцінкою спеціалістів, залежна людина деградує розумово. А Євангеліє закликає зміцнюватися і духом, і розумом. Стосовно Інтернету Євангеліє говорить: “Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, та будує не все!” (1Кор. 10:23). У морі Інтернету важко не потонути, а Євангеліє – це рятівний круг, який утримує на плаву.
Останнім доповідачем був директор Інституту церковно-державних відносин Сергій Найдьонов. Сергій Андрійович виокремив важливі думки стосовно інструментів впливу громадськості на законотворчі процеси для того, щоб християнські цінності впроваджувати в життя суспільства. “Відповідно до 5 статті Конституції України “носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”, – нагадав доповідач. – Отже, ми можемо впливати на ці процеси, об’єднуючись та активізуючись”.
Круглий стіл прийняв резолюцію “Звернення до братів і сестер, співвітчизників”, в якій, зокрема, йдеться про таке: “Ми, представники різних конфесій, вважаємо, що розвиток України повинен ґрунтуватися на спільних цінностях. А Пересопницьке Євангеліє засвідчує, що фундаментальними цінностями в Україні є християнські”.
Протягом зустрічі прозвучала пропозиція звернутися до державних структур з вимогою переглянути стан ЗМІ, які деморалізують християнські цінності, а також запровадити Пересопницькі читання в навчальних закладах країни.
На завершення організатор круглого столу Едмунд Рудницький подякував присутнім за активну участь і побажав успіху в подальшій праці.
Прес-служба відділу освіти ЦХВЄУ

Попередня В Ірпіні відбувся круглий стіл з нагоди 450-ліття Пересопницького Євангелія
Наступна У Дніпропетровську святкували 90 – річчя духовного пробудження

Вам також може сподобатися

Рік Євангелії в Україні

Пересопницьке Євангеліє – інтегратор української нації

Поява Пересопницького Євангелія саме в 16 ст. не випадкова. саме в цей період розпочався загальноєвропейський рух – реформація – спроба повернутися до духовної чистоти раннього християнства. Більшість простих людей не влаштовували релігійні обряди незрозумілою мовою, ритуали, обурювали зловживання церковників, які свої дії (часто злочинні) виправдовували тим, що така воля Бога, мовляв, так написано в Біблії. Але народ хотів знати правду…

Рік Євангелії в Україні

Святкування 450-ліття Пересопницького Євангелія на Дніпропетровщині

14 серпня 2011 року церкви м. Дніпропетровська провели урочисте служіння з нагоди святкування 450-річння Пересопницького Євангелія у приміщенні церкви “Світло Євангелія”.

Жива надія

ЯК МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТАТИ ЛІТО ГОСПОДНЄ СПРИЯТЛИВЕ?

«ЧОМУ ДЕЯКІ ЦЕРКВИ НЕ ХОЧУТЬ ПРОВОДИТИ ДИТЯЧІ ТАБОРИ?» – запитав