Жовтень 3, 2019 0 1567 Переглядів

Чверть століття Божих милостей: церква «Філадельфія» в Кривому Розі відзначила 25-річчя

У вересні Криворізька церква «Філадельфія» відзначила своє 25-річчя. На початку 90-х коли країною прокотилася хвиля потужних євангелізаційних служінь, Бог положив на серце єпископу Дніпропетровської області на той час Федору Папроцькому започаткувати в центрі міста нову церкву.

За участю місії «Добра новина» та молодих натхнених місіонерів із США та Канади закладався наріжний камінь майбутньої церкви «Філадельфія». Перші євангелізації проводили у 1993-му в БК «Райдуга», почали каятись люди, а влітку наступного року відбулося перше водне хрещення.

Коли у 1994-му спливав термін оренди, старші служителі зайнялися пошуком постійного місця зібрання для новоутвореної церкви. За сприяння місцевої влади громаді було надано у користування будівлю першого готелю Кривого Рогу. Того ж року, відбулася юридична реєстрація Церкви по вул. Чкалова, 37.

Черговим етапом у житті став 2000 рік, коли пастор Федір Папроцький від’їхав на постійне проживання до США, а на пасторство був рукопокладений Костянтин Мельник, який до нині служить у церкві. В 2016-му відбулася перереєстрація статутів релігійних громад і за церквою документально закріпили назву «Філадельфія».

На сьогодні членами церкви цієї місцевої п’ятидесятницької громади є 110 осіб. Нова будівля для постійних зібрань нараховує 120 місць, проте на недільних та святкових зібраннях у ній збирається і більше людей.

Церква «Філадельфія» активно розвиває різні напрямки служіння: жіноче, молодіжне, дитяче, підлітковий клуб «Маяк», служіння для братів і сестер «золотого віку». Також церква готує благодійні обіди, проводить служіння для дітей сиріт та дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в лікарні, навідує самотніх і хворих літніх людей, та осіб, які переїхали з зони АТО.

На урочисте зібрання з нагоди 25-річчя церкви «Філадельфія» приїхали єпископ Дніпропетровської області Михайло Мокієнко та його перший заступник Віктор Степанченко, які щиро привітали місцевих християн та поділилися словом. Були гості і з-за океану, які стояли біля початків становлення громади, серед них Володимир Степанченко, який у 1993 році очолював місію «Добра Новина», а зараз є представником української Діаспори та несе пасторське служіння у місті Еверет, штат Вашингтон. Розділити радість з братами і сестрами приїхали пастор церкви «Карнаватка» Сергій Степанченко та пастор церкви «Вефіль» Анатолій Трюхан, що у селищі Глеюватка.

З радістю присутні зустріли відеопривітання першого пастора Федора Ігнатовича, у якому він звернувся до рідної громади зі словами благословінь та настановами, а також щиро подякував Богові за плідне служіння яке триває уже чверть століття.

Звертаючись до присутніх, Михайло Мокієнко закликав зміцнювати потенціал Церкви: «Дорога церкво! Ми маємо наслідувати золотому правилу п’яти «С»: яка наша Суть, у чому наша Сила, як побудувати дієву та налагоджену Структуру, чи потрібна нам Стратегія і як зберегти приСтрасть до служіння?» – підкреслив Михайло Михайлович.

За його словами, роль церкви у суспільстві має вимірюватися її діяльністю у соціальному та громадському житті, що спрямована на розвиток нашої країни.

Божою милістю церква «Філадельфія» займає стійку громадянську позицію, бере участь в організації соціальних рухів за молоде та здорове українське суспільство, за розповсюдження біблійних сімейних цінностей серед мешканців Кривого Рогу. Зокрема значну роботу проводить у рамках щорічного «Фестивалю Сім’ї». Чимало мешканців міста дізнались про церкву завдяки її просвітницьким проектам на тему Реформації та значимості Біблійних принципів у рамках святкування «R500».

Діана Павлова (Мельник) м. Кривий Ріг

Попередня Душеопікунство у церкві – основи та «підводні камені» цього служіння розглядали на засіданні Комітету братерства
Наступна Оповідання  «Крізь сумніви» Володимира Чалчинського перемогло у літературному конкурсі ім. Джона Буньяна

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Закликаймо людей до Христа» – Віталій Яцюк

У церкві ХВЄ м. Кременець 16 січня відбулась Звітно-навчальна конференція

Новини братерства

На Дніпропетровщині молодь влаштувала солодке свято для дітей    

«Будьте як діти» – сказав Ісус. Молодіжна команда церкви «Благодать»

Новини регіонів

 Сотні тон гуманітарної допомоги, підтримка ЗСУ і ВПО – чим жили місцеві церкви Львівщини останній рік

З перших днів війни церкви Львівщини організували пункти допомоги на