«Працюйте з ресурсом, який маєте, і там, де ви є!» – Віталій Філіп про працю серед людей з порушеннями слуху
Громадська організація «Львівська майстерня щастя» була створена у 2018 році для роботи з людьми з порушеннями слуху та перекладачами жестової мови. За період існування організація стала не лише одним із сучасних інструментів євангелізації, а й важливою частиною волонтерської спільноти у місті Львові.
«Львівська майстерня щастя» працює при Департаменті праці серед людей з порушеннями слуху УЦХВЄ, а розташована вона на базі Львівської церкви «Віфанія». Чимало проєктів майстерні проходять за підтримки Львівської Богословської Семінарії.
За словами Віталія Філіпа, завідувача відділу праці серед людей з порушеннями слуху у Львові та області, основним завданням ГО є поширення Євангелія серед цієї категорії людей, а особливо для сприяння соціалізації дітей і молоді. Успішно досягати цієї мети допомагають комунікативні платформи – клуби для різних вікових категорій.
Дитячий клуб «Пальчики» відвідує 5-12 дітей віком від 6 до 13 років. Тут діти на доступному для них рівні отримують інформацію про моральні та духовні цінності християн, а також інформацію та навички, які потім зможуть застосувати у навчанні та повсякденному житті. Невіддільною частиною зустрічей є цікаві майстер-класи та ігри.
Молодіжний клуб «ОКей» відвідує до 20 підлітків. Теми для спілкування молодь з порушеннями слуху часто обирає сама. Це може бути питання вибору професії або ж питання істинності Писання тощо. Цінним є те, що ці теми вони можуть обговорити жестовою мовою та отримати пояснення на основі Біблії, не боячись, що з них будуть насміхатися або зневажати. Власне, повне прийняття і розуміння з боку перекладачів є запорукою успіху в даній роботі. Для молоді також проводяться майстер-класи, ігри, змагання, організовуються екскурсії та походи.
Клуб для дорослих відвідує до 30 людей віком від 25 років. Для тематичних зустрічей запрошуються спікери різних професій. Як і для молоді, для дорослих проводяться корисні майстер-класи, екскурсії. Узагалі, в основі всіх тем лежать Біблійні істини, обговоренню яких приділяється найбільше уваги. Майстер-класи проводять як перекладачі жестової мови, так і запрошені майстри.
Члени громадської організації беруть активну участь у житті міста та активно співпрацюють з іншими ГО. Ця співпраця дає змогу охопити основну частину людей з порушеннями слуху та показати соціальну роботу Церкви як важливий проєкт служіння громаді міста.
«Саме завдяки створенню ГО ми змогли охопити велику кількість населення. Починали з двох-трьох людей. Сьогодні Бог приводить все більше людей з порушеннями слуху, яким потрібна моральна підтримка та душевний спокій, – розповідає Віталій Філіп. – Через ряд проєктів у соцмережах, через особисте спілкування та свідчення друзів, люди з порушеннями слуху дізнаються про спасаючу Божу любов».
За його словами – це служіння не з легких і часто залежить від багатьох сторонніх факторів. «Дякуємо Богу за людей, які підтримають нас і готові до співпраці. Направду, не буває маленьких служінь перед Божим Лицем. Працюйте з ресурсом, який маєте, і там, де ви є, а результат обов’язково буде!» – резюмує Віталій Філіп.
Більше інформації про роботу ГО можна знайти у соцмережах – facebook , instagram.
Будемо раді знайомству та співпраці.
Адреса: м. Львів, вул.Жовківська 8
Богослужіння з сурдоперекладом – Неділя 10:00
Молодіжна зустріч: Понеділок 19:00
Оксана Сухарина, Дар’я Огуля
Вам також може сподобатися
Під час засідання Комітету старші служителі зосередили увагу на сфері благовістя, душеопікунства та державно-церковних стосунків
Семінари для пасторів на тему душеопікунства та управління фінансами пройдуть
«Нам випала нелегка місія – служити людям з порушеннями слуху у тривожні часи» – Павло Смаль
Життя в період війни є важким випробуванням для усіх людей,
Євангельська теологічна семінарія та церква «Філадельфія» влаштували свято Різдва для маленьких переселенців зі Сходу України
«За два роки, це, мабуть, найкраща акція для наших дітей», – поділилася враженнями молода мама…