Липень 10, 2014 0 1672 Переглядів

Розпочав роботу «Малинфест-2014»

    Мабуть, за всю історію проведення молодіжних з’їздів ЦХВЄУ тема єдності і миру ще не була настільки актуальною.  Сімнадцятий фестиваль, який цього року проходить під девізом «Один Господь, одна віра, одне хрещення» триватиме з 9 по 16 липня.

    Відкриваючи з’їзд, завідувач відділу молоді братерства Богдан Левицький сказав: «Сьогодні тут зібралася краса України. Я дякую Богу, Який дозволив нам зібратися і разом молитися за мир». Уже в перший день роботи з’їзду зареєструвалися майже три тисячі делегатів, і нові групи все ще продовжують прибувати. Причому зі східних областей України (у тому числі постраждалих від бойових дій), молоді приїхало не менше, ніж із благополучних західних областей.

    Музичну сторінку фестивалю відкрила пісня «Боже, Україну збережи» у чудовому виконанні об’єднаного хору церков (цього дня хор звучав по-особливому зворушливо). Єпископ Михайло Мокієнко, як відповідальний за Східний регіон у братерстві, закликав молодь до молитви  за Донеччину та Луганщину.

    Ведучий урочистого зібрання Юрій Кулакевич запросив до мікрофону гостей. Керівник Департаменту сім’ї, молоді і спорту Житомирської облдержадміністрації Світлана Гресь щиро привітала християнську молодь, зазначивши – «Людина, як амфора, і дуже важливо, чим вона наповнена». Вона побажала юнакам та дівчатам і надалі наповнятися від духовних джерел. У свою чергу голова Малинської райдержадміністрації Юрій Мартинюк, поділився: «Як тільки я потрапив до цього табору, з першої ж хвилини відчув тут атмосферу любові». Він побажав молоді зростати у вірі і пізнанні Бога, а також закликав молитися за Україну, за християнство і за усе людство. З найкращими привітаннями до учасників молодіжного з’їзду ЦХВЄУ листом звернувся Міністр культури України Євген Нищук: «Маю всі підстави стверджувати, що п’ятидесятницький рух став невід’ємною та помітною частиною духовно-релігійного простору нашої держави і відіграє дедалі зростаючу роль у духовному житті українського суспільства».

    Старший пресвітер Житомирщини Володимир Бричка поділився досвідом благодійницької  роботи церков на Сході країни.  Щойно він повернувся зі звільненого силами АТО Слов’янська, куди  християни переправили харчі та зібрані кошти. «Я був зворушений до сліз, – признається, – коли побачив, як люди щедро жертвують для тих, які живуть просто неба. І якщо в нас не так, то не через те, що ми кращі, а через те, що добрий Господь».

 921_21   До молитви за владу у нашій (і не тільки) країні усіх присутніх закликав перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк: «Влада – це можливість. Всяка влада від Бога і тільки Він знає, як спрямувати  її з «неправедної путі» на дорогу правди».

    Обновитися серцем, та поїхати додому з цього табору новими людьми побажав молоді Михайло Остапович, старший пастор Східного узбережжя США. А пастор-місіонер з Південної Кореї Чанг наголосив на важливості теми нинішнього з’їзду молоді. Він зазначив, що  над Україною зараз нависла загроза розділення. У Кореї був час розділення, і церква почала молитися, тоді прийшло пробудження в Південну Корею. «Я вірю, що Україна стане духовним лідером у Європі» – сказав пастор.

    Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, який останніми роками не втрачає нагоди приїхати і привітати молодь церков християн віри євангельської сказав: «Мені важко уявити липень без Малина». Василь Васильович наголосив на тому, що на кожне покоління християн припадає своя частка випробувань  і що сьогодні Україна переживає наслідки інформаційної війни, яка почалася не вчора, а вже триває чимало років. І саме християни стоять на лінії фронту, виступаючи проти пияцтва, хабарництва, розпусти, які штучно насаджувались в нашій країні через телеканали, пресу та інші методи впливу. Він щиро подякував церкві, за її участь та вручив подяки від Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі окремим молодіжним служителям, зокрема Тарасу Герасимчуку  (Дніпропетровськ), Василю Деруну (Івано-Франківськ), Сергію Чорнопиському (Хмельницький) та В’ячеславу Бевзу  (Київ), а також  завідувачу відділом освіти  ЦХВЄУ  Віктору Вознюку. 

    До заключного слова був запрошений старший єпископ ЦХВЄ України Михайло Паночко. «Від Бога залежить слава України, і від Нього залежить яким шляхом піде наш край. Ми є вибрані, і це величезний привілей бути вибраними Богом». Сильне слово наставлення підтримало і надихнуло молодих людей молитися за Україну, і твердо стояти у вірі за свій народ. «Віра – це твоя тверда позиція, а не якісь обряди, про які «дідо й баба казали». Та позиція, яку мали троє єврейських юнаків у Вавилонському полоні, котрі не схилилися перед істуканом царя перед страхом вогненної печі (у цьому контексті радує, що в Україні почався «ленінопад»…) така позиція говорить: «Я знаю у Кого я вірю!»

    На завершення урочистого зібрання старші служителі братерства помолилися та поблагословили молодь на проведення цього з’їзду.

921_20

Попередня Як допомогти із поширенням християнського мовлення на сході України
Наступна Всеукраїнська Рада Церков посилює співпрацю в наданні соціальної допомоги переселенцям

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Як працювати з дітьми з посттравматичним синдромом навчались вчителі на Тернопільщині  

10 липня в Лановецькій церкві ХВЄ на Тернопільщині відбувся семінар

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: лютий 2015 року

Продовжуємо рубрику, започатковану на початку нинішнього року. У «Щоденнику старшого єпископа»  розміщується інформація, про окремі робочі поїздки Михайла Паночка, які не увійшли до новинної стрічки протягом місяця.

Новини братерства

Біблійні курси для молоді 14-16 років проходять на базі місіонерської школи «Ковчег спасіння»

   3-24 липня 2016 у місіонерській школі «Ковчег спасіння», що діє при київській церкві «Ковчег» за адресою на вул. Брусилівській 28/33 тривають Біблійні курси для молоді 14-16 років «Самуїл».