Червень 17, 2020 0 1175 Переглядів

Іван Білик: «Вірю, що MalynFestLive 2020, котрий пройде 9-12 липня, дасть відповіді на багато питань і допоможе молоді досягати нові території царства Божого»

«Бути чи не бути MalynFest у цьому році?» – це запитання відчувалось у повітрі ще від початку карантину. І от тепер стало відомо, що молодіжний з’їзд УЦХВЄ таки відбудеться, хоча й в особливому форматі. Детально про нього розповідає директор Департаменту молодіжного служіння Іван Білик в ефірі молодіжного каналу «Щастя поруч». Ведучий Назар Савчук.

– Іване, то чи бути MalynFesty у 2020 році? Якщо так, то в якому форматі?

– Хочу заспокоїти молодь, MalynFest буде. Фестиваль став тим середовищем, де Бог змінює людей, і ми не хочемо втрачати майданчика, де досягаємо людей для Царства Божого. Уже інше питання, в якому форматі. Ми живемо в особливий час і маємо адаптуватися до подій. Порадившись із командою Руху молоді та старшими служителями та єпископами вирішили провести з’їзд у форматі MalynFestLive online.

– Онлайн? То це ж…

– Не поспішайте з висновками, друзі. Над проектом працює велика кількість талановитих, креативних та обдарованих людей, які зроблять цей MalynFest, можливо, ще більш незабутнім, ніж усі проекти, які були досі. Тому молімось про те, щоб проект був справді вдалим. Тим, який перемінює серця.

– На тлі новин про пом’якшення карантину чи не виникає думка: а може, все ж таки в лісок?

– Якщо буде така можливість, ми обов’язково повідомимо про запуск offline-проекту. У нас є достатньо потужна команда, щоб запустити цей проект за місяць. З іншого боку, невідомо як багато спікерів зможуть приїхати. Але, друзі, давайте будемо мудрими, приймати виважені рішення. Наразі ми рухаємося в MalynFestLive online.

– Інтернеті сьогодні є величезна кількість контенту з крутими посланнями. Чому варто буде долучитись до перегляду саме MalynFestLive?

– Ну, по-перше, MalynFest – це проект, який завжди виділявся з-поміж усіх подібних. Він є особливим. Це таке середовище, де змінюються люди, пріоритети, фокус життя, де знаходять своє покликання, свою долю. Це, мабуть, місце, яке має особливі магнітні бурі в духовному світі…

Хтось скаже, що родзинкою традиційного «Малина» є саме спілкування, яке ми могли провести в лісі. Насправді – ні! На фестивалі завжди було багато актуальних посилів, відповідей на питання, які змінюються серця і, власне, це і є найбільшим плюсом, який я бачу. Цього року посили так само будуть потужні, формат і теми – актуальні. Очікуємо на приїзд топ-спікерів. Повірте, коли ви побачите, що таке MalynFestLive, ви скажете: «Це щось особливе, незабутнє, і давайте ще раз!»

– Скільки часу триватиме MalynFestLive, коли почнеться і де проходитиме?

– Розпочнеться він з вечора четверга 9 липня і триватиме до 12 липня вечора, коли буде закриття. Трансляція буде тривати з території церкви «Благодать» у Софіївській Борщагівці під Києвом. Це не буде, власне, церковне приміщення, а додаткове, спеціально обладнане: зараз там проводиться ремонт, готується оснащення. Ще раз прошу молитися, щоб Бог допоміг у підготовці. Окрім центральної сцени будуть діяти інші сцени для проведення панельних дискусій, секцій. Тобто на молодь чекає багато цікавих форматів, які ви скоро побачите.

– Опишіть програму-мінімум і програму-максимум цьогорічного фестивалю.

– Мінімально, я все ж таки дуже очікую, що молодь довіриться нам, як лідерам, і не буде нарікати. Адже коли починається нарікання в Божому народі, пам’ятаймо, що це дуже негативно закінчується. Згадаймо Ізраїльський народ, котрий ішов через пустелю, тому, друзі, не нарікаймо, приймаймо це з радістю і довіряймо Богові. Якщо Господь допускає такі ситуації, значить, Він має Свій план, Він знає, що зробити. Бо знову: це буде майданчик, який досягне більше людей, ніж колись ми досягали.

Максимум – я вірю, що навіть через online ті посили, котрі ми готуємо, будуть суперактуальними. Повірте, ми робимо велику аналітичну роботу: багато наших служителів в Instagram через «служіння F3» роблять зріз інформації. Я часто переглядаю цю інформацію, де видно найбільші виклики серед молоді. Саме на ці питання ми хочемо дати відповіді. Тож під час цьогорічного MalynFest будуть круті семінари.

– Звичайно, за відсутності можливості провести молодіжний з’їзд offline у таборі серед лісу, проект online – це краще ніж нічого. А ще є переваги live-формату?

– Перше – це безпека всіх учасників фестивалю. Ми мусимо розуміти, що все ж таки коли збирається 3-5 тис. людей, є велика імовірність того, що буде поширення хвороби. Люди з різних оточень – велика імовірність, що хтось може бути інфікований коронавірусом, тому плюс ще й у тому, що ми збережемо людей і кожен залишиться у своєму оточені, кожен буде в безпеці.

Друге: ми живемо в Україні й маємо державну владу, котра надає рекомендації, певні обмеження. Як люди, котрі поважають владу, ми не хочемо порушувати встановлені правила, коли це не стосується обмежень віри в Бога. Наразі суспільство дуже напружене, і нам не варто провокувати якісь неправильні чи негативні реакції. Ми бережемо честь Української Церкви Християн Віри Євангельської, оскільки хочемо продовжити служити й, водночас, мінімізувати негатив.

Дуже легко було сказати: «Ок. Ми нічого не робимо, зливаємо воду, сидимо вдома, відпочиваємо, йдемо на шашлики й так далі». Але у нашому серці є бажання служити молоді, щоб їхні серця змінювалися. Тому ми робимо цей проект, хоча він набагато складніший в певних вимірах, ніж offline-проект.

– А у чому полягає ця складність?

– Є сфери, в яких offline легше організовувати, тому що ти більше бачиш результату, більше комунікацій, взаємодій, фідбеку. Ти сам отримуєш багато позитиву. Сама атмосфера природи, спільності, створює багато позитиву. Але в online також є свої плюси. Є можливість підготувати різноманітніший і потужніший контент.

– Яким чином плануєте розв’язувати фінансове питання? Я так розумію, що минулі роки було зрозуміло, чому реєстрація коштує певну суму. Цьогоріч буде Live, відповідно, реєстрації платної не буде, так?

– Ми робимо все можливе, щоб це було безкоштовно. Підрахувавши бюджет, зрозуміли, що це доволі велика сума (live-режим буде коштувати четверту, а може, і третю частину фінансів формату offline).

Власне, раніше, ми організовували проект за рахунок реєстраційних коштів і пожертв молоді. Тепер у нас немає такої можливості (реєстрації у live-режимі ми не хочемо робити). Тому просимо людей, котрі свого часу відчули благословення від служіння MalynFest, долучитися фінансами до організації цьогорічного проекту. Наразі ми шукаємо спонсорів, меценатів, пожертви для того, щоб цей проект відбувся.

Якщо кожен з нас вкладеться у цей проект хоча б частково, я вірю, що це буде дуже велике благословення і Бог оцінить того, хто жертвує, і дасть ще більше благословіння.

Щоб отримати інформацію, куди можна переказати пожертвування, ви можете написати мені, або комусь з обласних лідерів чи з команди Руху молоді. Під час трансляцій молодь зможе переказувати пожертвування в online-режимі.

Однак для якісного запуску проекту нам потрібні фінанси вже зараз, сьогодні. Тому, якщо ваше серце відкрите, будь ласка, зв’яжіться з нами через Instagram @gomolod. Вас направлять до нашого скарбника і ви зможете передати свої пожертвування.

– Поділіться, хто буде серед ключових спікерів.

– Будуть такі люди, як Джордж Давидюк, можливо, не всім відомий, але дуже потужний молодий служитель зі Сполучених Штатів Рассел Корець (Ростислав Корець). Найближчим часом буде відкрито сайт MalynFest, де ви зможете отримати максимум інформації: що, як і багато іншого. Будуть блискучі наші спікери: Віктор Вознюк, Ростислав Мурах, та інші.

– А щодо тем?

– Плануються чудові панельні дискусії. Зараз продумуємо і хочемо підняти актуальність теми Духа Святого. Тому що лише Дух Святий може дати нам відповіді у тих обставинах і подіях, які переживаємо.

– Чого вам особисто не вистачатиме без MalynFest наживо?

– Я думаю, що пилюки (сміються). Насправді, білі мешти залишаться білими. Може, їх не кожен побачить… Ми шукаємо спосіб комунікації з областями, з молоддю з різних церков, регіонів, як це зробити й створити. Будемо максимально створювати доступні можливості для того, щоб був коннект, було гарне спілкування і дуже позитивний для всіх фідбек.

– Якщо уявити, що ви зараз стоїте перед усією можливою аудиторією MalynFest наживо і від вашого звернення залежати, прийдуть вони на MalynFestLive чи ні, як би ви сформулювали своє запрошення?

– Друзі, я вірю, що Бог має особливі проміжки часу в історії людства. Він робить свою роботу незалежно від того, як ми це сприймаємо, незалежно від того, як ми це розуміємо. Він просто робить Свою роботу. Ми увійшли в якусь частину Його планів на цьому етапі. І я вірю, що ми маємо бути в тому місці, де Бог говорить до Своєї церкви, щоб вона розуміла цей час, вміла його розпізнати й максимально ефективно використати. І я вірю, що цей MalynFest дасть багато відповідей в життя людей, як використати цей час, як бути сильними, як бути переможцями і як досягати нові території царства Божого.

Я розумію, що такий формат, можливо трішки розчарує людей, які хотіли тільки фану, тому що ми хочемо повести людей на глибину. І я вірю, що глибина визначає суть і зміст життя. Друзі, я вірю, що буде говорити Господь. Якщо ви хочете почути це Слово, просто приєднуйтесь — Бог буде говорити до кожного, буде змінювати, преображати.

Пам’ятаєте, коли Ісус Христос воскрес і з’явився учням в кімнаті, один з них не прийшов на зібрання? І про нього проповідують вже століттями. Хома пропустив одне зібрання. Так-от, щоб вам потім не переповідали, прийдіть, приєднайтеся, і ви отримаєте те, що вам потрібно для життя, тому що Бог сильний, всемогутній і через Духа Святого Він буде діяти там, де ми є.

Попередня Церква з 90-річною історією у селі Обсіч на Рівненщині днями святкувала відкриття Дому молитви
Наступна Комітет ВР відхилив законопроект 3316 та альтернативні редакції

Вам також може сподобатися

Молодіжне служіння

Відбулася міжобласна конференція на Житомирщині

      31 жовтня в Коростені у приміщенні Семінарії Практичного Богослов’я відбулась молодіжна конференція церков ХВЄ центрального регіону. Учасниками конференції стали понад 150 молодих християн, які з’їхались для того, щоб провести цей день в спільності, поклонінні Богу та навчанні.

Молодіжне служіння

Представники влади запрошують молодь до спільної праці

МАЛИН – “Цієї події ми чекали цілий рік. І от лише декілька годин тому з’їзд розпочався. Намети розкладені, дрова розібрані, в повітрі витає смачний запах лісової вечері, а у центральному наметі сила-силенна молоді. Від співу зведеного хору аж мурашки ідуть по шкірі. Радість неймовірна: нас так багато, Бог любить нас і ми єдині в Нім”- так розпочинається репортаж на офіційному інтернет-ресурсі Відділу молодіжного служіння Malinfest.org.ua про відкриття чергового ХІІІ молодіжного зїзду ЦХВЄУ, що проходить 6-13 липня в таборі Юність поблизу м.Малин Житомирської області.

Новини

Молодь Полтавщини отримувала Боже спорядження під час конференції «БагачкаФест-2021»  

Після вимушеної перерви в один рік молодіжний фестиваль у смт