Червень 17, 2020 0 672 Переглядів

Комітет ВР відхилив законопроект 3316 та альтернативні редакції

«Профільний комітет ВРУ відхилив законопроект 3316 та альтернативні та рекомендуватиме так само зробити всім колегам-депутатам при розгляді в сесійній залі!» – пояснює Віктор Мялик, співавтор колективного депутатського звернення по цьому питанню, яке було підтримане 58 депутатами.

Згадані проекти декларують намір протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, та потребують суттєвого доопрацювання. За рішення відхилити їх проголосували 13 членів Комітету з 20 присутніх на засіданні 17 червня 2020 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Голова Комітету Денис Монастирський звернув увагу присутніх, що до Комітету «надійшло сотні звернень від абсолютно всіх конфесій», які стурбовані пропонованими змінами до Кримінального кодексу України.

Напередодні засідання також Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій направила до Комітету свої застереження щодо цих законопроєктів, виступаючи проти впровадження гендерної ідеології в законодавство України. ВРЦіРО звернула увагу членів Комітету, що посилення кримінальної відповідальності за злочини у разі наявності в особи “упереджень, забобонів, стереотипних поглядів” може стати підґрунтям для обмеження конституційного права громадян на свободу думки та вираження поглядів.

Під час обговорення голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Олександр Бакумов, автор проєкту № 3316-3, запропонував відхилити всі законопроєкти з цієї проблематики, зважаючи на “тендітність цієї теми” та необхідність доопрацювання цих ініціатив задля забезпечення правової визначеності пропонованих змін.

Інші члени Комітету також висловили зауваження до законопроєктів № 3316 та альтернативних проєктів № 3316-2 і № 3316-3. Зокрема, Заступник голови Комітету Григорій Мамка наголосив на неприпустимості одночасно вказувати мотив ненависті і в кваліфікуючих ознаках окремих статей Кримінального кодексу України, і додатково – в якості обтяжуючої обставини.

Остаточну долю цих законопроєктів визначить Верховна Рада України, яка може виключити їх з порядку денного цієї чи наступної сесії (без розгляду) або відхилити під час розгляду у першому читанні.

Попередня Іван Білик: «Вірю, що MalynFestLive 2020, котрий пройде 9-12 липня, дасть відповіді на багато питань і допоможе молоді досягати нові території царства Божого»
Наступна Богдан Сидорчук: Зустріч, яка не забудеться…

Вам також може сподобатися

Новини

АНОНС: Полтавська богословська семінарія проведе симпозіум поклоніння

17-18 травня 2019 року, у Полтавській богословській семінарії відбудеться особлива

Новини

Національна молитва за Україну 8 червня зібрана у Київському палаці спорту тисячі людей

За свідченням багатьох учасників цьогорічна Національна молитва за Україну, що

Новини

Набули чинності законодавчі зміни, спрямовані на протидію домашньому насильству

Набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII.