Липень 15, 2021 0 1257 Переглядів

Рада Церков і МОЗ взаємодіятимуть у запобіганні новій хвилі пандемії COVID-19

Глави і представники конфесій обговорили зусилля держави з запобігання поширенню інфекції COVID-19 в Україні та домовилися про подальший розвиток взаємодії з МОЗ. 

Це питання Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій розглянула на засіданні 14 липня 2021 року, яке відбулося в Києві під головуванням Блаженнішого Святослава (УГКЦ,) повідомляє сайт vrciro.org.ua.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак під час засідання звернулася до глав конфесій з проханням поширювати через релігійні громади інформацію, особливо серед сільського населення, про можливість і важливість вакцинації як ефективного засобу протидії поширенню інфекції COVID-19 та збереження життів наших співгромадян.

Вона також запропонувала при церковних громадах організовувати центри вакцинації, для яких МОЗ надасть свій персонал і необхідні медичні препарати для щеплень.

Зі свого боку релігійні діячі озвучили низку пропозицій, щоб діяльність МОЗ у цій сфері була більш ефективною.

ВРЦіРО також домовилася розвивати співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ, який у рамках співпраці з Урядом США реалізує проєкт міжнародної технічної допомоги для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики. Першим заходом у цьому контексті буде дводенний семінар, який відбуватиметься в середині серпня в Києві.

Крім цього, глави і представники церков і релігійних організацій проаналізували законодавчі ініціативи та результати розгляду парламентарями і урядовцями звернень ВРЦіРО.

Присутні також підвели підсумки святкування 25-річчя ВРЦіРО та запланували заходи на найближчі два місяці. Зокрема планується організація щорічного урочистого заходу «Благословення України» в храмі Софії Київської за участі керівництва держави, який розпочне святкові заходи до Дня незалежності України 24 серпня.

Учасники засідання отримали примірники Збірника документів ВРЦіРО за період 1996 – 2021 років, який днями вийшов друком і планується до оприлюднення в електронному форматі.

Члени ВРЦіРО також вирішили продовжити повноваження чинного Головуючого у ВРЦіРО Блаженнішого Святослава до жовтня 2021 року.

Фоторепортаж – о. Андрій Сидор

Попередня «Місію розібратись чим, як, коли, кому і навіщо сяяти — виконано!» - нотатки жіночої конференції на Прикарпатті
Наступна Місія «Голос надії» 16-17 липня відзначила своє 30-річчя

Вам також може сподобатися

Новини

Михайло Паночко привітав новообране керівництво білоруського п’ятидесятницького братерства

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко надіслав на ім’я начальствуючого єпископа Об’єднаної Церкви ХВЄ в Білорусі Сергія Цвора

Місіонерство

«Українські місіонери – ключ для євангелізації балканських народів»

З 29 листопада по 10 грудня цього року завідувач Місіонерського

Новини

РЄПЦУ закликає уряд віднести релігійні організації до категорії «побутові споживачі»

 Підвищення цін на природний газ негативно позначилося на соціальній діяльності