Лютий 12, 2021 0 1077 Переглядів

«Міністерство освіти готове до співпраці з церквами, особливо, коли йдеться про мораль» – Сергій Шкарлет

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко у складі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 11 лютого зустрівся з міністром освіти й науки України Сергієм Шкарлетом, щоб обговорити питання подальшої взаємодії.

Гливи церков звернули увагу на питання викладання предметів духовно-морального спрямування в державних закладах освіти і визнання державою дипломів вищих духовних закладів. Головуючий у ВРЦіРО, Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, подякував міністру за створення експертної комісії з етики і предметів духовно-морального спрямування, повідомляє сайт ВРЦіРО.

На думку, членів Ради Церков «Християнська етика» та інші подібні предмети є позитивним і ефективним елементом виховної складової освітнього процесу.

«Освіченість у елементарних питаннях релігії – ознака культурної та всебічно розвиненої особистості, і цю можливість школа має давати», – пояснив архієпископ ПЦУ Євстратій.

Міністр нагадав, що предмет «Християнська етика», програма якого не передбачає жодних релігійних обрядів і розроблялася представниками різних церков, вже 15 років викладається в школах України, а в західних регіонах – ще триваліше. Він наголосив, що у цьому питанні держава виходить із міжнародних зобов’язань України забезпечити право віруючих батьків на релігійне виховання своїх дітей, поряд зі збереженням світського характеру освіти в державних і комунальних школах.

Будемо сподіватися, що так залишиться і надалі, а предмети духовно-морального спрямування не будуть нівелюватися, а отримають нове дихання.

Окрім цього учасники зустрічі обговорили питання практичної реалізації принципу «гроші за дитиною». Починаючи з 2019 року, державне фінансування шкільного навчання можуть отримувати всі учні, в тому числі ті, які навчаються у приватних закладах освіти, заснованих релігійними організаціями. Таке зобов’язання держави передбачено у п.10 ст. 78 Закону України «Про освіту».

Також релігійні діячі пояснили міністру суть своїх зауважень до антидискримінаційної експертизи підручників і навчальних програм, запровадженої МОН. На їхнє переконання, останнім часом спостерігається спотворення ідеї забезпечення рівних прав і можливостей, коли під гарними гаслами боротьби з дискримінацією з освітнього процесу усуваються моральні орієнтири, сімейні цінності, духовне і культурне надбання українського народу.

Присутні також обмінялися думками щодо напрямків подальшої співпраці Міністерства освіти і науки України та ВРЦіРО, яка була започаткована ще у 2008 році. Зокрема, з того часу при МОН функціонує спеціальна Громадська рада по співпраці з церквами і релігійними організаціями, яка серед іншого доклала багато зусиль для державного визнання богослов’я як галузі знань та можливості державної акредитації духовних навчальних закладів, як це відбувається в інших країнах Європи вже сотні років.

«Міністерство освіти й науки України завжди готове до повної співпраці, особливо, коли йдеться про мораль, про о’днання України, про позитивні якості, які закладені в будь-якій релігії, про встановлення тих форм життя, які є базовими у нашій суспільній взаємодії», – зазначив Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України.

На зустрічі було заявлено про потребу підписання окремої угоди про співпрацю між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Міністерством освіти й науки України. Нагадаємо, що у 2008 році ВРЦіРО підписало угоду про співробітництво з МОЗ України, йдеться на сайті Ради церков.

Фото: Олександр Савранський

Попередня Тема оновлення ознаменує життя в церквах Запоріжжя у цьому році
Наступна Подорожуючи місіонерськими станціями Рівненщини

Вам також може сподобатися

Новини

Нам треба більше свідоцтв від сучасних героїв віри, щоб надихнути Церкву до ревного заступництва – інтерв’ю з приводу

Наближається 1 листопада – Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву. Про проблемні зони, нові виклики та вплив карантину на свободу віросповідання говрить Юрій Кулакевич, член П’ятидесятницької комісії по релігійній свободі від Східної Європи.

Новини
Новини

Михайло Паночко відвідав США та послужив в українських церквах

Під час двотижневої робочої  поїздки до США Михайло Паночко послужив