Лютий 12, 2021 0 319 Переглядів

«Міністерство освіти готове до співпраці з церквами, особливо, коли йдеться про мораль» – Сергій Шкарлет

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко у складі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 11 лютого зустрівся з міністром освіти й науки України Сергієм Шкарлетом, щоб обговорити питання подальшої взаємодії.

Гливи церков звернули увагу на питання викладання предметів духовно-морального спрямування в державних закладах освіти і визнання державою дипломів вищих духовних закладів. Головуючий у ВРЦіРО, Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, подякував міністру за створення експертної комісії з етики і предметів духовно-морального спрямування, повідомляє сайт ВРЦіРО.

На думку, членів Ради Церков «Християнська етика» та інші подібні предмети є позитивним і ефективним елементом виховної складової освітнього процесу.

«Освіченість у елементарних питаннях релігії – ознака культурної та всебічно розвиненої особистості, і цю можливість школа має давати», – пояснив архієпископ ПЦУ Євстратій.

Міністр нагадав, що предмет «Християнська етика», програма якого не передбачає жодних релігійних обрядів і розроблялася представниками різних церков, вже 15 років викладається в школах України, а в західних регіонах – ще триваліше. Він наголосив, що у цьому питанні держава виходить із міжнародних зобов’язань України забезпечити право віруючих батьків на релігійне виховання своїх дітей, поряд зі збереженням світського характеру освіти в державних і комунальних школах.

Будемо сподіватися, що так залишиться і надалі, а предмети духовно-морального спрямування не будуть нівелюватися, а отримають нове дихання.

Окрім цього учасники зустрічі обговорили питання практичної реалізації принципу «гроші за дитиною». Починаючи з 2019 року, державне фінансування шкільного навчання можуть отримувати всі учні, в тому числі ті, які навчаються у приватних закладах освіти, заснованих релігійними організаціями. Таке зобов’язання держави передбачено у п.10 ст. 78 Закону України «Про освіту».

Також релігійні діячі пояснили міністру суть своїх зауважень до антидискримінаційної експертизи підручників і навчальних програм, запровадженої МОН. На їхнє переконання, останнім часом спостерігається спотворення ідеї забезпечення рівних прав і можливостей, коли під гарними гаслами боротьби з дискримінацією з освітнього процесу усуваються моральні орієнтири, сімейні цінності, духовне і культурне надбання українського народу.

Присутні також обмінялися думками щодо напрямків подальшої співпраці Міністерства освіти і науки України та ВРЦіРО, яка була започаткована ще у 2008 році. Зокрема, з того часу при МОН функціонує спеціальна Громадська рада по співпраці з церквами і релігійними організаціями, яка серед іншого доклала багато зусиль для державного визнання богослов’я як галузі знань та можливості державної акредитації духовних навчальних закладів, як це відбувається в інших країнах Європи вже сотні років.

«Міністерство освіти й науки України завжди готове до повної співпраці, особливо, коли йдеться про мораль, про о’днання України, про позитивні якості, які закладені в будь-якій релігії, про встановлення тих форм життя, які є базовими у нашій суспільній взаємодії», – зазначив Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України.

На зустрічі було заявлено про потребу підписання окремої угоди про співпрацю між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Міністерством освіти й науки України. Нагадаємо, що у 2008 році ВРЦіРО підписало угоду про співробітництво з МОЗ України, йдеться на сайті Ради церков.

Фото: Олександр Савранський

Попередня Тема оновлення ознаменує життя в церквах Запоріжжя у цьому році
Наступна Подорожуючи місіонерськими станціями Рівненщини

Вам також може сподобатися

ХРИСТИЯНСЬКА ПОЕЗІЯ і ПРОЗА

Благальне (До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020 р.)

До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020

Новини

Вперше з’явився посібник з релігійних прав

Електронна версія посібника «Твоє право на свободу віросповідання» вже доступна для безкоштовного